Latvijā
Rīga

JV prezentē programmu Rīgas domes vēlēšanām3


“Jaunā Vienotība” prezentē programmu un komandu Rīgas ārkārtas vēlēšanām
“Jaunā Vienotība” prezentē programmu un komandu Rīgas ārkārtas vēlēšanām
FOTO: Evija Trifanova/LETA

Papildināta plkst. 13.30

Sestdien notiek partijas “Vienotība” domes un partiju apvienības “Jaunā vienotība” (JV) kopsēde, kurā tiek prezentēta programma un komanda Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

“Rīga zaudē savas vēsturiskās priekšrocības un ir vienīgā Baltijas valstu galvaspilsēta, kurā iedzīvotāju skaits samazinās,” sestdien, uzrunājot partijas biedrus, sacīja partiju apvienības “Jaunā Vienotība” līderis Rīgā Vilnis Ķirsis. Viņš atsaucās uz OECD secinājumiem, ka Rīga šobrīd ir attīstīta par 30% zem sava potenciāla.

Apvienībai ir 15 punktu plāns darbiem Rīgā.

V. Ķirsis stāstīja, ka galvenās prioritātes ir turpināt izskaust korupciju pilsētas domē, tās struktūrās un kapitālsabiedrībās, sākt Rīgas ielu, ietvju un tiltu kapitālo remontu, tāpat pilsētai jākļūst draudzīgākai jaunajām ģimenēm, tādēļ Rīgā ir jābūvē īres dzīvokļi un jāgādā, lai nebūtu rindu uz bērnudārziem.

“Mums ir reāls plāns, kā piesaistīt Rīgai investīcijas un kā kopumā padarīt Rīgu par cilvēkiem draudzīgu 21. gadsimta Eiropas metropoli,” paziņoja V. Ķirsis.

Skatieties LTV “Panorāmas” sižetu.

Partiju apvienības JV saraksta līderis Rīgā ir Vilnis Ķirsis, viņa komandā vēlēšanās startēs līdzšinējie Rīgas domes deputāti Inese Andersone, Olafs Pulks, Lauris Ērenpreiss un Uģis Rotbergs, ģenerālis Ints Ķuzis, bijušie ministri Kārlis Šadurskis un Ints Dālderis, bijušais Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri un citi.

JV komandai pievienojušies Rīgas apkaimju biedrību pārstāvji Rita Eva Našeniece, Kaspars Spunde un Armands Būmanis.

Abu Meri: Mēs nešķirosim cilvēkus

“Jaunā vienotība” Rīgā domās par visiem un cilvēkus nešķiros ne pēc valodas, ne citām personīgām iezīmēm, par Hosama Abu-Meri teikto sestdien sanāksmē vēsta aģentūra LETA.

“Mūsu cilvēki ir ne vien ietekmīgos amatos Eiropā un Latvijā. Mūsu vidū ir četri izcili Latvijas pilsētu vadītāji, kuriem iedzīvotāji vairākas reizes uzticējušies. Rīgas mēra amata kandidātam Vilnim Ķirsim jāpievienojas šiem cilvēkiem,” uzskata Abu-Meri.

Abu-Meri skaidroja, ka JV programma ir liels plāns Rīgas izaugsmei, kas nepieciešams pēc desmit gadus ilgas korupcijas un negodprātības. “Tādas korupcijas kā Rīgā Latvijā nav bijis. Līdzšinējā koalīcija Rīgā ir korupcijas čempioni,” izteicās politiķis.

Politiķa ieskatā, vēsture atkal atkārtojas un JV jāglābj Rīga.

Politiķis uzskata, ka Rīgas domes vēlēšanas nav ideoloģiskas – tas ir jautājums par saimniekošanu. “Rīga ir nepelnīti nobružāta korupcijas dubļos, un tā nedrīkst turpināties,” teica Abu-Meri.

“JV komanda domās par visiem – konservatīvajiem, liberāļiem, nacionāļiem, jauniešiem, invalīdiem, maznodrošinātajiem un citiem. Mēs nešķirosim pēc matu biezuma, seksuālās orientācijas, valodas un citām individuālajām iezīmēm. Mēs strādāsim visu cilvēku labā,” solīja Abu-Meri.

JV prezentē programmu un komandu Rīgas ārkārtas vēlēšanām

“Jaunajā Vienotībā” ietilpst sešas partijas – “Vienotība”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, Jēkabpils reģionālā partija un Latgales partija. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Krišjānis Kariņš.

Kā ziņots, Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks aprīļa pēdējā sestdienā.

Ko paredz JV programma?

Rīgā JV vēlas izveidot Rīgas infrastruktūras glābšanas programmu ielu, ietvju un tiltu kapitālā remonta īstenošanai, solot katrai mājai nodrošināt arī apgaismotu cietā seguma ceļu.

Saskaņā ar JV piedāvājumu, autotranzīta plūsma tiks novirzīta uz apvedceļiem.

JV iecere paredz, ka pēc diviem gadiem Rīgā nebūs rindu uz bērnudārziem, turklāt pašvaldības bērnudārzos mācības būs valsts valodā. Ikmēneša atbalsts vecākiem par privātajiem bērnudārziem sasniegs 350 eiro, savukārt jau šoruden pedagogi pelnīs 1000 eiro, bet viņu palīgi – 700 eiro.

Tiekot ievēlētiem pašvaldībā, JV politiķi plāno uzbūvēt vismaz 4000 īres dzīvokļu, kā arī izveidot dzīvojamo māju atjaunošanas un pagalmu labiekārtošanas programmu.

Politiskais spēks apņēmies kompensēt veselības aprūpes izdevumus senioriem 100 eiro apmērā gadā, kā arī palielināt Sociālā dienesta kapacitāti, sociālajiem darbiniekiem solot maksāt 1100 eiro algu. Tāpat tikšot atvērti jaunus dienas centri cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Par godu katram jaundzimušajam rīdziniekam JV grib iestādīsim vienu koku. Tāpat par mērķi noteikta arī “zaļo iepirkumu” un videi draudzīgu risinājumu praktizēšana, solot regulāri mazgāt ielas un uzlabot gaisa kvalitāti.

Politiskais spēks apņēmies pārtraukt “koruptīvo līgumu” ar “Rīgas karti”, ieviešot vienoto biļeti.

Visas apkaimes JV vēlas savienot ar veloinfrastruktūru, savukārt satiksmes mezglos – izveidot dažādu pārvietošanās līdzekļu savienojamības punktus. Politiskā spēka prioritāte šajā kontekstā būs satiksmes dalībnieku drošība un vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Namu apsaimniekošanas uzlabošanai plānots stimulēt dzīvokļu īpašnieku biedrību veidošanos. Politiskā spēka uzdevums ir panākt, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” nodrošina rīdziniekiem kvalitatīvus un nesadārdzinātus pakalpojumus, bet “Rīgas ūdens” par saviem līdzekļiem izskauž ūdens patēriņa starpību.

Iekļūstot Rīgas domē, JV vēlas par trešdaļu samazināt nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu privātpersonām piederošai zemei. Viss iekasētais nodoklis tiks ieguldīts infrastruktūras uzturēšanai un attīstībai.

Savukārt 25% no iekasētā nekustamā īpašuma nodokļa tiks novirzītu konkrētās apkaimes attīstībai, par ieguldījumu apkaimes infrastruktūrā lemjot tās iedzīvotājiem.

JV sola, ka Rīgas pilsoniskās un apkaimju biedrības būs līdzvērtīgs pašvaldības partneris lēmumu pieņemšanā un katrs ierosinājums, kurš savāks 1000 rīdzinieku parakstus, tiks izskatīts domes sēdē.

Savukārt pašvaldības sporta infrastruktūra visu sporta skolu audzēkņiem būs bez maksas. Katrā apkaimē plānots sakopt skolu sporta laukumus, kuri pēc nodarbībām būs brīvi pieejami visiem, kā arī tiks izveidoti sporta, atpūtas un bērnu rotaļu laukumi un mājdzīvnieku pastaigu vietas.

JV sola izveidot profesionālu starptautisko investīciju piesaistes komandu ar uzdevumu katru gadu papildus piesaistīt 100 miljonu eiro investīcijas un izveidot labi apmaksātas darbavietas.

Saistītie raksti

Partijas piedāvājums paredz, ka, lai novērstu vardarbību pret sievietēm un bērniem ģimenēs, pašvaldības policija un Valsts policija sadarbosies ar Sociālo dienestu un nevalstisko sektoru. Tāpat plānos ir mobinga izglītības iestādēs apkarošana.

Partijas plānos ir arī ieviest vienotu Rīgas dizaina kodu, kas noteiks pilsētas vizuālos elementus, lai saglabātu pilsētas pievilcību rīdziniekiem un pilsētas viesiem.

Rīgas Filmu fonda darbībai ik gadu būtu jāpiešķir vismaz trīs miljonus eiro.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Saeimas komisija konceptuāli atbalsta 2008.gada krīzes laika hipotekāro parādsaistību dzēšanu 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jelgavā uzņēmums šuj aizsargmaskas pašvaldības policistiem, mediķiem un sociālajiem darbiniekiem 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Eksperts: Dīkstāves pabalstu sistēmā ignorēti apgādājamie 2
7 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācija plāno pagarināt koronavīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 19.aprīlim
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
2 stundas