Jaņa Rozentāla pašportrets. Fragments.
Jaņa Rozentāla pašportrets. Fragments.
Publicitātes foto

Rozentālam veltīto monētu par 520 000 eiro kals Nīderlandē 0

Gleznotāja Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai veltītu sudraba kolekcijas monētu kals Nīderlandes kaltuve “Koninklijke Nederlandse Munt”.

Reklāma
Reklāma
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Kopējā līgumcena ir 519 909 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, teikts paziņojumā par šo Latvijas Bankas iepirkumu.

Kaltuve izraudzīta sarunu procedūrā, jo pērn izsludinātais konkurss par šīs monētas kalšanu noslēdzās bez rezultātiem. Toreiz konkursā nebija iesniegts neviens piedāvājums. Latvijas Banka iepriekš vērsa uzmanību, ka monētai ir īpašas specifikācijas un Latvijas Bankas izvirzītās tehniskās prasības ne katra kaltuve spēj izpildīt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rozentālam veltītās kolekcijas monētas kalšanas kopējā līgumcena plānota 519 909 eiro. No šīs summas 218 919 eiro ir sudraba cena, pieņemot, ka monētas svars ir 80 grami. No kopējās summas 297 990 eiro ir monētu izgatavošanas un iesaiņojuma kapsulu cena, 3000 eiro – piegādes izmaksas. Faktiskais līgumcenas apmērs tiks precizēts līguma izpildes laikā, pamatojoties uz faktisko monētas svaru un Londonas Dārgmetālu tirgus asociācijas cenām sudraba pirkšanas dienā.

Kā ziņots, Rozentāls dzimis 1866.gada 18.martā.

Latvijas Banka gadā izlaiž piecas līdz septiņas kolekcijas monētas ar Latviju raksturojošiem sižetiem un augstvērtīgu māksliniecisko izpildījumu. Kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāk apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības, piemēram, pieci vai desmit eiro. Kolekcijas monētu krāsa, diametrs, svars, materiāls būtiski atšķiras no apgrozības monētu raksturlielumiem.

Gan 2014., gan 2015.gadā Latvijas Banka izdeva sešas kolekcijas monētas. Interesenti informāciju par Latvijas Bankas kasēs nopērkamajām kolekcijas monētām var meklēt centrālās bankas interneta vietnē.

Turpmāk Latvijas Banka plāno izdot sudraba kolekcijas monētu “Pasaku monēta II”, kas būs veltīta pasakai ”Eža kažociņš”. Plānots izlaist arī Ziemassvētku kaujām veltītu kolekcijas monētu un Latvijas porcelānam veltītu kolekcijas monētu. Latvijas porcelānam veltītās monētas grafisko dizainu izstrādās Frančeska Kirke. Savukārt Ziemassvētku kaujām veltītās kolekcijas monētas dizainu izstrādās mākslinieks Kristaps Ģelzis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.