Rīgas “Dinamo” hokejisti emocijām bāgātā spēlē zaudēja “Salavat Julajev” vienībai, ciešot sesto zaudējumu pēc kārtas.

Tiesneši atkal gremdē Rīgas “Dinamo” – komandai sestais zaudējums pēc kārtas 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta emocionālā mačā savā laukumā ar rezultātu 2:4 (0:2, 2:1, 0:1) zaudēja Ufas “Salavat Julajev”, ciešot jau sesto neveiksmi pēc kārtas.

Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Rīgas “Dinamo” sastāvā šajā mačā izcēlās Kristaps Sotnieks un Vitālijs Pavlovs, kamēr “Salavat Julajev” labā divus vārtus iemeta Jonass Kempainens, kamēr pa reizei atzīmējās Vladislavs Lukins un Pjotrs Hohrjakovs.

Spēle bija emocijām bagāta, kurā lielu lomu nospēlēja arī tiesneši. Otrā perioda beigās netika ieskaitīti rīdzinieku vārti, kad ripa trāpīja pa Laura Dārziņa kāju. Savukārt nedaudz vēlāk apšaubāms noraidījums par tēlošanu tika piešķirts Sotniekam, bet “Salavat Julajev” vairākumā iemeta uzvaras vārtus.

Kā pēc cīņas atzina “Dinamo” kapteinis Dārziņš, tad pēdējos mačos tiesnešu lēmumi strīdīgās situācijās allaž bijuši par labu pretiniekiem, savukārt šoreiz Sotnieka noraidījums par simulāciju bijis pilnībā neizprotams.

Cīņa sākās ar aktīvu hokeju, turklāt jau pašā sākumā Rīgas “Dinamo” varēja izvirzīties vadībā, tomēr Kevina Klārka mestā ripa pēc rikošeta neatrada ceļu vārtos. Lai arī Latvijas klubs šo spēli uzsāka šķietami aktīvāk, jau trešajā minūtē mājinieki nonāca iedzinējos, jo pretuzbrukumā rezultātu atklāja Lukins. Nākamajā minūtē viens no šīs sezonas rīdzinieku līderiem Metjū Majone saņēma divu minūšu sodu par pretinieka klupināšanu, turklāt viena hokejista pārsvaru “Salavat Julajev” arī izmantoja – pēc teicamas saspēles ripu tukšos vārtos piektajā minūtē iemeta Hohrjakovs.

Pēc nonākšanas iedzinējos ar 0:2 jau piektajā minūtē Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Ģirts Ankipāns nolēma veikt vārtsargu rokādi – pēdējā laikā veiksmīgi spēlējošā Timura Biļalova vietā stājās Kristers Gudļevskis. Pirmās trešdaļas turpinājumā mājiniekiem joprojām piederēja neliela iniciatīva un viņi vairākkārt nesekmīgi apdraudēja Juhas Metsolas sargātos vārtus. Līdz pārtraukumam rezultāts tā arī vairs nemainījās, rīdziniekiem pēc pirmajām 20 minūtēm esot iedzinējos ar 0:2.

Jau otrās trešdaļas pirmajās minūtēs Rīgas “Dinamo” noraidījās divas reizes pēc kārtas, tomēr Latvijas komanda aizsardzībā darbojās labi, turklāt droši spēlēja arī Gudļevskis. Neilgi pēc otrā mazākuma izturēšanas, pretinieki nopelnīja divu minūšu sodu par skaitliskā sastāva pārkāpumu, un rīdzinieki to 28.minūtē izmantoja, kad Sotnieks guva vārtus, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Pēc vārtu guvuma Latvijas klubs atkal ieguva vairākumu, kas gan šoreiz palika neizmantots, tāpat kā vēl viens vairākums dažas minūtes vēlāk.

Rīgas “Dinamo” gan turpināja demonstrēt aktīvu sniegumu, vairākkārt apdraudot Metsolas vārtus. Pūliņi vainagojās panākumiem, jo 38.minūtē Marka Entonija Dzaneti metienu pielaboja Pavlovs, panākot 2:2. Latvijas komanda turpināja ofensīvu un jau nākamajā minūtē pēc Līnusa Videla piespēles ripa, atsitusies pret Laura Dārziņa slidu, nonāca vārtos. Tas būtu ļāvis mājiniekiem īsā laikā izvirzīties vadībā, tomēr tiesneši pēc atkārtojuma noskatīšanās nolēma vārtus neieskaitīt. Laukumā turpinājās aktīvs un skatām hokejs, turklāt 40.minūtē par simulāciju noraidījumu saņēma Sotnieks. Vairākuma realizēšanai Ufas komandai bija nepieciešamas vien 18 sekundes, kad izcēlās Kempainens. Līdz ar to pēc pirmajām divām trešdaļām Rīgas “Dinamo” atradās iedzinējos ar 2:3.

Trešais periods neturpinājās līdzīgi kā otrā beigas, jo ievadā komandas nespēja tikt pie labām vārtu gūšanas iespējām. Tiesa, pamatlaikam tuvojoties beigām, Rīgas “Dinamo” centās uzbrukt arvien vairāk, pie tam trešdaļas viducī “Salavat Julajev” nopelnīja noraidījumu. Latvijas komandai vairākums gan padevās ne pārāk sekmīgs, tai to neizmantojot, taču viesi no Ufas atkal noraidījās nepilnas sešas minūtes līdz pamatlaika beigām.

Vairākuma laikā rīdzinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tādējādi uzspēlējot sešatā pret četriem. Tiesa, nebija ilgi jāgaida, līdz izcēlās asumi, komandām tiekot pie abpusējiem noraidījumiem. Rīgas “Dinamo” uz pretinieku vārtiem izdarīja vērā ņemamu spiedienu, tomēr Metsolu neizdevās nekādi pārspēt. Gudļevskis pēc tam vārtos vairs neatgriezās, bet minūti un sešas minūtes līdz pamatlaika beigām “Salvat Julajev” spēja atbildēt ar izšķirošo pretuzbrukumu, ripu tukšos vārtos raidot Kempainenam, kuram šis bija otrais precīzais metiens mačā.

“Nogulējām sākumu. Ļoti rupja kļūda pirmajā vārtu zaudējumā, kas mūs nedaudz iedragāja. Labi atguvāmies un pārņēmām iniciatīvu. Pēc spēles bijām labāki, bet diemžēl zaudējām. Rīt ir jauna diena – katra diena un treniņš mums ir svarīgs. Ir jāatrod veids, kā gūt uzvaras,” pēc cīņas teica Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Ģirts Ankipāns.

Rīdzinieki cietuši sešus zaudējumus pēc kārtas un astoņus pēdējās deviņās spēlēs, tādējādi atstādami Rietumu konferences pirmo astotnieku.

Rīgas “Dinamo” ar 32 punktiem 35 spēlēs ieņem devīto vietu Rietumu konferencē, bet “Salavat Julajev” ar 44 punktiem 36 cīņās ir sestā Austrumos.

Rīgas un Ufas komandas KHL ietvaros spēkojušās 20 reizes, rīdziniekiem svinot tikai trīs uzvaras, no kurām divas bijušas pamatlaikā.

Pēc šī mača “Dinamo” pirmdien krustos nūjas ar iepriekšējās sezonas Gagarina kausa ieguvēju Kazaņas “Ak Bars”. Pēc tam Latvijas komandai būs četru spēļu izbraukuma sērija, bet nākamie mājas mači būs tikai pēc Ziemassvētkiem.