Foto: Panthermedia/Scanpix/LETA

Salā skaļi dūc elektrības vadi pie mājas… Vai tas var būt bīstami? 19

Sākoties salam, ievēroju, ka ļoti skaļi dūc elektrības vadi pie mājas (mums ir vienas fāzes pieslēgums). Zvanīju “Sadales tīklam”, kur atbildēja, lai sazinos ar elektriķi. Bet elektriķis teica, ka viņš nedrīkst noraut sadales skapja plombas. Ko lai iesāk šādā situācijā?Jautā Daiga Ludzas novadā.

Reklāma
Reklāma

Svarīgi neatstāt bez ievērības

Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ 22
TV24
“Ja Putins “atstieptu kātus”, ko tas mainītu?” Slaidiņš atbild tieši un bez aplinkiem
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam 80
Lasīt citas ziņas

“Ļoti zema gaisa temperatūra un apledojums var ietekmēt elektrības vadus, izraisot dūkšanai vai vibrācijai līdzīgu skaņu. To nevajadzētu atstāt bez ievērības – tas var būt elektrobīstamas situācijas priekšvēstnesis, tāpēc bija pareizi sazināties ar “Sadales tīklu” un pēc uzņēmuma speciālistu ieteikuma – ar elektriķi,” teic AS “Sadales tīkls” pārstāve Alīna Sildnika.

Lai būtu skaidrs, kur vērsties līdzīgās situācijās – pie “Sadales tīkla” vai elektrospeciālista, vispirms jāpievērš uzmanība elektrotīkla piederības robežai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Elektrotīkla uzturētājs “Sadales tīkls” atbild par publisko infrastruktūru – parasti tās ir elektrolīnijas līdz sadales skapim, pievienojumam pie mājas, savukārt tālākā elektroapgādes infrastruktūra ir klienta iekšējais elektrotīkls – viņa īpašums un atbildība.

Kurš atbildīgs

Daudzdzīvokļu namā par kopējo iekšējo elektrotīklu ir atbildīgs nama īpašnieks vai apsaimniekotājs, bet par iekšējiem elektrotīkliem dzīvokļos – katra atsevišķa dzīvokļa īpašnieks. Par problēmām klientam piederoša elektrotīkla daļā īpašuma saimniekam jāsazinās ar elektriķi.

Lai arī lielākajā daļā gadījumu piederības robeža ir uzskaites sadalne, dabā var būt arī citas situācijas. Ja nav skaidras infrastruktūras piederības robežas, vispirms var sazināties ar Sadales tīklu, kur speciālisti informēs, vai novērotā problēma ir uzņēmuma pārvaldītajā elektroinfrastruktūrā vai tomēr klienta iekšējā elektrotīklā.

Jautājumā minētajā gadījumā problēma bijusi klienta iekšējā elektrotīklā (ārpus “Sadales tīkla” apkalpes zonas), tāpēc speciālisti aicinājuši vērsties pie elektriķa. Elektrospeciālista pienākums būtu bijis apsekot objektu. Turklāt avārijas situācijās elektriķiem ir tiesības arī noņemt plombējumu, par to informējot Sadales tīklu.

Kur meklēt sertificētu elektriķi

Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem vispirms ieteicams vērsties pie apsaimniekotāja (pārvaldnieka). Nereti apsaimniekotājiem ir savs diennakts avārijas dienests, klientu apkalpošanas centrs vai dežūrspeciālists. Apsaimniekotāja kontakttālruni parasti var atrast apsaimniekošanas līgumā vai uzņēmuma mājaslapā. Apsaimniekotāja rīcībā esošie elektriķi, visticamāk, labi pārzina situāciju konkrētajā namā, tāpēc operatīvi varēs atrast problēmas cēloni, kā arī sazināties ar atbildīgajiem dienestiem, ja būs nepieciešams.

Reklāma
Reklāma

Savukārt privātmāju iedzīvotājiem jāņem vērā, ka profesionālu elektriķu pakalpojumus mēdz piedāvāt arī pašvaldības, sniedzot, piemēram, komunālā dienesta vai jau konkrēta elektriķa kontaktus savā mājaslapā. Pašvaldību pārstāvji, visticamāk, pārzina arī citus šādu pakalpojumu sniedzējus savā teritorijā, tālab varēs ko ieteikt.

Avārijas izsaukumu var pieteikt arī internetā, izmantojot tiešsaistes platformas, kuras specializējas tieši elektriķu jomā, piemēram, elektro-meistars.lv, elektriki.lv, vai arī sniedz plaša spektra pakalpojumus, piemēram, avarijasbrigade.lv, profi24.lv, paligs24.lv, gudraismeistars.lv, meistars24-7.lv u.c.

Ielāgo!

Meklējot elektriķi internetā, būtiski saprast, vai viņš varēs sniegt atbalstu konkrētajā adresē. Tāpēc jāpievērš uzmanība, vai pakalpojumus nodrošina tikai kādā šaurā reģionā vai aptver visu Latvijas teritoriju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.