Foto: Scanpix/LETA

Putins vēlas iekarot lielāko daļu Ukrainas, taču Krievijas armija ir pārāk novājināta 0

Valdis Bērziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Melderis par gaidāmajām vēlēšanām: Neviens cilvēks, kurš saprot, kādas ziepes briest, tur galvu nebāztu
“Ar nosūtījumu pie ārsta pēc diviem mēnešiem, par naudu – šonedēļ!” Advokāts Cers norāda uz haosu medicīnas sistēmā 24
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums 171
Lasīt citas ziņas

Pēc ASV izlūkdienestu vērtējuma, Krievijas prezidents Vladimirs Putins jo­projām grib iekarot lielāko daļu Ukrainas, paziņojusi ASV nacionālo izlūkdienestu direktore Avrila Heinsa. Taču Krievijas spēki jau ir novājināti kaujās un ir spējīgi tikai uz nelieliem teritoriāliem ieguvumiem, tādēļ gaidāms, ka šis karš turpināsies ilgi, sacīja Heinsa.

Krievija mēģina uzdoties par labdari

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs saskatām atšķirību starp Putina tuvākā laika militārajiem mērķiem šajā teritorijā un viņa militārajām spējām. Ir zināma neatbilstība starp viņa ambīcijām un to, ko [Krievijas] bruņotie spēki spēj sasniegt,” teica ASV izlūkdienestu direktore. Viņa prognozēja, ka Krievijas iebrukums var turpināties vēl ilgi. “Aina joprojām ir diezgan drūma,” atzina Heinsa.

Viņa sacīja, ka ASV izlūkdienestiem pašlaik ir trīs iespējamie kara attīstības scenāriji un par ticamāko tiek uzskatīts konflikts, kam ir lēna attīstība, Krievijai iekarojot nelielas teritorijas, bet nespējot panākt būtisku lūzumu.

Par mazāk iespējamiem scenārijiem tiek uzskatīti varianti, kad Krievijai izdodas panākt lūzumu kara gaitā vai arī frontes līniju stabilizēšanās, Ukrainai atkarojot nelielas teritorijas.

Analītiķu ieskatā, Krievijas veiktā sava garnizona palieku evakuācija no stratēģiski svarīgās Čūsku salas Ukrainas dienvidu piekrastē liecina par domstarpībām Krievijas spēku pavēlniecībā par tālākajām militārajām operācijām un pārliecības trūkumu par to sekmīgu iznākumu.

Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks apstiprinājis informāciju par Krievijas okupācijas karaspēka izvešanu no salas. Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Igors Konašenkovs pavēstījis, ka Krievijas militārpersonas izvestas no Čūsku salas, jo Maskava esot vēlējusies demonstrēt, ka Krievija “netraucē ANO centienus organizēt humāno koridoru lauksaimniecības produktu eksportam no Ukrainas teritorijas”.

Daudzām Āfrikas valstīm ceļot trauksmi par bada draudiem, ja bloķēto ostu dēļ netiks piegādāti kvieši no Ukrainas, Krievija uz brīdi nolēmusi uzdoties par pasaules labdari, turpinot agresiju Ukrainā.

Rietumvalstis piegādā smagos ieročus Ukrainai

Itālija piegādās Ukrainai smagos ieročus, līdzīgus haubicēm, kuras Ukrainai sūta Vācija un Nīderlande, NATO Madrides samita kuluāros paziņojis Nīderlandes premjerministrs Marks Rite, aicinot citas NATO valstis kāpināt ieroču piegādes Ukrainai. Mūsdienīga artilērijas aprīkojuma nosūtīšana ievērojami palielinātu Itālijas militāro atbalstu Ukrainai, tomēr Roma vēl nav apstiprinājusi, ka tas notiks.

Intervijā izdevumam “Politico” Rite sacīja, ka viņa lielākās bažas šobrīd ir par grūto militāro situāciju Ukrainas austrumos, kur Krievijas spēki pēdējās nedēļās ir lēni, bet pastāvīgi virzījušies uz priekšu.

“Ir ļoti svarīgi, lai Ukraina tiktu apgādāta ar pietiekamām smago ieroču sistēmām,” piebilda Rite.

Viņš sacīja, ka Vācija un Nīderlande ir paziņojušas par vēl sešu pašgājējhaubiču “Panzerhaubitze 2000” nosūtīšanu Ukrainai papildus 12 šādām haubicēm, kuras abas valstis piegādāja pirms nedēļas. Viņš atzina, ka Nīderlandei nav daudz smago ieroču, kurus tā varētu nosūtīt Ukrainai, bet uzsvēra, ka “arī Itālija ir nolēmusi dot savu ieguldījumu”.

Atbildot uz jautājumu, vai tas nozīmē, ka arī Itālija nosūtīs Vācijā ražotās “Panzerhaubitze 2000”, kuras ir Itālijas armijas arsenālā, Rite sacīja, ka tas vēl nav skaidrs.

“Viņi (itāļi) ir teikuši, ka papildus tam, ko dara Nīderlande un Vācija, viņi piegādās līdzīgu aprīkojumu,” piebilda Rite. Itālijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis atteicies komentēt Rites izteikumus, paskaidrojot, ka Ukrainai paredzētā bruņojuma saraksts ir slepens.

Itālijas Senāts pagājušajā nedēļā ar balsu vairākumu pieņēma rezolūciju ar aicinājumu turpināt palīdzību Ukrainai tās karā ar Krieviju, noraidot koalīcijā esošās partijas “Piecu zvaigžņu kustība” (M5S) vadības mēģinājumus apturēt ieroču piegādes Ukrainai.

Britānija solījusi palielināt militāro palīdzību Ukrainai par vienu miljardu mārciņu (1,16 miljardi eiro), lai palīdzētu tai atvairīt Krievijas iebrukumu. Tas palielinātu Londonas militāro atbalstu Kijivai kopš kara sākuma 24. februārī līdz 2,3 miljardiem mārciņu (2,67 miljardi eiro). Jaunā palīdzības pakete ietver pretgaisa aizsardzības sistēmas, bezpilota lidaparātus un inovatīvu elektroniskās karadarbības aprīkojumu.

Ukraina un Krievija veic gūstekņu apmaiņu

Gūstekņu apmaiņas rezultātā Ukrainā atgriezušies 144 karavīri, tajā skaitā vairāki desmiti Mariupoles rūpnīcas “Azovstaļ” aizstāvji, paziņojis Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenais izlūkošanas direktorāts.

SAISTĪTIE RAKSTI

“Šī ir lielākā gūstekņu apmaiņa kopš pilna mēroga Krievijas iebrukuma sākuma. No 144 atbrīvotajiem 95 ir “Azovstaļ” aizstāvji,” vietnē “Telegram” pavēstījis Galvenais izlūkošanas direktorāts. Kur un kad apmaiņa notikusi, direktorāts neatklāj. Nav arī zināms, cik gūstekņu ticis atdots Krievijai.

Direktorāts piebilda, ka 43 no atbrīvotajiem karavīriem ir no Ukrainas Nacionālās gvardes atsevišķās īpašo uzdevumu vienības “Azov”. Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī Maskava un Kijiva veikušas vairākas gūstekņu apmaiņas.

Melderis par gaidāmajām vēlēšanām: Neviens cilvēks, kurš saprot, kādas ziepes briest, tur galvu nebāztu
“Ar nosūtījumu pie ārsta pēc diviem mēnešiem, par naudu – šonedēļ!” Advokāts Cers norāda uz haosu medicīnas sistēmā 24
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums 171
“Ukraiņi iegājuši rutīnā pēc pusgada karadarbības – domā, ja fronte turas, tad kā brīvprātīgajiem nav jāpiesakās,” – secina Slaidiņš 2
“Tādus jautājumus, su…, uzdod!” Policists kukuļa izspiedējs aizmirst izslēgt mikrofonu un aizkadrā pasaka, ko domā par prokuroru 1
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Robežu ar Krievijas Federāciju pilnībā taisa ciet pēc trijiem mēnešiem: līdzšinējā vienošanās vairs nav spēkā
“Beigās nekad nevar saprast, kas pieņem lēmumus.” Politikas apskatnieks par vēlētāju krāpšanu
VID aiztur kokaīna kontrabandistu sešu personu grupējumu: narkotikas no Dienvidamerikas tika pārvadātas kapsulās, tās norijot 1
Visvairāk pērkot divistabu dzīvokļus mikrorajonos cenu diapazonā no 50000 līdz 100000 eiro. Iespējams 30 dzīvokļu pārdoti termiņuzturēšanās atļauju dēļ
Robežu ar Krievijas Federāciju pilnībā taisa ciet pēc trijiem mēnešiem: līdzšinējā vienošanās vairs nav spēkā
14:00
Bābelīti peldēties būtu daudz patīkamāk, nekā Rīgas jūras līča peldvietās
13:49
VIDEO. “Tu stulba esi? Kā tu ar mani runā?”: Kambalu pāris Stambulā uz ielas sarīko vētrainu ģimenes strīdu
13:48
FOTO. Ziedi, smaidi, skatītāju ovācijas, bildēšanās ar faniem: Jūrmalā izskanējis sirsnīgs Guntara Rača koncerts
Melderis par gaidāmajām vēlēšanām: Neviens cilvēks, kurš saprot, kādas ziepes briest, tur galvu nebāztu
VIDEO. Maksims Galkins un Alla Pugačova Jūrmalā īrē villu par 100 000 eiro mēnesī
Bābelīti peldēties būtu daudz patīkamāk, nekā Rīgas jūras līča peldvietās
Antonevičs: “Krievijas gāzes ietekmes radītā krīzes pārvarēšana šoziem, bet ilgtermiņā – atbrīvošanās no tās – būs pirmais nopietnais izaicinājums” 13
VIDEO. Deg un sprāgst okupētajā Krimā – sākta iedzīvotāju masveida evakuācija, dzelzceļa satiksme pārtraukta 21
“Konservatīvie” savas nišas meklējumos, Bordānam nākoties “iemantot daudzus un dusmīgus ienaidniekus”
VIDEO. “Tu stulba esi? Kā tu ar mani runā?”: Kambalu pāris Stambulā uz ielas sarīko vētrainu ģimenes strīdu
VIDEO. Palīdzēsim iegādāties Turcijas kaujas dronu “Bayraktar” Ukrainas armijai
KP atšifrējusi kārtējo būvnieku karteli, kas sadarbojies privāta pasūtītāja iepirkumā: uzņēmēji piekrituši lēmumam un sodiem 3
Mēs jautājam: Kā vērtējat to, ka Saeimas vēlēšanās kandidē arī bijušie VDK ziņotāji?
Pēc Egila Levita iniciatīvas, koalīcijas politiķi piekrīt pārskatīt uzturēšanās atļauju izsniegšanu Latvijā: laulātajiem tās neatņems 67
VIDEO. Vai Daugavpilī būs jāsalst? Elksniņš norāda uz problēmām noslēgt līgumus par dabasgāzes piegādi 12
FOTO. Izsmalcināta publika un stāvovācijas: Ikšķiles estrādē izskanējis prestižais Operetes festivāls 6
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs