Latvijā
Rīga

Rīgā plāno izveidot jaunus atkritumu apsaimniekošanas laukumus0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay.com

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja otrdien atbalstīja ieceri pilsētā izveidot divus jaunus atkritumu apsaimniekošanas laukumus.

Laukumi atradīsies Jāņuvārtu ielā 18 un Radžu ielā 18.

SIA “Demontāža” plāno Jāņuvārtu ielā veikt būvgružu šķirošanu, pagaidu uzglabāšanu un pārstrādi. Pirmajā pārstrādes posmā šķirošana notiks ar rokām, atlasot organiskas dabas piemaisījumus.

Pēc tam tehnoloģiskā shēma paredz visu veidu būvgružu šķirošanu četrās galvenajās grupās – betona un dzelzsbetona būvgruži, brāķētās un nederīgās konstrukcijas, asfaltbetona būvgruži, ķieģeļu, javas, keramikas, grunts, šķembu maisījums un koksnes atkritumi. Drupinātājā būvgružus sasmalcinās un sadalīs trīs frakcijās – smalkā frakcija, rupjā frakcija un asfalts.

Savukārt SIA “Ģūģeri” vēlas Radžu ielā 18 organizēt stikla lausku pārstrādi un stikla smilts ieguvi. Stikla smilšu ražošanu paredzēts veikt esošā angāra tipa ēkā.

Vietas, kur paredzēts veidot jaunos atkritumu savākšanas un apstrādes laukumus, atrodas ražošanas un komercdarbības apbūves teritorijās. Gala lēmumus par laukumu izveidi pieņems Rīgas dome.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.