Ekonomika
Bizness

“Rīgas siltums” plāno no aprīļa par 7,4% samazināt siltumenerģijas tarifus0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālēns/LETA

AS “Rīgas siltums” plāno no 1.aprīļa siltumenerģijas gala tarifu noteikt 48,08 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 7,4% mazāk nekā pašreiz, liecina “Rīgas siltuma” paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

“Rīgas siltums” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedzis uzņēmuma noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas tarifu, kas ir aprēķināts atbilstoši 2010.gada 14.aprīļa SPRK padomes lēmumā apstiprināto “Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika”, un pamatojumu jaunajam tarifam.

Spēkā esošā tarifa izmaiņas ir saistītas ar pirktās siltumenerģijas cenas samazinājumu, teikts paziņojumā.

Iesniegtais tarifs paredz, ka no šī gada 1.aprīļa līdz 2021.gada 31.jūlijam siltumenerģijas ražošanas tarifs būtu 31,42 eiro par MWh, kas ir par 9,7% mazāk nekā pašreiz.

Siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs būtu 13,31 eiro par MWh, kas ir par 3,3% mazāk nekā pašreiz, savukārt siltumenerģijas tirdzniecības tarifs saglabātos nemainīgs – 1,31 eiro par MWh.

Attiecīgi siltumenerģijas gala tarifs, ieskaitot dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 0,13 eiro par MWh un neparedzētas izmaksas 1,91 eiro par MWh, būtu 48,08 eiro par MWh, kas ir par 7,4% mazāk nekā patlaban.

Savukārt no 2021.gada 1.augusta paredzēts, ka siltumenerģijas ražošanas tarifs būtu 31,42 eiro par MWh, kas ir par 9,7% mazāk nekā pašreiz. Siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs būtu 13,31 eiro par MWh, kas ir par 3,3% mazāk nekā pašreiz, savukārt siltumenerģijas gala tarifs saglabātos nemainīgs – 1,31 eiro par MWh.

Attiecīgi siltumenerģijas gala tarifs, ieskaitot dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 0,13 eiro par MWh, būtu 46,17 eiro, kas ir par 7,6% mazāk nekā pašreiz.

“Rīgas siltuma” padomes priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko norādīja, ka, sarūkot pirktās siltumenerģijas izmaksām, un, ņemot vērā to, ka jaunā tarifu aprēķināšanas metodika ļauj operatīvi veikt siltumenerģijas tarifa pārrēķinu, tika izstrādāts jaunais samazinātais siltumenerģijas tarifs un iesniegts SPRK apstiprināšanai. Tāpat viņš pauda, ka Rīgā ir mazākais siltumenerģijas tarifs starp Latvijas lielajām pilsētām.

Savukārt uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis norādīja, ka siltumapgādes uzņēmums pašreiz izbūvē siltumcentrāles Imantā un Daugavgrīvā, kur kā kurināmais tiks izmantoti atjaunojamie energoresursi – koksnes šķelda.

“Plānojam, ka jaunie projekti ļaus stabilizēt siltumenerģijas tarifu Rīgā un iespējams jau tuvā nākotnē to pārskatīt. Otrs būtisks faktors, šie projekti ļauj diversificēt kurināmo, aizvien mazāk izmantojot fosilos energoresursus, proti, dabasgāzi, tā akciju sabiedrībai kļūstot arī videi draudzīgākai,” pauda Talcis.

Saistītie raksti

Pašreiz siltumenerģijas ražošanas tarifs ir 34,78 eiro par MWh, siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs ir 13,77 eiro par MWh, siltumenerģijas tirdzniecības tarifs ir 1,31 eiro par MWh. Attiecīgi siltumenerģijas gala tarifs, ieskaitot dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 0,13 eiro par MWh un neparedzētas izmaksas 1,91 eiro par MWh, pašreiz ir 51,90 eiro par MWh.

“Rīgas siltums” reģistrēts 1996.gadā un tā pamatkapitāls ir 66,968 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma 2019.gada finanšu dati vēl nav publiskoti, bet 2018.gadā “Rīgas siltums” strādāja ar 151,632 miljonu eiro apgrozījumu un 3,297 miljonu eiro peļņu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Nākamnedēļ notiks pirmais Kurzemes biznesa klubs tiešsaistē
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
“Hesburger” piedāvās jaunu veģetāro burgeru līniju “Veke”
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Nodokļu nomaksas pagarinājumus VID piešķīris 949 uzņēmumiem
2 dienas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
5 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
7 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
6 stundas