Latvijā
Kriminālziņas

Pēdējā brīdī uzsāka bremzēšanu, bet bija jau par vēlu. Savas meitenes acu priekšā dzīvību zaudēja 25 gadus vecs vīrietis5


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Marija Magdalēna Gluščenko, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Rīgas rajona tiesa pagājušajā nedēļā 24 gadus vecajam Alvim Bergholdam par cilvēka sabraukšanu uz gājēju pārejas, esot alkohola reibumā, piesprieda četru gadu cietumsodu un transporta līdzekļu tiesību atņemšanu uz pieciem gadiem.

2019. gada 27. aprīlī Siguldā, Ausekļa ielā, savas meitenes acu priekšā dzīvību zaudēja 25 gadus vecs vīrietis, kuru notrieca uz neregulējamas gājēju pārejas.

Alvis ar ātrumu vismaz 63 km/h veicis apdzīšanas manevru pie gājēju pārejas un pēdējā brīdī uzsācis bremzēšanu, bet jau bijis par vēlu un uzbraucis virsū gājējam, kas radījis vīrietim nāvējošas traumas.

Ekspertīze liecināja, ka A. Bergholdam asinīs bija 1,26 promiles alkohola.

Cietušā puiša pārstāvis – vectēvs – kontaktēties nav vēlējies, bet Alvis ar mirušā puiša radinieku palīdzību panācis izlīgumu par 32 000 eiro.

Tas gan viņu neatbrīvoja no kriminālatbildības un tiesvedības.

Līdz tiesas sēdei apsūdzētais jau bija atmaksājis 23 800 eiro no izlīguma summas, šī iemesla dēļ pat bija paņēmis kredītu.

Tiesas sēdē mirušā puiša vectēvs veselības stāvokļa dēļ gan nav varējis piedalīties, bet viņu pārstāvis zināja teikt, ka vectēvam bijušas tuvas attiecības ar mazdēlu un viņš ļoti pārdzīvojot notikušo, tādēļ piedzīvojis veselības problēmas un ļoti nevēloties runāt vai atcerēties šo sāpīgo notikumu.

Mirušā vīrieša ģimenei nebija nekādu īpašu lūgumu, vienīgais, ka viņiem nebūtu iebildumu pret soda mēru, kas nebūtu cietumsods, taču viņi respektēšot tiesas lēmumu, lai kāds tas arī būtu, un nepārsūdzēs to.

A. Bergholds mācījies Liepājas Jūrniecības koledžā un strādā uz “Tallink” kuģa par kuģa motora tehniķi.

Tiesnesei Aijai Briedei apsūdzētā advokāts An­dris Zaviļeiskis lūdza noteikt pēc iespējas maigāku sodu, jo puisis iepriekš nav sodīts un ir ģimene ar mazu bērnu, kā arī personības raksturojums no darbavietas ir teicams.

Latvijas likumdošana gan paredz, ka, ja ceļu satiksmes negadījums noticis, esot alkohola reibumā un cietušajam tas izraisījis nāvi vai smagus miesas bojājumus, tad cietumsods piespriežams no trīs līdz desmit gadiem, kā arī tiek atņemtas autovadītāja tiesības uz laiku līdz desmit gadiem.

Līdz ar to šajā gadījumā nebija iespējams izvairīties no cietumsoda.

Saistītie raksti

A. Bergholds tiesas sēdē pauda nožēlu par notikušo, cietušā ģimenei izteica līdzjūtību. Apsūdzētais, pēc visa spriežot, nav no tiem, kas regulāri sēdējis reibumā pie stūres.

Nelaimīgajā 27. aprīlī paklausījis radinieku un draugu teiktajam, ka viņš varot braukt. Spriedums ir pārsūdzams.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli?
Intervija 1 stunda
IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
7 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 5 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Ekonomika
Energoefektivitātes milzis Piņķos: kā Saules ielas 2 iedzīvotāji panāca, ka par siltumenerģiju būs jāmaksā trīs reizes mazāk
54 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Viens gan ir jāsaprot – vīrusi neatnāk, lai mūs tikai pabaidītu, tie atnāk uz palikšanu
4 stundas