“Jaunā Vienotība” prezentē programmu un komandu Rīgas ārkārtas vēlēšanām
“Jaunā Vienotība” prezentē programmu un komandu Rīgas ārkārtas vēlēšanām
FOTO: Evija Trifanova/LETA

JV prezentē programmu Rīgas domes vēlēšanām 3

Papildināta plkst. 13.30

VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
Lasīt citas ziņas

Sestdien notiek partijas “Vienotība” domes un partiju apvienības “Jaunā vienotība” (JV) kopsēde, kurā tiek prezentēta programma un komanda Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

“Rīga zaudē savas vēsturiskās priekšrocības un ir vienīgā Baltijas valstu galvaspilsēta, kurā iedzīvotāju skaits samazinās,” sestdien, uzrunājot partijas biedrus, sacīja partiju apvienības “Jaunā Vienotība” līderis Rīgā Vilnis Ķirsis. Viņš atsaucās uz OECD secinājumiem, ka Rīga šobrīd ir attīstīta par 30% zem sava potenciāla.

CITI ŠOBRĪD LASA

Apvienībai ir 15 punktu plāns darbiem Rīgā.

V. Ķirsis stāstīja, ka galvenās prioritātes ir turpināt izskaust korupciju pilsētas domē, tās struktūrās un kapitālsabiedrībās, sākt Rīgas ielu, ietvju un tiltu kapitālo remontu, tāpat pilsētai jākļūst draudzīgākai jaunajām ģimenēm, tādēļ Rīgā ir jābūvē īres dzīvokļi un jāgādā, lai nebūtu rindu uz bērnudārziem.

“Mums ir reāls plāns, kā piesaistīt Rīgai investīcijas un kā kopumā padarīt Rīgu par cilvēkiem draudzīgu 21. gadsimta Eiropas metropoli,” paziņoja V. Ķirsis.

Skatieties LTV “Panorāmas” sižetu.

Partiju apvienības JV saraksta līderis Rīgā ir Vilnis Ķirsis, viņa komandā vēlēšanās startēs līdzšinējie Rīgas domes deputāti Inese Andersone, Olafs Pulks, Lauris Ērenpreiss un Uģis Rotbergs, ģenerālis Ints Ķuzis, bijušie ministri Kārlis Šadurskis un Ints Dālderis, bijušais Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri un citi.

JV komandai pievienojušies Rīgas apkaimju biedrību pārstāvji Rita Eva Našeniece, Kaspars Spunde un Armands Būmanis.

Abu Meri: Mēs nešķirosim cilvēkus

“Jaunā vienotība” Rīgā domās par visiem un cilvēkus nešķiros ne pēc valodas, ne citām personīgām iezīmēm, par Hosama Abu-Meri teikto sestdien sanāksmē vēsta aģentūra LETA.

“Mūsu cilvēki ir ne vien ietekmīgos amatos Eiropā un Latvijā. Mūsu vidū ir četri izcili Latvijas pilsētu vadītāji, kuriem iedzīvotāji vairākas reizes uzticējušies. Rīgas mēra amata kandidātam Vilnim Ķirsim jāpievienojas šiem cilvēkiem,” uzskata Abu-Meri.

Abu-Meri skaidroja, ka JV programma ir liels plāns Rīgas izaugsmei, kas nepieciešams pēc desmit gadus ilgas korupcijas un negodprātības. “Tādas korupcijas kā Rīgā Latvijā nav bijis. Līdzšinējā koalīcija Rīgā ir korupcijas čempioni,” izteicās politiķis.

Politiķa ieskatā, vēsture atkal atkārtojas un JV jāglābj Rīga.

Politiķis uzskata, ka Rīgas domes vēlēšanas nav ideoloģiskas – tas ir jautājums par saimniekošanu. “Rīga ir nepelnīti nobružāta korupcijas dubļos, un tā nedrīkst turpināties,” teica Abu-Meri.

“JV komanda domās par visiem – konservatīvajiem, liberāļiem, nacionāļiem, jauniešiem, invalīdiem, maznodrošinātajiem un citiem. Mēs nešķirosim pēc matu biezuma, seksuālās orientācijas, valodas un citām individuālajām iezīmēm. Mēs strādāsim visu cilvēku labā,” solīja Abu-Meri.

JV prezentē programmu un komandu Rīgas ārkārtas vēlēšanām

“Jaunajā Vienotībā” ietilpst sešas partijas – “Vienotība”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, Jēkabpils reģionālā partija un Latgales partija. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Krišjānis Kariņš.

Kā ziņots, Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks aprīļa pēdējā sestdienā.

Ko paredz JV programma?

Rīgā JV vēlas izveidot Rīgas infrastruktūras glābšanas programmu ielu, ietvju un tiltu kapitālā remonta īstenošanai, solot katrai mājai nodrošināt arī apgaismotu cietā seguma ceļu.

Saskaņā ar JV piedāvājumu, autotranzīta plūsma tiks novirzīta uz apvedceļiem.

JV iecere paredz, ka pēc diviem gadiem Rīgā nebūs rindu uz bērnudārziem, turklāt pašvaldības bērnudārzos mācības būs valsts valodā. Ikmēneša atbalsts vecākiem par privātajiem bērnudārziem sasniegs 350 eiro, savukārt jau šoruden pedagogi pelnīs 1000 eiro, bet viņu palīgi – 700 eiro.

Tiekot ievēlētiem pašvaldībā, JV politiķi plāno uzbūvēt vismaz 4000 īres dzīvokļu, kā arī izveidot dzīvojamo māju atjaunošanas un pagalmu labiekārtošanas programmu.

Politiskais spēks apņēmies kompensēt veselības aprūpes izdevumus senioriem 100 eiro apmērā gadā, kā arī palielināt Sociālā dienesta kapacitāti, sociālajiem darbiniekiem solot maksāt 1100 eiro algu. Tāpat tikšot atvērti jaunus dienas centri cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Par godu katram jaundzimušajam rīdziniekam JV grib iestādīsim vienu koku. Tāpat par mērķi noteikta arī “zaļo iepirkumu” un videi draudzīgu risinājumu praktizēšana, solot regulāri mazgāt ielas un uzlabot gaisa kvalitāti.

Politiskais spēks apņēmies pārtraukt “koruptīvo līgumu” ar “Rīgas karti”, ieviešot vienoto biļeti.

Visas apkaimes JV vēlas savienot ar veloinfrastruktūru, savukārt satiksmes mezglos – izveidot dažādu pārvietošanās līdzekļu savienojamības punktus. Politiskā spēka prioritāte šajā kontekstā būs satiksmes dalībnieku drošība un vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Namu apsaimniekošanas uzlabošanai plānots stimulēt dzīvokļu īpašnieku biedrību veidošanos. Politiskā spēka uzdevums ir panākt, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” nodrošina rīdziniekiem kvalitatīvus un nesadārdzinātus pakalpojumus, bet “Rīgas ūdens” par saviem līdzekļiem izskauž ūdens patēriņa starpību.

Iekļūstot Rīgas domē, JV vēlas par trešdaļu samazināt nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu privātpersonām piederošai zemei. Viss iekasētais nodoklis tiks ieguldīts infrastruktūras uzturēšanai un attīstībai.

Savukārt 25% no iekasētā nekustamā īpašuma nodokļa tiks novirzītu konkrētās apkaimes attīstībai, par ieguldījumu apkaimes infrastruktūrā lemjot tās iedzīvotājiem.

JV sola, ka Rīgas pilsoniskās un apkaimju biedrības būs līdzvērtīgs pašvaldības partneris lēmumu pieņemšanā un katrs ierosinājums, kurš savāks 1000 rīdzinieku parakstus, tiks izskatīts domes sēdē.

Savukārt pašvaldības sporta infrastruktūra visu sporta skolu audzēkņiem būs bez maksas. Katrā apkaimē plānots sakopt skolu sporta laukumus, kuri pēc nodarbībām būs brīvi pieejami visiem, kā arī tiks izveidoti sporta, atpūtas un bērnu rotaļu laukumi un mājdzīvnieku pastaigu vietas.

JV sola izveidot profesionālu starptautisko investīciju piesaistes komandu ar uzdevumu katru gadu papildus piesaistīt 100 miljonu eiro investīcijas un izveidot labi apmaksātas darbavietas.

Partijas piedāvājums paredz, ka, lai novērstu vardarbību pret sievietēm un bērniem ģimenēs, pašvaldības policija un Valsts policija sadarbosies ar Sociālo dienestu un nevalstisko sektoru. Tāpat plānos ir mobinga izglītības iestādēs apkarošana.

SAISTĪTIE RAKSTI

Partijas plānos ir arī ieviest vienotu Rīgas dizaina kodu, kas noteiks pilsētas vizuālos elementus, lai saglabātu pilsētas pievilcību rīdziniekiem un pilsētas viesiem.

Rīgas Filmu fonda darbībai ik gadu būtu jāpiešķir vismaz trīs miljonus eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
FOTO. Ap māju iestādīti košumkrūmi, arī augļu kociņi! Kā Iveta piecos mēnešos uzcēla savu sapņu māju
Krievijā “tautas ienaidnieku” raganu medības sasniegušas vēl nebijušus apmērus: vajā gan uzņēmējus, gan radošās inteliģences pārstāvjus 37
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
EM: Inčukalnā ir rezervēts pietiekams dabasgāzes apjoms mājsaimniecību vajadzībām 15
FOTO. Kubas ostas pilsētā Matansasā izcēlies katastrofāls ugunsgrēks 15
Arī ceturtdien gaidāma svelme. Līdz cik grādiem iesils gaiss?
Par vairāk nekā divus miljonus eiro piesavināšanos apsūdz bijušo LOK prezidentu un tagadējo LHF valdes locekli
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 10. augustā
23:30
1792. gada 10. augustā. Asiņaina diena Tilerī pilī
22:00
“Ukraiņu ģenerālštābs par to klusē, bet tas ir apzināti!” Slaidiņš komentē pēdējās 24 stundās notikušo 4
21:40
FOTO. Koši, drosmīgi un radoši! Kurš šogad bija stilīgākais “Summer Sound” apmeklētājs?
VIDEO. Lidmašīna nogāžas uz noslogotas maģistrāles Kalifornijā un aizdegas
Iedzīvotājiem atlīdzinās pusi apkures sadārdzinājuma, bet rodas diskusijas par malkas iegādes pierādīšanu
Bunkus slepkavības lietā aizturēts vēl viens cilvēks
Pārstāda avenes, laista un mēslo rododendrus. Kādi darbi dārzā jāpaspēj paveikt augustā?
“Latvieši ir iedzimti pesimisti.” Lejiņš par iedzīvotāju šaubām, vai krīzes gadījumā NATO Latviju aizstāvēs
FOTO. Ap māju iestādīti košumkrūmi, arī augļu kociņi! Kā Iveta piecos mēnešos uzcēla savu sapņu māju
VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Kovids kļūst lipīgāks. Kas notiks rudenī?
Rajevskis: Ja negribat idiotus Saeimā, ejiet uz vēlēšanām! 24
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
Krievijā “tautas ienaidnieku” raganu medības sasniegušas vēl nebijušus apmērus: vajā gan uzņēmējus, gan radošās inteliģences pārstāvjus 37
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Pastrādājis smalkos ārzemju restorānos, šefpavārs Artūrs Taškāns “uzmet tvaiciņu” Valmierā
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs