Foto: Ieva Lūka/LETA
Foto: Ieva Lūka/LETA
Ilustratīvs foto.

PVD atklājis putnu gripu arī mirušām sudrabkaijām Ventspilī 25

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apstiprina putnu gripu mirušām sudrabkaijām Ventspils pilsētas robežās, aģentūru LETA informēja Ventspils Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Helēna Blumberga.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Šodien pirmais putnu gripas gadījums tika apstiprināts arī Ventspilī, kur no piecām atrastām savvaļas sudrabkaijām Dienvidu mola rajonā, putnu gripa laboratoriski tika apstiprināta divām sudrabkaijām.

Saskaņā ar PVD datiem, šogad putnu gripa laboratoriski izmeklēta 158 savvaļas putnu paraugiem, no kuriem 63 ir apstiprināta putnu gripa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ventspils Komunālā pārvalde aicina ziņot par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, īpaši – ūdensputniem, zvanot uz PVD uzticības tālruni 67 027 402 vai informējot PVD Ziemeļkurzemes pārvaldi pa tāruņiem 63 291 660, 63 291 663 vai 63 291 662.

Lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību, PVD aicina nekādā gadījumā neaiztikt mirušus vai slimus putnus, nenest slimus un novārgušus putnus mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo tādējādi var tikt veicināta slimības izplatība.

Kā vēstīts, saslimšana ar putnu gripu konstatēta putniem vairākās vietās Latvijā, kā arī pirmo reizi Latvijā slimība konstatēta mirušai lapsai Daugavpilī.

Tādējādi šogad gripa konstatēta 15 vietās – Daugavpilī, Jēkabpilī, Krāslavā, Talsos un Talsu novada Rojas pagastā, Rojā, Ventspilī, Liepājā, Pļaviņās, Madonā un Madonas novada Ošupes pagastā, Cēsu novada Veselavas pagastā, Tukuma novada Lapmežciemā, Salaspils novada Salaspils pagastā un Saldus novada Novadnieku pagastā.

PVD atgādina, ka mājputnu turētājiem ir jāievēro pastiprinātas biodrošības prasības.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.