Latvijā
Kriminālziņas

Sāk tiesāt vardarbīgo sieviešu izmantotāju Zvirgzdiņu0


Māris Zvirgzdiņš pēc sludinājumiem ticies ar sievietēm, pret kurām izturējies vardarbīgi.
Māris Zvirgzdiņš pēc sludinājumiem ticies ar sievietēm, pret kurām izturējies vardarbīgi.
Foto no policijas arhīva

Otrdien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā sākās tiesvedība pret 35 gadus veco Māri Zvirgzdiņu par slepkavību, miesas bojājumu nodarīšanu un laupīšanu.

M. Zvirgzdiņš ir tas pats cilvēks, par kuru pagājušā gada martā Valsts policija izplatīja paziņojumu kā par sevišķi bīstamu un aicināja cilvēkus ziņot, ja redz viņam līdzīgu personu, vienlaikus kategoriski norādot, ka nevajadzētu viņu mēģināt pašiem aizturēt, bet uzticēt to policijai.

Mediji toreiz ziņoja, ka 27. martā un naktī uz 28. martu Balvu novada Kubulu pagasta mazdārziņu teritorijā norisinājās vērienīgi vīrieša meklēšanas pasākumi – operācijā tika iesaistīti arī speciālo uzdevumu dienesti “OMEGA” un “SIGMA”, tajā skaitā tika izmantots robežsardzes helikopters.

30. martā sadarbībā ar Lietuvas policijas kolēģiem Zvirgzdiņu aizturēja Lietuvā pie stūres vieglajai automašīnai “Volkswagen Passat” – ar bisi līdzās…

Kā varēja noprast no prokurora Ērika Bogdanova šonedēļ tiesā nolasītās apsūdzības un citiem avotiem, M. Zvirgzdiņš Rīgā gājis ciemos pie sievietēm pēc sludinājumiem internetā. Vai vīrietis tur baudījis kādas procedūras, romantisku divvientulību vai ko citu, man nav zināms, skaidrs tikai tas, ka tikšanās beigusies ar vardarbību.

2019. gada 28. februārī viņš vairākas reizes iesitis ar dūri pa seju Dacei, nolaupījis viņai divus mobilos tālruņus 50 eiro vērtībā un 154 eiro. 10. aprīlī viņš līdzīgā kārtā izrīkojās ar Sabīni, nolaupot divus mobilos tālruņus, datoru un naudu, kopā radot 473 eiro zaudējumus. Abas sievietes fiziski daudz necietušas.

14. martā pie Rūtas vīrietis – jau psihotropo vielu iedarbībā – bijis vardarbīgāks. Daudzas reizes sitis sievietei ar trulu priekšmetu pa galvu un beigās iemetis peldbaseinā, kur Rūta noslīkusi. Vīrietis devies projām, paņemot līdzi mobilo tālruni un divus datorus 1049 eiro vērtībā, kā arī Rūtas bankas karti, ar kuru izdevies no bankomāta izņemt 630 eiro, kā arī uz Rūtas vārda aizņemties 500 eiro no ātro kredītu kompānijas.

Pēc ciemošanās pie sievietēm Rīgā Zvirgzdiņš devies pie radiem uz Blīdenes pagastu. Tur izsitis logu kāda paziņas – pensionāra Fjodora – mājai, kur no metāla skapja nolaupījis bisi ar optisko tēmēkli 200 eiro vērtībā, patronas, binokli un vecus filmu fotoaparātus, tad iekāpis automobilī un devies uz Lietuvu.

Saistītie raksti

Zvirgzdiņš atzīst visus noziegumus un piekrīt visu kompensēt, tajā skaitā nogalinātās piederīgajiem 5720 eiro kā materiālos zaudējumus un morālās ciešanas, un valstij 2150 eiro, kas izmaksāti nogalinātās piederīgajiem.

Viņš vienīgi apstrīd naudas summas, ko nolaupījis dāmām, kuras palikušas dzīvas, turklāt arī sitis viņš esot mazāk, nekā norādīts apsūdzībā. Par šīm divām epizodēm arī notiks pierādījumu pārbaude. Uz nākamo tiesas sēdi piespiedu kārtā tiks atgādātas arī abas cietušās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Jelgavā uzņēmums šuj aizsargmaskas pašvaldības policistiem, mediķiem un sociālajiem darbiniekiem 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Eksperts: Dīkstāves pabalstu sistēmā ignorēti apgādājamie 2
6 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Saeimas balsojumu par ministra kandidātu Vitenbergu pavadīs šaubas
6 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācija plāno pagarināt koronavīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 19.aprīlim
54 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
1 stunda