Latvijā
Politika

Varavīksnes, 9. maija vai 18. novembra Rīga? Spēle “grozoties” tikai ap trim sāncenšiem7


Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības saraksta līderi – mēra amata kandidāts Einārs Cilinskis (no kreisās), Latvijas Jauno zinātnieku apvienības vadītāja Ieva Siliņa un LRA priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.
Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības saraksta līderi – mēra amata kandidāts Einārs Cilinskis (no kreisās), Latvijas Jauno zinātnieku apvienības vadītāja Ieva Siliņa un LRA priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars saredz tikai trīs politiskos blokus, starp kuriem notiks nopietna cīņa par iekļūšanu Rīgas domē 29. augustā paredzētajās ārkārtas vēlēšanās.

NA priekšsēdis nosauca “austrumu bloku”, ar ko domāti politiskie spēki, kas Rīgā valdīja līdz šim, liberālo bloku – “Attīstībai/Par” un “Progresīvie”, kā arī konservatīvo bloku – Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības kopīgo sarakstu.

R. Dzintars sacīja: “Ja “AP” un “Progresīvie” vadīs Rīgu, tad tā būs varavīksnes un “praida” Rīga. Ja pie varas būs austrumu bloks, tad tā būs 9. maija Rīga, bet, ja uzvarēs NA un LRA, tad tā būs 18. novembra Rīga.”

Uz žurnālistu vaicāto, kur R. Dzintars redz vietu Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) un “Jaunajai Vienotībai”, viņš atbildēja:

“Viņiem vispirms ir jāiekļūst Rīgas domē. Šīs vēlēšanas piederēs tiem, kas spēja sadarboties.”

Ar to domāta kopīgu sarakstu veidošana. Viņš apstiprināja, ka ar “Attīstībai/Par” un “Progresīvajiem”, kuriem gan ir citas vērtības, koalīciju domē NA un LRA varētu veidot, jo arī valdībā partijas ir spējušas atrast kopsaucēju. Jāatgādina, ka līdz domes atlaišanai “Latvijas attīstībai”, NA, JKP un “JV” bija opozīcijā, par kuras faktisko līderi tika uzskatīts “JV” frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis.

Vilnis Ķirsis no vairākiem citiem domniekiem nekandidēja uz Saeimu, bet palika pašvaldībā. Savukārt NA Rīgas mēra kandidāte Baiba Broka atstāja frakciju un mainīja politiskās simpātijas par labu minētajam “austrumu blokam”. Lūgts komentēt R. Dzintara teikto, V. Ķirsis “Latvijas Avīzei” atzina, ka viņš jau varētu atgādināt par B. Broku, “kuras nopelnus nodevēju frakcijā Raivis Dzintars mēģina slēpt”, bet to nedarīšot.

“Tagad pāri visam ir varas maiņa Rīgā. Tāpēc latviskajām partijām ir jāsadarbojas un nav jāapkaro vienai otru sīkmanīgos kašķos, kas būtu laba dāvana “Saskaņai” un “Gods kalpot Rīgai”,” sacīja V. Ķirsis,

kurš NA un LRA saraksta līderi Eināru Cilinski uzskata par pieredzējušu politiķi, ar kuru kopā ir gatavs cīnīties par varas pārņemšanu Rīgā.

NA un LRA kopīgā saraksta Rīgas mēra kandidātu E. Cilinski slavēja arī R. Dzintars un LRA priekšsēdis Edvards Smiltēns, kurš sarakstā būs ar otro numuru. Abi politisko spēku līderi atgādināja, ka E. Cilinskis ir bijis politikā kopš deviņdesmito gadu sākuma, kad kā Augstākās Padomes deputāts nobalsoja par Neatkarības deklarāciju, kā arī uzteica viņa godīgumu.

E. Smiltēns uzskata, ka E. Cilinskim varot uzticēt ne tikai Rīgas atslēgas, bet katrs rīdzinieks droši varētu uzticēt arī savas mājas atslēgas.

Tikmēr pats E. Cilinskis uz slavinošajiem vārdiem reaģēja visai neitrāli, pēc tam lietišķi raksturojot partijas programmu, uzsverot tik nepieciešamo Rīgas sadarbību ar Pierīgu, uzņēmējiem un valsti, kas esot līdz šim izpalikusi. Tā dēļ pašvaldībai arī nav izdevies piesaistīt investīcijas pietiekamā apjomā un daudzas lietas esot ielaistas, uzskata E. Cilinskis.

Saistītie raksti

Kandidātu sarakstā ar 3. numuru ir viena no jaunajām sejām – Latvijas Jauno zinātnieku apvienības vadītāja, Valsts prezidenta ārštata padomniece Ieva Siliņa. No NA un LRA uz Rīgu kandidēs arī uzņēmējs, SIA “New Rosme” valdes loceklis Edgars Štelmahers, kurš savu politisko darbību sāka kopā ar E. Smiltēnu partijā “Sabiedrība citai politikai”, bet pēdējos gados vairāk bija redzams kā uzņēmējs.

Kandidātu saraksta pirmajā desmitniekā ir atlaistās domes frakcijas vadītājs Dainis Locis un vēl vairāki bijušie domnieki, bet ar pēdējo numuru ir pieteikts aktieris, kurš jau desmit gadus gan vairāk ir darbojies kā uzņēmējs – Ivars Auziņš. Sarakstā ir redzami arī savulaik citās partijās jau pabijuši politiķi – piemēram, Guntars Viziņš, kurš ir bijis Latvijas Pirmajā partijā, Reformu partijā, kā arī partijā “No sirds Latvijai”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
25 minūtes
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 11 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 15 stundas
VK
Vita Krauja
Latvijā
“Mīļie, nu veriet taču vaļā muti!” Operas kora māksliniece Baiba Tērmane, kaut Baldonē ieprecējusies, nu še kļuvusi slavenāka par pašas vīru
12 stundas
IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā 1
21 stundas