Publicitātes foto

Rīgā svin Azerbaidžānas 105. Neatkarības dienu 7

Azerbaidžānas Republikas vēstniecība Latvijā rīkoja svinīgu pieņemšanu vēsturiskajā Melngalvju namā Rīgā, atzīmējot Azerbaidžānas 105. Neatkarības dienu. Augsti viesi, diplomāti un abu valstu amatpersonas pulcējās, lai godinātu Azerbaidžānas neatkarības gadadienu, bagāto kultūras mantojumu un ievērojamos sasniegumus.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Vakara programmā bija skatāmi kultūras priekšnesumi, kas iepriecināja klātesošos. Latvijas Universitātes koris “Juventus” sniedza hipnotizējošu muzikālo priekšnesumu, papildinot svētku noskaņu. Savukārt deju grupa “Buta” demonstrēja azerbaidžāņu deju formu eleganci un mākslinieciskumu, aizraujot skatītājus ar savām graciozajām kustībām.
Jaunā azerbaidžāņu māksliniece Maryam Seyidova izrādīja savus mākslas darbus, kas spilgti attēlo Azerbaidžānas vēsturisko gobelēnu, kultūras tradīcijas un elpu aizraujošas dabas ainavas. Vizuālā ekspozīcija kalpoja kā apliecinājums tautas mākslinieciskajai meistarībai un dziļajai izpratnei par tās mantojumu.

Uzrunājot klātesošos, Azerbaidžānas vēstnieks Latvijā Elnurs Sultanovs (Elnur Sultanov) atspoguļoja šī notikuma vēsturisko nozīmi. Viņš uzsvēra Azerbaidžānas Demokrātiskās Republikas, kas tiek dēvēta par pirmo laicīgo parlamentāro demokrātiju musulmaņu pasaulē, nozīmīgo mantojumu. Tika atzīts republikas nozīmīgais ieguldījums likumdošanas, valsts veidošanas un starptautiskās atzīšanas jomā. Tika norādīts, ka jaunās republikas mūžs bija ļoti īss, jo 1920. gadā tās pastāvēšanu pārņēma boļševiku iebrukums.
Vēstnieks Sultanovs arī uzsvēra Haidara Alijeva, izcilā valstsvīra, tālredzīgā līdera un modernās neatkarīgās Azerbaidžānas dibinātāja, nozīmīgo simtgadi. Pieņemšanas laikā tika augstu novērtēta viņa neatlaidīgā apņemšanās stiprināt valsts neatkarību, nodrošināt stabilitāti un attīstību, kā arī sekmēt divpusējo un reģionālo sadarbību. Vēstnieks arī uzsvēra Heidara Alijeva izšķirošo lomu Azerbaidžānas un Latvijas attiecību dibināšanā un stiprināšanā, īpaši nodibinot diplomātiskās attiecības 1994. gadā, kas lika pamatus plaukstošai stratēģiskai partnerībai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pieņemšana, kas notika Melngalvju namā, uzskatāmi parādīja Azerbaidžānas un Latvijas kultūras rosību un diplomātiskos sakarus. Pasākumā ne tikai tika atzīmēta Azerbaidžānas Neatkarības diena, bet arī uzsvērtas kopīgās vērtības un centieni, kas abas valstis vieno savstarpējas sapratnes un sadarbības garā.

Rīgā svin Azerbaidžānas 105. Neatkarības dienu
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.