Rīgas “Dinamo” zaudē Spruktam un “Lokomotiv” 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē piektdien ar rezultātu 1:4 (0:2, 1:0, 0:2) izbraukumā piekāpās latvieša Jāņa Sprukta pārstāvētajai Jaroslavļas “Lokomotiv” komandai.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 133
VIDEO. “Viss grāvis šūpojas!” Medniece fiksējusi interesantu novērojumu – sākumā šķitis, ka tas ir bebrs… 8

“Lokomotiv” rindās vārtus pirmās trešdaļas otrajā pusē guva zviedrs Stefans Kronvals un Vladislavs Kartajevs, bet otrās trešdaļas beigu daļā rīdziniekiem deficītu samazināja Andris Džeriņš. Tikmēr trešajā trešdaļā punktu mačam pielika Jegors Averins un Jegors Korškovs.

Jau pirmajā minūtē abas komandas izveidoja ļoti bīstamus vārtu gūšanas momentus. Kopumā bīstamāk uzbruka rīdzinieki, bet ceturtajā minūtē viesus mazākumā atstāja Kristaps Sotnieks. Kaut šīs divas minūtes tika izturētas, lai atgūtu iniciatīvu, Rīgas “Dinamo” komandai pagāja vēl kāds laiks. Trešdaļas vidū vēl vienu noraidījumu nopelnīja Krišjānis Rēdlihs, turklāt tā izciešanas laikā zviedru uzbrucējs Martins Tērnbergs izgāja viens pret Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem, un viņu apturēja vien ar neatļautu paņēmienu. Sekojošajā soda metienā Tērnbergs apspēlēja Masaļski, bet pats metiens viņam neizdevās, un ripa slīdēja garām vārtiem.

Izturot arī otro mazākumu, 15.minūtē Rīgas “Dinamo” tomēr zaudēja vārtus, kad veiksmīgi nospēlēja zviedrs Stefans Kronvals. Kaut nākamos uzbrukumus pārliecinošāk aizvadīja Rīgas “Dinamo” komanda, priekšpēdējā minūtē izcēlās arī “Lokomotiv” hokejists Vladislavs. Līdz ar to pēc pirmās trešdaļas Latvijas vienība atradās iedzinējos ar rezultātu 0:2. Zīmīgi, ka pirmajās 20 minūtēs Rīgas “Dinamo” kontā netika fiksēts neviens metiens pa vārtiem.

Otro trešdaļu Rīgas “Dinamo” sāka vairākumā, bet drīz vien pēc tā ieguva vēl vienu vairākumu. Kaut šo četru minūšu laikā beidzot vairāki metieni tika izpildīti, nevienu no iespējām rīdzinieki neizmantoja, bet drīz vien divas mazākuma minūtes nācās izturēt pēc Andra Džeriņa pārkāpuma.

Trešdaļas otrajā pusē Rīgas “Dinamo” atkal ieguva vairākumu, kas šoreiz beidzot tika realizēts – pēc spēcīga Krišjāņa Rēdliha metiena ripa no apmales atlēca vārtu priekšā, kur acīgākais bija Džeriņš. Šis pēc oficiālās statistikas bija vien piektais Rīgas “Dinamo” metiens pa vārtiem, bet pēc otrās trešdaļas Latvijas vienība zaudēja ar 1:2.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā abas komandas izveidoja vairākus bīstamus momentus, bet jau trešajā minūtē Miķelis Rēdlihs atstāja savu komandu mazākumā. Praktiski visas sekojošās divas minūtes “Lokomotiv” aizvadīja uzbrukuma zonā, bet viesu hokejisti varonīgi noturēja savus vārtus neskartus. Turpinājumā arī pati Rīgas “Dinamo” komanda nerealizēja vairākumu, bet drīz pēc tā vēl divas vairākuma minūtes ieguva mājinieki un šoreiz arī meta precīzi – izcēlās Jegors Averins, kuram īsu brīdi pirms tam Kristaps Sotnieks bija pārsitis degunu.

Mača beigās vārtus guva arī Korškovs, kuram tas bija pirmais precīzais metiens KHL karjerā, cīņai noslēdzoties ar Rīgas “Dinamo” zaudējumu 1:4.

Sprukts šajā mačā laukumā pavadīja 11 minūtes un divas sekundes, izceļoties ar vienu metienu, uzvarot piecos no astoņiem iemetieniem. Tāpat viņam viens spēka paņēmiens un reizi pret latvieti tika pārkāpti noteikumi.

“Dinamo” komanda pēc trīs uzvarētām spēlēm pēc kārtas iepriekšējā mačā trešdien ar 2:4 piedzīvoja zaudējumu pret “Soči” vienību, bet kopumā rīdzinieki 13 oktobra mačos tika vien pie četriem panākumiem.

Tikmēr “Lokomotiv” mēnesi noslēdza ar sešiem panākumiem 12 mačos.

Abas komandas savā starpā iepriekš tikās 8.septembrī Rīgā, kad viesi bija pārāki ar 5:2.

Šī “Dinamo” komandai ir ceturtā izbraukuma spēļu sērija šosezon. Pirmdien vienība ar 4:3 pārspēja latviešiem bagāto Maskavas “Dinamo” komandu, savukārt trešdien piekāpās “Soči” vienībai.

Šo izbraukuma sēriju rīdzinieki noslēgs svētdien, kad tiksies ar Podoļskas “Vitjaz” hokejistiem.