Latvijā
Sabiedrība

NBS skaidro, kā rīkoties, uz ceļa sastopot militāro kolonnu – apstāties ceļa malā vai turpināt braukt?2

Autovadītāji nereti nav pārliecināti, kā rīkoties, ieraugot militāro kolonnu pārvietojamies pa ceļu – apstāties ceļa malā vai turpināt braukt?

“Piedaloties ceļu satiksmē, militārais transports pārvietojas ar divām apakšvienībām – to pavada Pārvietošanās koordinācijas centrs vai Militārā policija, nodrošinot apsardzi un drošību,” RīgaTV 24 raidījumā “Kā sargājam Latviju?” stāstīja Gundars Sokolovskis, Majors, NBS Militārās policijas Štāba un atbalsta rotas komandieris.

Ja kolonna pārvietojas ar Pārvietošanās koordinācijas centra vienību, tiek izmantotas dzeltenās bākugunis, kas brīdina pārējos ceļu satiksmes dalībniekus par militāro kolonnu.

Savukārt Militārā policija pavada bīstamās vai lielgabarītu kravas. Šādās situācijās lieto zili-sarkanās bākugunis ar skaņas signāliem – tas nozīmē, ka pārējiem uz ceļa esošajiem ir jāstājas malā.

Kustību var atsākt tikai tad, kad garām ir pabraukusi kolonnas noslēdzošā mašīna ar iedegtu mirgojošu zilu bākuguni.

Militāro kolonnu pavadošās mašīnas ir aprīkotas ar videonovērošanas sistēmām. Visi gadījumi tiek reģistrēti – vai cilvēki pārkāpj, vai nepārkāpj ceļu satiksmes noteikumus.

Gadījumos, kad izveidojas avārijas situācijas, tiek izmeklēts, kurš ir rīkojies nepareizi – karavīrs vai civiliedzīvotājs.

“Videoreģistratori fiksē gan karavīru darbību mašīnās, gan visu, kas notiek uz ceļa. Ir bijuši precedenti, kad esam sūtījuši videoierakstus policijai, lai sauktu pie administratīvās atbildības agresīvos braucējus par noteikumu neievērošanu,” piebilda majors Jānis Krūmiņš, Militārās policijas Drošības pārvaldes priekšnieks.

“RīgaTV 24” video:

No 1. jūnija televīzijas kanālā RīgaTV 24 ir skatāms informatīvs raidījums “Kā sargājam Latviju?”, kas informē par notiekošo aizsardzības nozarē Latvijā, par aktualitātēm NBS, Zemessardzē un citās aizsardzības struktūrās.

Saistītie raksti

Kā liecina raidījuma nosaukums, tas veidots ar mērķi informēt sabiedrību par aktualitātēm Latvijas aizsardzības nozarē, tās aplūkojot caur tematiskiem sižetiem un apspriežot diskusiju formā ar nozares profesionāļiem.

Jaunais raidījums aicina sabiedrību pievērst papildus uzmanību aktualitātēm aizsardzības sfērā, paplašināt savas zināšanas par valsts aizsardzības struktūrām, lai stiprinātu ikviena sabiedrības locekļa informētību un pārliecību par aizsardzības nozari Latvijā.

Skaties raidījumu “Kā sargājam Latviju?” katru pirmdienu plkst. 20.00 televīzijas kanālā RīgaTV 24!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.