Septītais zaudējums pēc kārtas, astotā vieta arvien tālāk 0

Rīgas “Dinamo” pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) piekāpās Gagarina kausa čempionei Kazaņas “Ak Bars”, tādējādi ciešot jau septīto zaudējumu pēc kārtas.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!

Rīgas “Dinamo” labā vārtus šajā mačā guva Lauris Dārziņš, kamēr “Ak Bars” rindās divreiz izcēlās Jirži Sekačs, bet ar vienu precīzu metienu atzīmējās Vladimirs Tkačovs.

Spēli aktīvāk iesāka rīdzinieki, vairākkārt pakavējoties “Ak Bars” aizsardzības zonā. Tiesa, pēcāk jau pamodās arī Kazaņas vienības hokejisti, kuri pa Kristera Gudļevska vārtiem izdarīja vairākus metienus, turklāt viens no tiem bija precīzs jau piektajā minūtē, kad izcēlās Tkačovs. Sākotnēji gan spēle tika turpināta, bet pēc video atkārtoja noskatīšanās tiesneši vārtu guvumu ieskaitīja. Jau vienā no nākamajiem uzbrukumiem vārtus guva arī Gints Meija, tomēr viņš to paveica, pārkāpjot noteikumus pret “Ak Bars” vārtsargu Emiļu Garipovu, tāpēc arbitri vārtus neieskaitīja.

Septītajā minūtē rīdzinieki ieguva tiesības spēlēt vairākumā, tomēr viena hokejista pārsvars palika neizmantots. Pēcāk vairākas reizes labi vārtos nospēlēja Gudļevskis, bet pirmā perioda izskaņā vienības ar dažu sekunžu intervālu nopelnīja pa noraidījumiem. Rezultāts pirmajās 20 minūtēs gan tā arī nemainījās, lai gan Rīgas “Dinamo” demonstrēja solīdu sniegumu un regulāri apdraudēja “Ak Bars” vārtus.

Otro periodu Rīgas “Dinamo” ievadīja ar nelielu iniciatīvu, turklāt 26.minūtē “Ak Bars” nopelnīja noraidījumu. Vairākuma laikā rīdzinieki uz pretinieku vārtiem izdarīja spiedienu, kas vainagojās panākumiem, bet tā pašā pēdējā sekundē Dārziņš panāca 1:1. Arī turpinājumā Latvijas klubam piederēja pārsvars, kamēr Kazaņas hokejisti turpināja saskarties ar disciplīnas problēmām, jo 32.minūtē Mihails Gluhovs devās uz noraidīto soliņa. Tiesa, šoreiz mājiniekiem neko ievērības cienīgu izveidot neizdevās.

Lai arī šķita, ka otrā trešdaļa noslēgsies ar rezultātu 1:1, citās domās bija “Ak Bars” hokejists Sekačs, kurš ar ļoti tehnisku sniegumu 39.minūtē atkal izvirzīja vadībā viesus. Līdz pārtraukumam abpusēju noraidījumu nopelnīja Kevins Klārks un Romands Abrosimovs, tādējādi otro periodu komandas noslēdza ar spēli četri pret četri.

Jau cīņas 45.minūtē Sekačs ar metienu vārtu devītniekā panāca 3:1, tādējādi gūdams savus otros vārtus šajā spēlē.

Tikai dažas sekundes vēlāk Meija nopelnīja divu minūšu noraidījumu un vairākuma laikā viesiem bija pāris labas iespējas vēl vairāk palielināt savu pārsvaru. Rīgas “Dinamo” hokejistiem nesekmējās ar atspēlēšanos, bet nepilnas astoņas sekundes līdz pamatlaika beigām “Ak Bars” nopelnīja vēl vienu noraidījumu, turklāt vairākuma izskaņā mājinieki nomainīja Gudļevski pret sesto laukuma spēlētāju.

Viena hokejista pārsvaru Latvijas klubs gan neizmantoja, turklāt teicams vārtos bija Garipovs. Savukārt divas minūtes un deviņas sekundes pirms beigām divu minūšu noraidījumu jau saņēma Rīgas “Dinamo” uzbrukuma līderis Līnuss Videls, kas arī kliedēja Latvijas komandas izredzes uz labvēlīgu rezultātu.

Šī abām vienībām bija otrā tikšanās šajā sezonā – vēl 17.novembrī “Ak Bars” savā laukumā guva uzvaru pēcspēles metienos ar 2:1.

Rīgas klubs gan pēdējā laikā neaizvada to veiksmīgāko sezonas nogriezni, jo ciesti jau septiņi zaudējumi pēc kārtas, turklāt pēdējos desmit mačos piedzīvotas deviņas neveiksmes. Zīmīgi, ka šī melnā josla tika sākta tieši pret Kazaņas komandu. Zaudējumu sērija likusi arī izkrist no Rietumu konferences pirmā astoņnieka, kas pēc regulārā čempionāta nodrošina vietu izslēgšanas turnīrā.

No pirmā astoņnieka rīdzinieki atpaliek jau piecus punktus.

Daugaviņm piespēle pret “Avtomobilist”

Latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš pirmdien veica rezultatīvu piespēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā, taču viņa un vēl viena uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Spartak” izbraukumā ar 1:4 (0:0, 1:2, 0:2) piekāpās Austrumu konferences līderei Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Šīs spēles rezultātu vien 27.minūtē atklāja “Avtomobilist” hokejists Aleksejs Vasiļevskis, bet 35.minūtē Iļja Zubovs panāca neizšķirtu, turklāt šajā vārtu guvumā piedalījās arī Daugaviņš. Vadības atjaunošanai Jekaterinburgas komandai gan bija nepieciešama tikai pusotra minūte, kad izcēlās Frensiss Parē, bet 50.minūtē Artjoms Garejevs panāca jau 3:1. Vēl pašās spēlēs “Avtomobilist” zvaigzne Naidžels Douss guva arī mājinieku ceturtos vārtus, uzstādot cīņas galarezultātu.

Daugaviņš šajā spēlē laukumā pavadīja 19 minūtes un 18 sekundes, kuru laikā veica divus metienus pa vārtiem un uzvarēja divos no pieciem iemetieniem, kā arī bloķēja vienu pretinieku raidījumu. Latviešu uzbrucējs šosezon 37 mačos guvis deviņus vārtus un veicis 16 rezultatīvas piespēles. Ar rezultativitāti viņš atzīmējies piecās no pēdējām sešām spēlēm.

Savukārt Karsums nospēlēja 16 minūtes un 58 sekundes, izceldamies ar vienu metienu pa vārtiem, vienu zaudētu iemetienu, vienu bloķētu raidījumu un diviem spēka paņēmieniem.

Hārtlijam principiāla uzvara

Svarīgu uzvaru guva Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard”, kas viesos ar 3:2 (0:0, 2:2, 1:0) pārspēja Magņitogorskas “Metallurg”, tādējādi pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Savukārt zaudējumu pirmdien cieta pašlaik savainotā uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā Maskavas “Dinamo”, kas savā laukumā ar 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) piekāpās vienai no spēcīgākajām līgas komandām Sanktpēterburgas SKA, tai tiekot pie piektās uzvaras pēc kārtas.

Zaudējumu pirmdien cieta arī viena no Rietumu konferences spēcīgākajām komandām Jaroslavļas “Lokomotiv”, kas izbraukumā ar 2:4 (1:2, 1:1, 0:1) piekāpās Ņižņijnovgorodas “Torpedo”.

Tikmēr Rīgas “Dinamo” no izslēgšanas turnīra zonas attālinājusies jau līdz pieciem punktiem, jo pirmdien Maskavas apgabala “Vitjaz” viesos ar 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) uzveica Minskas “Dinamo”.