Ekonomika
Darbs un nauda

Liek pārtraukt reklāmu un pieprasa samaksāt 5000 eiro: soda ātro kredītu firmu4


PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa
PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa
Foto: Edijs Pālens/LETA

Zigfrīds Dzedulis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pieķēris uzņēmumu “ONDO” reģistrētajai uzņēmējdarbībai neatbilstošas reklāmas izplatīšanā. Par šo pārkāpumu PTAC pieprasījis tam samaksāt soda naudu 5000 eiro apmērā un pārtraukt Reklāmas likuma prasībām neatbilstošu reklāmu izplatīšanu.

 

No 2019. gada decembra līdz 2020. gada aprīlim televīzijā un vietnēs “www.inbox.lv”, “www.facebook.com”, “www.youtube.com”, kā arī meklētājprogrammā “Google” šis uzņēmums vairākkārt reklamējis sevi, piedāvādams iedzīvotājiem palīdzību saplīsušas sadzīves tehnikas, dzīvokļu vai avārijā cietušas automašīnas remontā, bojātu datoru un tālruņu salabošanā.

Bet “ONDO” ir Latvijā pazīstams ātro kredītu izsniedzējs, tā vienīgais oficiāli reģistrētais uzņēmējdarbības veids ir aizdevumu izsniegšana.

PTAC norāda, ka šīs reklāmas ir pretrunā ar kopš 2019. gada 1. jūlija likumā noteiktajiem ierobežojumiem nolūkā samazināt šo reklāmu izplatību un līdz ar to bezatbildīgas aizņemšanās iespējas. Kreditēšana jāreklamē tā, lai neveicinātu bezatbildīgu aizņemšanos un lai nepieļautu parādnieku skaita pieaugumu.

Uz jautājumu, vai uzņēmumā atzīst pārkāpumu, akciju sabiedrības “4finance” izpilddirektors Gvido Endlers atbild noliedzoši.

“AS “4finance” savu zīmolu reklāmas kampaņas vienmēr ir veidojis atbilstoši Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, kas nosaka reklāmu izstrādes, izvietošanas un satura principus,” viņš saka.

“Pašlaik spēkā esošie reklāmas ierobežojumi iekļauj ļoti daudz plaši interpretējamu normu, kas uzraugošajām institūcijām rada iespēju izvirzīt tādus pārmetumus, kas ir balstīti uz neskaidriem, dažādi traktējamiem likuma pantiem.”

Kā skaidro Gvido Endlers, AS “4finance” jau šī gada sākumā esot saņēmis PTAC uzaicinājumu pārskatīt šobrīd izmantoto reklāmu atbilstību un izņemt no aprites tos reklāmas materiālus, kuri it kā pārkāpj likuma normas.

Atsaucoties uzaicinājumam, uzņēmums lūdzis precizēt tās normas, kuras PTAC ieskatā esot pārkāptas, lai varētu izdarīt labojumus. Diemžēl nekādus precizējumus un skaidrojumus no PTAC uzņēmums neesot saņēmis.

Jautāts, kāda būs turpmākā rīcība, Gvido Endlers atbild, ka, tā kā uzņēmumam uzliktais naudas sods nav pamatots, pašlaik uzņēmumā apsverot iespēju pārsūdzēt PTAC lēmumu tiesā.
Saistītie raksti

Pēc “Firmas.lv” datiem, 2019. gadā ātro kredītu aizdevēja “ONDO” apgrozījums sasniedza

5 424 206 eiro, bet peļņa – 1 238 927 eiro. Tā patiesā labuma guvēji ir Latvijas pilsonis Edgars Dupats un Krievijas pilsone Vera Boiko.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.