Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Sāk Baltijas mēroga programmu IT nozares stiprināšanai0

Foto – Shutterstock

23. septembrī Latvijas Universitātes un “Microsoft” Inovāciju centrs (LUMIC) sadarbībā ar “Emergn” atklāj jaunu Microsoft Azure mācību programmu izstrādātāju kopienai. Programmas mērķis ir uzrunāt tos gandrīz 80 000 speciālistu lielās Baltijas izstrādātāju kopienas pārstāvjus, kurus interesē risinājumu izstrādāšana mākoņtehnoloģiju vidē.

Programma piedāvās rīkus izstrādātāju prasmju pilnveidošanai piecos virzienos – lielie dati un analītika, lietu internets, modernas datu noliktavas, mākslīgā intelekta platformas, blokķēdes, kā arī stiprinās modernu programmatūras izstrādes procesu attīstību organizācijās.

“Latvijā, Baltijā un Eiropā trūkst kvalificētu izstrādātāju, bet viņu pieejamība ir priekšnoteikums tehnoloģiju inovācijām un ekonomikas digitālajai transformācijai. Mēs sapratām, ka tehnoloģiju nozares līderiem arī pašiem ir jāiesaistās izstrādātāju kopienas stiprināšanā un kompetences pilnveidošanā, tāpēc ar partneri Emergn uzsākām šo programmu LUMIC ietvaros,” stāsta “Microsoft” vadītāja Baltijā Renāte Strazdiņa.

“Sadarbības ietvaros mūsu uzdevums būtu dalīties ar savām zināšanām un veidot izpratni, ka mūsu gadsimtā mākoņtehnoloģiju jēdziens vairs nav svešs termins nevienam, ka iespējas, ko piedāvā mākslīgais intelekts ir aptveramas un pielietojamas ļoti plašā aspektā ne tikai tehnoloģiju cilvēkiem. Esam gatavi šai sadarbībai, ko sniedz pozitīvs atgriezeniskās saiknes galarezultāts,“ komentē uzņēmuma “Emergn” Mašīnmācīšanās laboratorijas vadītājs Aldis Ērglis.

Programmas ietvaros vairāku mēnešu garumā notiks mācības, hakatoni un meet-upi piecos virzienos – lielie dati un analītika, lietu internets, modernas datu noliktavas, mākslīgā intelekta platformas un blokķēdes, vienlaikus stiprinot arī modernu programmatūras izstrādes procesu attīstību organizācijās.

Programmas atklāšana Latvijā notiek 23.septembrī. Ikviens interesents var uzzināt vairāk par atklāšanas pasākumu un programmas piedāvātajām iespējām, elektroniski reģistrējoties Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centra Facebook lapā. Pēc pasākuma dalībnieki aicināti pievienoties «DotNetConf 2019» konferences tiešraidei no Redmondas.

Uzziņa:

Saistītie raksti

«DotNetConf» ir globālās izstrādātāju kopienas virtuāla konference, kas šogad norisināsies no 23.-25. septembrim. Konferenci organizē izstrādātāju platforma .NET sadarbībā ar “Microsoft”.

LUMIC tika izveidots 2017. gadā septembrī ar mērķi stiprināt sadarbību starp IKT nozares, zinātnes, nevalstisko organizāciju un publiskā sektora partneriem, lai īstenotu eksportspējīgu IT risinājumu attīstību un digitālo transformāciju Latvijā. LUMIC ir pieejams ikvienam interesentam, sniedzot iespēju piedalīties semināros, pētījumos un projektu izstrādē, sākot no idejas līdz tās īstenošanai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KT
Kārlis Teivāns
Ekonomika
Naftas vada tiesvedība iegūst skandalozu nokrāsu. Atsevišķā kriminālprocesā pārbaudīs, vai tiesā iesniegtie dokumenti ir viltoti
20 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Turpinām mēslot ceļmalās. Atkritumu savākšana pēdējos piecos gados izmaksājusi 2,8 miljonus eiro
22 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” lēnām atjauno darba attiecības ar atlaistajiem darbiniekiem
23 stundas

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 15 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Eiropas Komisija apstiprinājusi 250 miljonu eiro ieguldīšanu “airBaltic” kapitālā
10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Levits darbojas tik pasīvi, lai nesašūpotu valdību. Profesore Kreituse par prezidenta darbu gada griezumā 4
13 stundas
LL
Lato Lapsa
Latvijā
Kā VID izbeidz no sabiedrības acīm slēpto kriminālprocesu pret “savu” degvielas zagli 5
20 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Diktators, kurš kļūst smieklīgs, vairs nav bīstams. Viņa dienas ir skaitītas
12 stundas