Foto: Inuta Šaroka

Sapņu ķērājs – košs akcents vakarēšanai uz terases, iekarams kokā vai vigvamā 0

Klasiski sapņu ķērājs ir karams virs gultas, jo tas ķer savā tīklā sliktos sapņus, kas ar rītausmu izgaist no tā… Manis darinātais vairāk paredzēts kā dārza dekors, kas būs košs akcents nelielai vakarēšanai uz terases, iekarams kokā vai vigvamā.

Reklāma
Reklāma

Materiāli

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Lasīt citas ziņas

* Koka riņķis (šajā gadījumā gatavots no dabas materiāliem)
* Mulinē diegs
* Dažādas lentītes, spalvas un koka pērlītes
* T-krekls auklas izgatavošanai
* Tamboradata, adata, šķēres
* Leikoplasts
* Lokans vītola zars

Sapņu ķērājs

Darba gaita

Auklas izgatavošana

CITI ŠOBRĪD LASA

1. T-kreklam nogriež apakšējo atšūto malu un taisnā līnijā zem padusēm. T-krekla taisnstūra daļu pārloka uz pusēm, lai viena sānu vīle ir nedaudz zem otras. Kreklā veic iegriezumus, nepārgriežot to līdz galam. Iegriezto joslu platums ir apmēram 1 cm. Nesagriezto daļu uzklāj uz rokas, lai ir pārskatāmi.

2. Nākamajā solī griezums jāturpina pa diagonāli, lai veidojas viens garš, nepārtraukts pavediens. Otrajā sānā audums tiek pārgriezts taisni, nevis pa diagonāli. Pavelkot audumu, tas sarullēsies auklā.

Karkasa izveidošana

3. Vītola zaru atbrīvo no lapām, izveido apli un nostiprina ar leikoplastu. Ar atbilstoša izmēra tamboradatu aptamborē karkasu, beigās atstājot aptuveni 50 cm auklu dekora pakarināšanai.

Aizpīšana

4. Pirmajā aplī ar adatu un mulinē diegu regulārā attālumā atsien mezglus pret karkasa malām.

5. Otrajā aplī sāk no pirmā apļa viena nogriežņa vidus un turpina pīšanu, atsienot to pret nākamā nogriežņa vidu.

6. Tā turpina pa apli, līdz karkass ir aizpīts līdz vēlamajam izmēram. Vidū uz diega var uzvērt pērlīti vai kādu citu dekoru.

Dekorēšana

7. Apakšējā daļā iesien dažādas lentītes, spalvas, pērlītes. Lai arī klasiski sapņu ķērājs ir karams virs gultas, jo tas ķer savā tīklā sliktos sapņus, kas ar rītausmu izgaist no tā, šis sapņu ķērājs vairāk paredzēts kā dārza dekors, kas būs košs akcents nelielai vakarēšanai uz terases, iekarams kokā vai vigvamā.

!!! Prātīgi, ja jaunas lietas varam radīt no tā, kas jau ir atrodams mājās, netērējot lieki līdzekļus. Lai arī sapņu ķērājam labāk būtu metāla vai koka riņķis, šoreiz apzināti izmantots lokans vītola zars, kas kalpos par karkasu.

Reklāma
Reklāma

!!! Jāpārliecinās, ka griežat paralēli auduma stiepšanās virzienam! Labāka aukla sanāks no bezvīļu T-krekla, bet, tā kā tie ir retums, lieti noderēs arī tāds T-krekls, kuram sānos ir vīles.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.