Latvijā
Rīga

Rīgas domes atlaidēji vēlēšanām gatavi2


“Attīstībai/Par” priekšvēlēšanu pasākums notika daudz brīvākā gaisotnē nekā “Jaunās Vienotības” domes sēde – partijas kandidātus atbalstīt bija ieradies arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“AP”), kura vārds daudz tika piesaukts aizvadītajā nedēļā, Saeimā skatot pašvaldību reformu.
“Attīstībai/Par” priekšvēlēšanu pasākums notika daudz brīvākā gaisotnē nekā “Jaunās Vienotības” domes sēde – partijas kandidātus atbalstīt bija ieradies arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“AP”), kura vārds daudz tika piesaukts aizvadītajā nedēļā, Saeimā skatot pašvaldību reformu.
Foto: Karīna Miezāja

Gan “Jaunā Vienotība”, gan “Attīstībai/Par” Rīgas domes atlaišanu uzskata par savu panākumu. Pagājušajā sestdienā abi politiskie spēki priekšvēlēšanu pasākumos demonstrēja arī gatavību cīnīties par varu Rīgā gaidāmajās ārkārtas vēlēšanās.

“Jaunā Vienotība” ir vienīgā, kas uz domi startēs ar to pašu līderi – mēra kandidātu Vilni Ķirsi –, ar kuru sevi pieteica pašvaldību vēlēšanās jau 2017. gadā. “Attīstībai/Par” un partijas “Progresīvie” kopīgajā sarakstā pirmais būs Saeimas deputāts un Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis, kurš šos amatus aprīlī atstās. Kā otrais ir pieteikts “Progresīvo” valdes loceklis Mārtiņš Kossovičs.

“Attīstībai/Par” ir pirmā, kas jau ir sagatavojusi priekšvēlēšanu bukletus ar pilnu kandidātu sarakstu, kurā izmaiņu vairs nebūs. (Pirms nedēļas apstiprinātajā “Gods kalpot Rīgai” sarakstā tādas notika, kad uz “GKR” no “Saskaņas” pārgāja Jānis Ločmelis.) “Jaunā Vienotība” domes sēdē pilnu kandidātu sarakstu vēl neatklāja.

Zināms, ka tajā būs visi tagadējie Rīgas domes deputāti, no kuriem visilgākā pieredze domē ir Olafam Pulkam, jaunpienācējs ģenerālis Ints Ķuzis, kā arī bijušais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Kā “JV”, tā “AP” un “Progresīvo” sarakstā ir pārstāvji no Rīgas apkaimju biedrībām – piemēram, Rita Eva Našeniece un Kaspars Spunde būs “JV” sarakstā, bet Teikas apkaimes biedrības līdere Selīna Vancāne ir viena no četriem apkaimju pārstāvjiem, kas startēs no “AP” un “Progresīvajiem”.

Šajā sarakstā ir tikai daži kandidāti, kuri nav partiju biedri – viens no viņiem ir transporta jomas speciālists Jānis Meirāns, kas ir bijis SIA “Rīgas karte” valdes loceklis, bet kritiski vērtējis agrāko uzņēmuma darbību.

“JV” un “AP”, kas jau tagad, tāpat kā Jaunā konservatīvā partija un Nacionālā apvienība, bija pārstāvētas Rīgas domē, varētu cīnīties par vienu un to pašu vēlētāju.

Līdzīgas ir arī to programmu prioritātes – korupcijas apkarošana, sakārtota ielu un tiltu infrastruktūra, rindu samazināšana bērnudārzos, kā arī investīciju piesaiste, lai Rīga varētu līdzvērtīgi konkurēt ar Tallinu, Viļņu un citām Eiropas un pasaules valstu galvaspilsētām. Sevišķi liela uzmanība tam bija veltīta “JV” domes sēdē, kurā uzstājās arī Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Viņaprāt, Rīgai sadarbībā ar Pierīgu ir liels potenciāls, lai piesaistītu investīcijas un atjaunotu reputāciju Eiropas mērogā, nodrošinot arī labu pārvaldību. V. Ķirsis uzskata, ka svarīgi ir atjaunot Rīgas un Pierīgas sadarbību ar valdību.

“JV” domes sēde notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē, no kuras paveras skats uz Rīgu, tā bija lietišķa ar vairākiem ziņojumiem par situāciju Rīgā un uzdevumiem nākotnē. Bija iespaids, ka tas ir piesaistīto sabiedrisko attiecību speciālistu sagatavots pasākums – prezentācija. “Attīstībai/Par” un “Progresīvie” sevi vēlēšanās pieteica kādā no satiksmei slēgtās Ģertrūdes ielas pagalmiem.

Šis pasākums notika brīvākā gaisotnē bez analītiskām runām, bet ar dejām, jo to “iesildīja” grupa “Pirmais kurss”, ar kuru vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“AP”) iepazinās festivāla “Saldus saule” laikā vienā no 13. Saeimas priekšvēlēšanu pasākumiem. Abu partiju pasākumos bija redzams, ka to mēru kandidātiem ir liela atbalsta komanda – partiju pārstāvji Eiropas Parlamentā, Saeimā un valdībā, kas ar savu klātbūtni kampaņā centīsies iestāties par savējiem, lai piesaistītu vēlētājus.

JV prezentē programmu un komandu Rīgas ārkārtas vēlēšanām
Ģertrūdes ielas pagalmā kandidātu sarakstu prezentē "Attīstībai/Par!" un "Progresīvie"
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Saeimas komisija konceptuāli atbalsta 2008.gada krīzes laika hipotekāro parādsaistību dzēšanu 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jelgavā uzņēmums šuj aizsargmaskas pašvaldības policistiem, mediķiem un sociālajiem darbiniekiem 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Eksperts: Dīkstāves pabalstu sistēmā ignorēti apgādājamie 2
7 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācija plāno pagarināt koronavīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 19.aprīlim
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
2 stundas