Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Titulētais Francijas autosportists Sebastjans Lēbs uzvarējis sezonas pirmajā WRC pasaules čempionāta posmā – Montekarlo rallijā.

Deviņkārtējais pasaules čempions Lēbs savos 47 gados kļuvis par visu laiku vecāko pilotu, kurš triumfējis kādā no WRC posmiem. Uzvaru viņš izcīnīja sīvā cīņā ar tautieti Sebastjanu Ožjē, kurš bija līderis vēl divus ātrumposmus pirms finiša.

Tomēr pirmspēdējā “dopā” astoņkārtējais pasaules čempions Ožjē pārdūra “Toyota” mašīnas riepu un izsēja 24 sekunžu handikapu. Lēbs, kurš startēja ar “Ford” spēkratu, iepriekšējo reizi WRC posmā uzvarēja pirms nepilniem četriem gadiem. Tagad viņa kontā ir 80 panākumi, pirmo no tiem izcīnot pirms 20 gadiem! Līdz šim vecākais pilots, kurš spēja uzvarēt kādā no posmiem, bija zviedrs Bjerns Valdegords, kurš 1990. gadā 46 gadu vecumā palika nepārspēts Kenijas rallijā. Lēbs, kurš rallijā kopš 2012. gada startē neregulāri, arī šosezon neplāno aizvadīt pilnu sezonu. Francūža izturība ir apbrīnas vērta, jo vēl pavisam nesen viņš brauca Dakaras rallijā.

Šī gada Montekarlo rallijs bija aizraujošs, jo netrūka avāriju un tehnisku likstu. Trešo vietu izcīnīja īrs Kreigs Brīns, bet uzreiz aiz goda pjedestāla palika talantīgais soms Kalle Rovanpera, kurš savulaik ir uzvarējis Latvijas čempionātā. Tikmēr igaunis Ots Tenaks tehnisku problēmu dēļ izstājās. Tenaks ir vienīgais, kurš spējis iespaidot Lēba un Ožjē dominanci rallijā, 2019. gadā tiekot pie titula, kamēr abi francūži kopā kopš 2004. gada savā starpā sadalījuši 17 no 18 tituliem.