Latvijā
Politika

Reizniece – Ozola publicē atklātu vēstuli7


Dana Reizniece-Ozola
Dana Reizniece-Ozola
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pēc ASV lēmuma vērst sankcijas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”) atklātu vēstuli publicējusi Dana Reizniece – Ozola, kas ilgi bijusi šā politiskā spēka biedre un nāk no Ventspils.

Vēstule adresēta Latvijas Zemnieku savienības biedriem un atbalstītājiem. Tā izplatīta arī medijiem.

Mums vajadzīgi jauni simboli, partijas biedriem paziņo Reizniece – Ozola.

“Domāju, ka sankcijas, kas noteiktas Aivaram Lembergam, nevienu nav atstājušas vienaldzīgu. Sākot ar ļaunpriecīgu gavilēšanu līdz bažām par tiesiskuma un suverenitātes trauslajām robežām. Visiem ir viedoklis, un tas ir dabiski, ņemot vērā Lemberga personību un lomu Latvijas politikā nu jau trīsdesmit gadu garumā,” viņa raksta atklātajā vēstulē.

Pēc viņas uzsvērtā, “visskaidrākajam viedoklim un noteiktākajai pozīcijai jābūt mums – Latvijas Zemnieku savienības, Latvijas Zaļās partijas un mūsu partneru, Liepājas partijas un Latvijai un Ventspilij, biedriem”.

“Šoreiz stāsts nav tikai par Aivaru Lembergu. Tas ir stāsts par Latviju. (…) Sekas jau iestājušās. Arī diskusijas par to, kādēļ tieši šobrīd lietots spēcīgais sankciju ierocis, jāatstāj uz vēlāku laiku. Tagad mums visiem jārīkojas, lai lietas vērstu uz labu,” uzskata 13. Saeimas deputāte.

“(…) Taču tagad Aivaram Lembergam ir jāpaiet malā. Aiziešana no politikas ir vienīgais pareizais solis. Tas jāsper uzreiz un pavisam. Tas ir solis, ko spert valstsvīram. Līderim ar atbildību pret partiju, ventspilniekiem un valsti. Aiziet ar pašcieņu, nevis agonēt, politiskās agonijas šausmās līdzi velkot tik daudzus,” teikts vēstulē.

“Aivars Lembergs ir kļuvis par simbolu. Mūsu apvienībai – par izolētības un strupceļa simbolu,” viņa turpina.

“Šīs ir tās krustceles, kur LZS jāiet pa labi – visiem redzamā, citā virzienā – jau bez Aivara Lemberga. (…) Mūsu partijai jābūt nevis viena cilvēka, bet daudzskaitlīgu, aktīvu, uzticamu, par politisko spēku un tās vadības lepnu biedru kopumam. Te jāmeklē mūsu jaunie simboli,” teikts vēstulē biedriem.

Saistītie raksti

ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām – Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai.

Sankcijas attiecas arī uz uzņēmumiem, kurus kontrolē Lembergs vai kuros viņš minēts kā patiesais labuma guvējs.

LA.lv
IE
Ināra Egle
Latvijā
Koalīcija sašķēlusies – Rīga šonedēļ var palikt bez vadības
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkā dārza mājā Rīgā bojā gājuši divi cilvēki
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā notiks barikāžu atceres dienu pasākumi
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Koalīcija sašķēlusies – Rīga šonedēļ var palikt bez vadības
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kaimiņš aicinās “KPV LV” biedrus lemt par partijas pašlikvidēšanos
45 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Ceļu būves uzņēmums “Aizputes ceļinieks” pārtrauc darbu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO. Doma laukumā kopā ar valsts amatpersonām piemin 1991.gada barikāžu gadadienu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Sodīts 8.klases skolēns par braukšanu dzērumā un bez tiesībām
28 minūtes