Latvijā
Rīga

Rīgas dome atlaiž e-Rīgas ieviesēju, ilggadīgo ITC direktoru Ēriku Zēģeli2


Ēriks Zēģelis
Ēriks Zēģelis
Ieva Čīka

Rīgas dome izbeigusi darba attiecības ar iepriekš no amata atstādināto e-Rīgas ieviesēju un ilggadīgo Informācijas tehnoloģiju centra (ITC) direktoru Ēriku Zēģeli, aģentūru LETA informēja domē.

Galvaspilsētas pašvaldībā skaidroja, ka, lai izvērtētu ITC iepirkumu sistēmas auditā konstatēto un iespējamo amatpersonu atbildību, ar izpilddirektora pienākumu izpildītājas Ivetas Zalpēteres rīkojumu izveidota komisija.

Komisijas ziņojumā norādīts, ka ITC direktora rīcībā ir konstatēti tiesību normu pārkāpumi, kas saistīti ar prettiesisku darījuma ilgstošu izpildi, kā arī nelietderīgu un prettiesisku finanšu līdzekļu izlietošanu.

Pamatojoties uz komisijas ziņojumu un Darba likumā noteikto, darba attiecības ar Zēģeli izbeigtas.

Kā ziņots, Zēģelis iepriekš no amata tika atstādināts balstoties uz Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldes audita un Valsts reģionālās attīstības aģentūras veiktā resursu vadības sistēmas “ACTO ERP” ieviešanas pašvaldībā izvērtējuma rezultātiem.

Saistītie raksti

Kā informēja domē, Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) resoriskajā pārbaudē konstatēja, ka Zēģeļa vadītais centrs ir piemērojis Publisko iepirkumu likumam neatbilstoši izraudzītu līguma slēgšanas tiesību piešķiršanas kārtību.

IUB uzskata, ka centrs, vispirms organizējot iepirkumu un pēc tam Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS) noslēdzot darījumu, līdzekļus nav izlietojis efektīvi.

Lai izvērtētu audita ziņojumā konstatētos faktus un amatpersonu atbildību, izveidota komisija.

Ēriks Zēģelis ITC vadīja kopš 2001.gada.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.