Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Juris Lorencs: Sātaniskā numeroloģija. Krievijā izveidojies kaut kas līdzīgs jaunam reliģiskam kultam 0

Juris Lorencs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. Sieviete slimnīcā slepus ienes rumu, lai dalītos pēdējā dzērienā ar savu mirstošo tēvu
FOTO. “bet bet” 30 gadu jubilejas koncerts – viens no visemocionālākajiem skatuves mirkļiem
Saules paneļi: nākotnes enerģija vai lamatas?
Lasīt citas ziņas

 

Runā, ka viens no iemesliem pašreizējai Krievijas armijas ofensīvai Donbasā esot Lieldienas, kuras Austrumu pareizticīgie svinēs 24. aprīlī. Sekojot labākajām padomju tradīcijām, svētku diena jāsagaida ar kārtējām “darba uzvarām”. Šajā gadījumā – ar panākumiem slepkavošanā un laupīšanā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ja nu gadījumā “sociālistiskās saistības” nevarēšot izpildīt uz Lieldienām, tad 9. maijā gan esot jābūt vismaz kaut kādiem redzamiem sasniegumiem.

Ļoti iespējams, Lieldienu naktī Krievu pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils atkal svētīs karavīrus, kuri siro Ukrainā. Tā tiks atzīmēta Mariupoles (saukta par godu Dievmātei) un Mikolajivas (saukta par godu Nikolajam Brīnumdarim) pilsētu iznīcināšana.

Īpaša ceremonija notiks arī Krievijas bruņoto spēku galvenajā templī (par dievnamu to negribētos nosaukt), kas celts par godu “75. gadskārtai kopš uzvaras Lielajā Tēvijas karā”. Ēka atrodas Maskavas apgabalā Kubinkā, tās celtniecība pabeigta tieši 2020. gada 9. maijā.

Lielā kupola diametrs – 22 metri un 43 centimetri. Kāpēc? Jo tieši 1945. gada 8. maijā plkst. 22.43 tika parakstīts Vācijas kapitulācijas akts. Zvanu torņa augstums – 75 metri, kas atbilst kapitulācijas 75. gadskārtai. Kopējais mozaīku laukums – 2644 kvadrātmetru, kas norāda uz Slavas ordeņa kavalieru skaitu. Celtnes sienu krāsojumā izmantoti zaļie militārās maskēšanās toņi.

Ēkas grīda, kas izgatavota no pārkausēta Vācijas vērmahta tanku metāla, simbolizējot “satriektos un pazemotos fašistus”.

Saprotams, ka tam visam nav nekā kopīga ar Evaņģēliju. Bet kas tas ir? Vai tiešām sātaniska numeroloģija? Vēsture liecina, ka ikviena tauta visos laikos meklē kādu mācību, kurai sekot. Pēc Oktobra revolūcijas, Krievijas impērijas sairuma un cara Nikolaja II ģimenes noslepkavošanas krievi septiņdesmit gadus ticēja komunismam.

Sabrūkot Padomju Savienībai, izveidojās garīgs vakuums. Tas sāka aizpildīties 21. gadsimta sākumā, līdz ar Putina nākšanu pie varas. Divdesmit gadu laikā Krievijā izveidojās kaut kas līdzīgs jaunam reliģiskam kultam, kurā vienā kaudzē tika samestas vispretrunīgākās lietas. Ivans Bargais, Pēteris Pirmais un Staļins. Nikolajs II un viņa slepkava Ļeņins. Pareizticība un boļševisms.

Šī kulta ideologi vēl nav spējuši vienoties, kā dēvēt šo jauno mācību.

Lūk, daži iespējamie varianti: “9. maija reliģija”, “uzvaras reliģija”, “pareizticīgais staļinisms”, “krievu pasaule”, “putinisms”. Nevajag lolot ilūzijas, ka šīs idejas rod augsni vien dažu fanātiķu galvās. Neatkarīgas aptaujas liecina, ka ap 80% Krievijas iedzīvotāju patlaban atbalsta Putina iesākto karu Ukrainā.

Labā ziņa ir tā, ka šādas murgainas idejas vienmēr beidzas ar krahu. Tā būs arī šoreiz. Izdzīvojušie krievu karavīri, invalīdi bez kājām un rokām, atgriezīsies savās pussabrukušajās barakās Krievijas provincē. Tur viņi lēni vilks atlikušo dzīvi, nodzerdami trūcīgos pabalstus, un stāstīs skolēniem par varonīgo “Ukrainas atbrīvošanu”.

Tikmēr tie, kuriem ir acis, jau spējuši saskatīt citas zīmes. 2022. gada 12. aprīlī Ukrainas pasts laiž klajā marku ar karakuģi “Moskva” un ukraiņu karavīru, kurš norāda kuģim ceļu uz “vienu zināmu vietu”. Dienu vēlāk, 13. aprīlī, kuģim ­”Moskva” trāpa divas ukraiņu raķetes “Neptun”. Naktī no 14. uz 15. aprīli kuģis pazūd Melnās jūras dzelmē.

Un kāda sakritība – tieši pirms 110 gadiem, 1912. gadā, naktī no 14. uz 15. aprīli pasažieru laineris “Titāniks” saskrējās ar aisbergu un nogrima.

Bet tas vēl nav viss. Izrādās, 1973. gadā Padomju Savienībā tikusi uzņemta multiplikācijas filma bērniem “Nogrimušo kuģu bagātības”. Tajā attēloti pionieri, kuri, ceļojot ar zemūdens aparātu “Neptūns”, atrod nogrimušu karakuģi. Papētot tuvāk, tas izrādās vācu fašistu kuģis, kuram uz sāniem uzkrāsota īpaša zīme, burts “Z”. Tā pati, ko šodien izmanto modernie Putina fašisti. Saprotams, šī nevainīgā filma Krievijas internetā jau nobloķēta.

Un tagad vēl kāda jau nedaudz traģikomiska ziņa.

SAISTĪTIE RAKSTI
Izrādās, uz nogrimušā karakuģa “Moskva” esot atradusies svētā relikvija, neliela šķemba no Kristus krusta, kam vajadzējis sargāt kuģi no raķetēm.

Pirms dažiem gadiem to par 40 miljoniem ASV dolāru nopirkuši anonīmi labdari un uzdāvinājuši Krievijas kara flotei. Tagad, kad “Moskva” guļ Melnās jūras dzelmē, Krievijā sākusies sabiedrības viļņošanās. Bet ne jau par bezjēdzīgo karu vai zaudētajām dzīvībām. Tie taču ir sīkumi! Radušās aizdomas, ka relikvija, iespējams, bijusi viltota. Izskan aicinājumi drošības iestādēm sākt izmeklēšanu un atrast vainīgos. Kārtējā liecība tam, ka Dievs nepiedod sava vārda nelietīgu valkāšanu.

VIDEO. Sieviete slimnīcā slepus ienes rumu, lai dalītos pēdējā dzērienā ar savu mirstošo tēvu
FOTO. “bet bet” 30 gadu jubilejas koncerts – viens no visemocionālākajiem skatuves mirkļiem
Saules paneļi: nākotnes enerģija vai lamatas?
Eiropas gāzes krātuves jāuzpilda gandrīz pilnībā. Inčukalna krātuve ir izņēmums
Atrasta piektdien Rīgā pazudusī meitene
Lasīt citas ziņas
Sērijveida dzīvokļiem strauji ceļas cenas. Kā to ietekmēs komunālo pakalpojumu cenas?
Mikam Indrašim patriotisma trūkumu nevarēja pārmest. Kas tad mainījās?
Kāds laiks būs otrdien?
“Māršala plāns” Ukrainai: svarīgi ukraiņiem neļaut krist izmisumā un bezcerībā par nākotni
Kas īsti notika Francijas parlamenta vēlēšanās?
09:04
Kristaps Eklons: “Ar kadriem ir tik slikti, kā nav bijis nekad iepriekš. Visspilgtāk to redzam VUGD”
09:02
Izgatavots pirmais Latvijas sērijveida elektriskais autobuss
09:01
FOTO. “bet bet” 30 gadu jubilejas koncerts – viens no visemocionālākajiem skatuves mirkļiem
Pamata ārstniecības pakalpojumus nekoncentrēs lielajās slimnīcās
Pīlēna iesaukums – “Mēģinājums ar jaunu zīmolu, bet pieredzējušiem politiķiem nokļūt pie varas”
VIDEO. Sieviete slimnīcā slepus ienes rumu, lai dalītos pēdējā dzērienā ar savu mirstošo tēvu
Eksperts: Lisičanskas atstāšana nav zaudēts karš
Čikāgas piepilsētā Neatkarības dienas gājiena apšaudē seši nogalinātie
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā
VIDEO. Aculiecinieks iemūžinājis vienu no diviem nāvējošiem haizivs uzbrukumiem Ēģiptes kūrortā
Lieta par dokumenta viltošanu Bondara un viņa sievas apsūdzībā nosūtīta tiesai
Paust atbalstu Krievijas agresijai ir vismaz tas pats, kas Mairim kādu piekaut! – norāda Zvejsalnieks
Imantas nama apsaimniekotājs noliedz, ka lifts varēja krist
“Ažiotāžas dēļ izpirka sāli, griķus. Par to tagad paši arī dārgi maksājam.” Cenu kāpums novērots visās produktu kategorijās
Vai Latvijā arī dīzeļdegviela maksās 2,77 eiro litrā kā Zviedrijā? – prognozē Gašpuitis
Pārrautās saites: sāpīgas nesaskaņas starp brāli un māsu par Krievijas iebrukumu Ukrainā
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs