Tīna Graudiņa (priekšplānā) un Anastasija Kravčenoka.

Samoilovs un Šmēdiņš turpina, Eiropas čempiones brauc mājās 0

Pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs piektdien Maskavā Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā izcīnīja uzvaru izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, iekļūstot astotdaļfinālā.

Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Turnīrā ar 18.numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 2-0 (21:19, 21:16) pārspēja sacensību 13.numuru Pavlo Erreru/Adrianu Gaviru no Spānijas.

Maču veiksmīgāk iesāka Latvijas duets, nonākot vadībā ar 6:4, tomēr seta turpinājumā spāņi demonstrēja sīkstu aizsardzību, izlīdzinot rezultātu 11:11. Brīdi vēlāk rezultāts aizvien bija neizšķirts (16:16), bet seta izskaņā nelielu pārsvaru ieguva Samoilovs/Šmēdiņš (20:18), kuri arī uzvarēja setu ar 21:19. Arī otrais sets noritēja sīvā cīņā, tam iesākoties līdzīgi (4:4), bet neilgi pēc tam pirmo divu punktu pārsvaru (7:5) ieguva Latvijas duets. Atgriežoties no tehniskā pārtraukuma, aktīvāk spēli turpināja Samoilovs/Šmēdiņš, panākot 15:11, bet turpinājumā spāņi tā arī nespēja reabilitēties, latviešiem svinot uzvar setā un mačā ar 2-0 (21:19, 21:16).

Līdz ar izcīnīto panākumu, Latvijas duets sacensības turpinās astotdaļfinālā.

Iepriekš turnīra pirmajā spēlē Samoilovs/Šmēdiņš ar 2:1 (15:21, 26:24, 15:12) pieveica turnīrā ar 15.numuru izliktos kanādiešus Semu Pedlovu un Semu Šahteru, bet otrajā mačā, cīnoties par uzvaru grupā, ar 0-2 (16:21, 18:21) piekāpās brazīliešiem – olimpiskajam čempionam Alisonu Seruti un Alvaru Filju, kuri turnīrā izlikti ar otro numuru.

Jau ziņots, ka Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kuras pamatturnīrā izliktas ar devīto numuru, H apakšgrupas pirmajā duelī ar 2-0 (21:13, 21:11) pārspēja ķīnietes Čeņu Sjue/Sjiņsjiņu Vanu, kurām ticis 24.numurs, bet mačā par pirmo vietu grupā Latvijas duets ar 0-2 (15:21, 15:21) zaudēja krievietēm Jekaterinai Birlovai/Jevgēņijai Ukolovai, kuras izsētas ar astoto numuru.

Savukārt piektdien Latvijas dāmu duets izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 0-2 (15:21, 16:21) piekāpās Vācijas pārim Karlai Borgerei un Jūlijai Sudi, kurām piešķirts 14.numurs. Kravčenoka/Graudiņa Pasaules tūres posmu noslēdza dalītā 17.vietā.