Foto: Maskavas mērija

Šahs un… sudrabs. Maskavā uziet neparastu senu monētu slēptuvi 0

Maskavas arheologiem Prečistenkas rajonā trāpījies neparasts atradums – Ivana Bargā laika sudraba monētu depozīts, kas bija paslēpts šaha figūrā, raksta Maskavas mērijas portāls.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 66
“Krievu armija ir bijusi plika vienmēr! Vēsturiski tai nekad nekas nav bijis, tāpēc par to nebūtu jābrīnās” 41
Lasīt citas ziņas

Izdobtā kaula tornī bija paslēptas desmit 16. gadsimta sudraba monētas. Šaha figūru atrada, mainot dabasgāzes komunikācijas. Maskavas mērijas Kultūras mantojuma departamenta vadītājs Aleksejs Jemeļjanovs pauda, ka deviņas monētas kaltas Maskavas, bet viena – Tveras kaltuvē.

Kaulā grieztā šaha figūra sastāv no trim daļām, kuras savstarpēji savienojamas. Arheologi pieļauj, ka arī citas šī šaha komplekta figūras veidotas kā slēpņi, taču tās nav atrastas. “Ja katrā figūrā būtu bijis monētu depozīts, tā kopējā vērtība sasniegtu 160 kapeikas,” precizēja Jemeļjanovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kaut arī Ivana Bargā laikā sudraba monētas sauca par kapeikām, to faktiskā vērtība bija diezgan ievērojama. Par vienu šādu monētu varēja nopirkt zosi, tātad šaha figūras īpašniekam par tajā paslēptajām monētām būtu sanācis neliels zosu ganāmpulks.

Atrastā figūra tikusi notīrīta un to pārklās ar īpašu aizsargājošu materiālu. Tiek domāts, kuram muzejam torni nodot glabāšanā, taču Jemeļjanovs pieļauj, ka figūra varētu arī papildināt to arheoloģisko priekšmetu kolekciju, kuri jau uzieti programmas “Mana iela” darbības laikā. Šajā infrastruktūras atjaunošanas programmā arhitekti uzgājuši jau vairāk nekā tūkstoš vēsturiskus artefaktus un celtņu atliekas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.