Kultūra
Mūzika un deja

Rudens kamermūzikas festivāls sola augstas klases mūziķu buķeti0

Publicitātes attēls

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina klausītājus baudīt izcilu kamermūziku Rudens kamermūzikas festivāla koncertos, kas notiks no 9. līdz 20. oktobrim Rīgā, Talsos, Daugavpilī un Jūrmalā, informē “Latvijas Koncerti” komunikāciju speciāliste Rinta Bružēvica.

Klausītājus gaida tikšanās ar pasaulslaveniem kamermūzikas ansambļiem – “Quatuor Modigliani” un “Ensemble Raro”, ar spožiem solistiem – franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu un britu vijolnieku Tomasu Gūldu –, kā arī ar jauno talantīgo latviešu pianistu Daumantu Liepiņu un kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”. Festivāla patrons – komponists Pēteris Vasks.

Rudens kamermūzikas festivāla atklāšana notiks 9. oktobrī Mazajā ģildē, kur sarunu ar Bēthovenu mūzikā risinās viens no latviešu jaunās paaudzes spožākajiem pianistiem, daudzu ievērojamu konkursu laureāts Daumants Liepiņš.

“Sinfonietta Rīga” koncertā 10. oktobrī Daugavpils Vienības nama koncertzālē un 11. oktobrī Lielajā ģildē skanēs Volfganga Amadeja Mocarta Trešais vijolkoncerts un 29. Simfonija, Franča Šūberta “Uvertīra itāļu stilā”, kā arī mūsdienu talantīgās Londonā dzīvojošās bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas izjusti poētiskais veltījums Šūbertam. Atskaņojuma vadītājs būs izcilais britu vijolnieks Tomass Gūlds.

12. oktobrī Dzintaru Mazajā zālē klavierduets Linda Leine un Darja Maršiņina atskaņos romantiski dziedošo Franča Šūberta un par neoklasicisma virsotni dēvētā Igora Stravinska mūziku. Skanēs arī Pētera Vaska “Mūzika divām klavierēm”.

16. oktobrī Mazajā ģildē “Ensemble Raro” sniegumā skanēs klavierkvarteta zelta klasika – Johannesa Brāmsa čigānisku ritmu un ungārisku melodiju cauraustais Pirmais klavierkvartets, ko papildinās rumāņu klasiķa Džordžes Enesku orķestrim komponētā un klavierkvartetam instrumentētā Pirmā rumāņu rapsodija. Savukārt trauksmainā francūža Gabriela Forē mīlas jūtu apdvesto Pirmo kvartetu harmoniski līdzsvaros atturīgi askētiskās un klusinātās Georga Pelēča “Rudens ainavas”.

19. oktobrī Dzintaru Mazajā zālē viesosies “Quatuor Modigliani” no Francijas. Stīgu kvartets ir regulārs Eiropas nozīmīgāko kamermūzikas festivālu un koncertzāļu viesis, pirmais no stīgu kvartetiem, kam ticis gods ieskandināt Elbas filharmoniju Hamburgā.

Rudens kamermūzikas festivālu 20. oktobrī Melngalvju namā noslēgs spožā franču čellista Žana Gijēna Keirasa izlolotā Johana Sebastiāna Baha Čellsvītu un atbalsu programma.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. Latvijas Nacionālais teātris atklāj e-teātri
3 dienas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Mums ir iespēja sākt veidot pirmo no Covid-19 drošo kultūras telpu Latvijā. Saruna ar Juri Žagaru
Intervija 3 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Mans draugs: seriāls
3 dienas

Lasītākie

Raivis Šveicars
Ekonomika
Atgriezties pie normālas dzīves bez izsekošanas. Kā darbojas jaunā lietotne “Apturi Covid”
29 minūtes
LE
LETA
Veselam
Covid-19 izplatības karte: jauni gadījumi konstatēti Rēzeknē, Vlamierā un Bauskas novadā
41 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Bankas prezidents Kazāks komentē Latvijas valdības rīcību Covid-19 krīzē
3 stundas
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Liela apmēra korupcija, uzpirkšana un tirgošanās ar ietekmi: Lietuvā aizturēti nozīmīgi banku un biznesa vadītāji
54 minūtes
LE
LETA
Veselam
Pagājušajā diennaktī atklāti pieci jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi 1
4 stundas