Scenārijs kā 1999. gadā: “Saint-Germain” mača pēdējās minūtēs svinēja dramatisku uzvaru pār “Atalanta” 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Notriektā tautumeita 6

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā Parīzes “Saint-Germain” mača pēdējās minūtēs svinēja dramatisku uzvaru pār debitanti Bergamo “Atalanta” ar 2:1.

Itāliešus pirmā puslaika vidū vadībā izvirzīja Mario Pašaličs, un šāds rezultāts saglabājās līdz pat pamatlaika pēdējai minūtei, kad izlīdzinājumu panāca Markinju, bet kompensācijas laikā Eriks Čupo-Motings izrāva parīziešiem laimīgu uzvaru.

Abos veiksmīgajos uzbrukumos sprauga vārtu priekšā tika atrasta ar Neimara sagatavotajiem priekšdarbiem. Viņš šajā spēlē veica 16 apvešanas, atkārtojot turnīra rekordu. Tikpat daudz iespējuši arī Havjers Zaneti un Lionels Mesi.

Šī spēle daudziem atsauca atmiņā leģendāro Čempionu līgas finālu 1999. gadā, kad Mančestras “United” līdz pat beigām atradās iedzinējos pret Minhenes “Bayern”, bet jau kompensācijas laikā uz maiņu nākušie Tedijs Šeringems un Ūle Gunars Sulšērs nodrošināja angļiem brīnumainu uzvaru (2:1).

“PSG” pusfinālā iekļuva pirmo reizi kopš 1995. gada un tajā cīnīsies ar vakar notikušā dueļa “Leipzig” – Madrides “Atletico” uzvarētāju.

Latvijas čempionāta 14. kārtā “Liepāja” un “Ventspils” cīnījās neizšķirti 1:1. 57. minūtē liepājniekus ar ļoti skaistu reidu soda laukumā un sitienu no asa leņķa vārtu tuvajā augšējā stūrī vadībā izvirzīja Hogans Ukpa, beigās mēnesi izlaidušais Artūrs Karašausks neizmantoja teicamu iespēju dubultot pārsvaru un ventspilniekiem neizšķirtu panāca Kaspars Kokins. Sezona ir pusē un “Liepāja” atrodas priekšpēdējā, devītajā vietā tabulā, “Ventspils” ir piektie. Tikmēr trešajā vietā nostiprinājās “Valmiera”, kas veiksmīgi ar 3:2 pārspēja sekotāju Jūrmalas “Spartaks”. Ceturto maču pēc kārtas ar vismaz diviem gūtiem vārtiem izcēlās Valmieras nigērietis Tolu Arokodare, viņš ar 14 ir pārliecinošs turnīra līderis, bet uzvaras golu vidzemniekiem uzdāvināja jūrmalnieku vārtsargs Dāvis Ošs, ļaujot sevi apzagt Daniilam Skopenko, kuram tie pirmie vārti virslīgā. Vicelīdere Rīgas “RFS” viegli ar 4:0 sagrāva “Jelgavu”.