Bērnu izklaides centrs “Brīnumu mežs”, kā saka pati uzņēmuma vadītāja Sabīne Mincāne, ir radies ar dziļu, emocionālu un piepildītu stāstu.
Bērnu izklaides centrs “Brīnumu mežs”, kā saka pati uzņēmuma vadītāja Sabīne Mincāne, ir radies ar dziļu, emocionālu un piepildītu stāstu.
Foto no Sabīnes Micānes personīgā arhīva

Šis uzņēmums nav tikai naudas pelnīšanas veids. Sabīne piepilda sapni par savu biznesu 0

Bērnu izklaides centrs “Brīnumu mežs”, kā saka pati uzņēmuma vadītāja Sabīne Mincāne, ir radies ar dziļu, emocionālu un piepildītu stāstu.

ACULIECINIEKA VIDEO. Rīgas centrā pa dzelzceļu ieved desmitiem tanku un militāro tehniku. Kas īsti notiek? 79
Ar malku vairs kurināt nedrīkstēs? Ministre skaidro, vai Eiropa plāno ierobežot malkas un šķeldas izmantošanu siltumapgādē 104
Boriss Džonsons nosauc galveno iemeslu, kā varēja izvairīties no Krievijas iebrukuma Ukrainā 33
Lasīt citas ziņas
Reizēm tieši caur sāpēm un cīņu par būšanu šajā pasaulē nāk atskārsme, cik gan vērtīga ir katra sekunde un ka dzīve patiesībā ir tik ļoti trausla.

Tāpēc pats mazākais, ko varam savā labā darīt, ir – sekot saviem sapņiem! Aizmirstot visas šaubas un bailes, paveras pavisam jauns ceļš.

CITI ŠOBRĪD LASA

 

Pavērsiens, kas mainīja visu

“Par savu biznesu sapņoju jau sen. Gribējās būt spēles laukumā pašai ar saviem noteikumiem, taču bailes no neizdošanās bija spēcīgākas par sapņiem,” atklāti stāsta Sabīne.

Viņas izglītības ceļš bijis gana atšķirīgs: iegūts bakalaura grāds humanitārajās zinātnēs un maģistra grāds projektu vadībā. Kaut arī strādāt nevienā no šīm jomām nav sanācis, izvēli viņa nenožēlo, jo iegūtās zināšanas noderējušas gan profesionālajā darbībā, gan sadzīvē.

Lielākoties darba ikdiena pagāja klientu apkalpošanas jomā: bankā, apdrošināšanas uzņēmumā, arī nekustamo īpašumu nozarē. Pēdējais algotais darbs kāda pakļautībā bija saistīts ar elektroapgādes būvdarbu iepirkumiem.

Taču pirms apmēram pāris gadiem, kad Sabīne bija bērna kopšanas atvaļinājumā ar otro bērnu, viņas un tuvinieku dzīves sagriezās kājām gaisā. Sabīnei tika atklāts no nervu apvalka izejošs audzējs sprandā, kas tur bija audzis gadiem.

Tālākie notikumi norisinājās kā visļaunākajā murgā. Bet tieši visas uzvarētās grūtības, pārdzīvojumi un neveiksmes lika pieņemt lēmumu par sapņa īstenošanu.

“Šoreiz vairs nebija bail no neizdošanās, jo biju piedzīvojusi patiesas bailes un izbīli par to, ka manas dienas ir skaitītas, ka neredzēšu to, kā izaug mani bērni, ka nevarēšu novecot kopā ar vīru.”

“Paralēli ārstēšanās kursam sāku savu sapņa īstenošanu. Ik dienu, cik vien spēki ļāva, sāku apzināt nepieciešamo informāciju par bērnu izklaidēm, nepieciešamajām atļaujām, projektiem utt.”

“Pētīju sociālos tīklus, ļāvos fantāzijas lidojumam. Un tā soli pa solim, ar līdzcilvēku morālo atbalstu ir izdevies nonākt līdz reālai darbībai,” gandarīta ir Sabīne.

 

Arī sirds darbs

Bērnu izklaides centrs maziem soļiem tika veidots sešus mēnešus.

“Protams, bija arī mirkļi, kad piezagās šaubas, vai izdosies, vai pietiks visam spēka, bet es ļoti ticēju idejai un tam, ka jānotiek kam labam pēc gara, mokoša ceļa cīņā par veselību,” stāsta uzņēmuma vadītāja.

“Brīnumu mežā” padomāts par dažādām vecuma grupām: pieejamas atrakcijas bērniem vecumā līdz 13 gadiem. Ja ir interese, var nākt izklaidēties arī lielāki bērni.

Uz vietas pieejama trīsstāvīga atrakcija ar dažādu garumu un lielumu slīdkalniņiem, šūpolēm, bumbu baseiniem, šķēršļiem, labirintiem un batutiem. Ir arī norobežots spēļu laukums centra mazākajiem apmeklētājiem – ar dažāda veida atrakcijām un mantiņām.

Sabīne novērojusi, ka arī vecākiem patīk uzturēties izklaides centra telpās, piemēram, gaidot savas atvases, uzspēlēt galda futbolu vai “XBox” spēles, kas “Brīnumu mežā” jāspēlē kustībā, nodarbinot visu ķermeni, nevis ar pultīm. Tāpat izklaides centrs savās telpās piedāvā nosvinēt skaistus svētkus.

Uz vietas ir divas vizuāli pievilcīgas un atšķirīgi noformētas ballīšu telpas, kas dizainētas, atsaucoties uz centra nosaukumu.

Par tik īpašu vizuālo noformējumu Sabīne saka paldies uzņēmuma “Ābeļdārzs Burtnieki” radošajai komandai: “Meitenes manas vēlmes uzklausīja, papildināja un perfekti īstenoja.”

Šis uzņēmums nav tikai bizness un naudas pelnīšanas veids, bet gan sirdsdarbs.

Sabīne turpina: “Domāju, ka lielākā daļa klientu to jūt. Esam vizuāli un praktiski padomājuši par katru mazāko niansi un ikvienu klientu, kurš pārkāpj mūsu izklaides centra slieksni. Esam ģimenēm ļoti draudzīgs uzņēmums.”

“Arī jaunajām māmiņām ir sava privātā telpa, kur komfortabli un netraucēti apkopt un pabarot mazuli, uzsildīt zīdaiņu pārtiku. Turklāt, pateicoties mūsu sadarbības partnerim “Happy Latvia”, mammām nav jāuztraucas par higiēnas piederumiem ne sev, ne mazulim, jo māmiņu telpā viss ir pieejams bez maksas.”

 

Komandā ir spēks

Kāpēc tieši Siguldā? Izrādās, šāda veida aktivitātes iekštelpās bērniem tur nav pieejamas, turklāt arī 40 km rādiusā ne. “Brīnumu mežs” mājo 430 m2 lielās telpās. Meklējot apmešanās vietu, galvenie pamatnosacījumi bija augsti griesti un plašas telpas, tāpēc atrastās derēja ideāli.

Ja par centra nosaukumu, tad sākotnēji izvēle krita par labu kādam citam, taču nebija līdz galam pārliecības, ka tas ir īstais. Tad kaut kā nejauši dzima ideja par “Brīnumu mežu”.

“Brīnumu” tāpēc, ka bērnība ir pilna brīnumainiem un pacilājošiem notikumiem, un šīs izjūtas te tiek nodrošinātas. “Mežs” tāpēc, ka šis vārds sevī ietver ilgtspēju, stabilitāti, spēku un latviskumu.

Sabīne atzīst, ka pašas bērni bijuši kā liels iedvesmas avots ceļā uz uzņēmuma veidošanu un iekārtošanu.

“Tā kā mums ir divi bērni (meitai astoņi gadi, dēlam trīs), diezgan ātri izkristalizējās idejas par to, kas katrai bērnu vecuma grupai nepieciešams, kādas ir viņu vajadzības un vēlmes.”

“Meita salīdzinoši bieži nāk līdzi man arī uz darbu, iesaistās palīgos, piemēram, salasa bumbas darba dienas beigās, jo veselības dēļ man to ir ļoti grūti izdarīt. Mazais puika tomēr vēl līdz galam neapzinās, ka tas ir mūsu uzņēmums, nav vēl tik lielas izpratnes. Meita gan visu saprot, ir priecīga un lepna, visu laiku skandina, ka arī tur strādās (smaida).”

Uzņēmuma komandu Sabīne izvēlējusies ļoti rūpīgi: “Pie komandas izveides strādāju jau krietnu laiku pirms centra atvēršanas. Man bija, ir un būs svarīgi, kādi cilvēki ir man apkārt. Vide, kurā esmu, un cilvēki, ar ko esmu.”

“Rīkoju darba pārrunas, lai izvēlētos īstos cilvēkus, kuriem varu uzticēt itin visu, kas saistās ar “Brīnumu mežu”. Man bija nepieciešamas divas darbinieces, jo pati veselības stāvokļa dēļ nespēju strādāt pilnu slodzi, stāvot kājās vai sēžot.”

“Nav viegli atrast darbiniekus, kuri ir gatavi ziedot savas brīvdienas un būt šķirti no ģimenes. Par vienu darbinieci biju pārliecināta uzreiz – tā bija manas meitas audzinātāja no bērnudārza, par kuru zināju, ka varu viņai uzticēties un ka bērni viņai sagādā prieku.”

“Otru darbinieci izvēlējos kādā no intervijām, kad tapa skaidrs, ka šis būs īstais cilvēks, lai rastu kopīgu valodu un darbi virzītos bez problēmām. Tā nu man ir divas foršas un uzticamas meitenes. Protams, arī vīrs ir mans stiprais plecs, ļoti bieži palīdz, risinot tehniskos jautājumus, kā arī sniedz neatsveramu morālo atbalstu.”

 

Veiksmīgs starts ar skatu nākotnē

Ikdiena bērnu izklaides centrā paiet ļoti strauji un intensīvi. Lai gan veselība īsti nemaz neļauj, Sabīne iesaistās pilnīgi visos aspektos – mārketings, grāmatvedība, strādāšana uz vietas centrā, piedalīšanās pasākumos.

Viņa ar prieku atzīst: “Bizness norit veiksmīgi. Gan ikdienas apmeklējums, gan ballītes iet uz urrā. Ballītes ir patiešām pieprasītas – gan publiskās, gan privātās. Piedāvājam nosvinēt svētkus skaistās, jaunās un mājīgās telpās, kur klājam svētku galdu (sadarbojamies ar četriem ēdinātājiem), dekorējam telpu ballētājam/gaviļniekam vēlamā tematikā. Esam gatavi pat pieaicināt animatoru, kas izklaidē bērnus, ja nepieciešamas papildu aktivitātes.”

Šā gada 6. februārī Sabīne saņēmusi arī LIAA Siguldas Biznesa inkubatora Goda rakstu par straujāko startu uzņēmējdarbībā. Ļoti pacilājošs moments! Šāda uzslava tikai vēl vairāk motivē augt un attīstīties.

Jau tagad izklaides centrā var iegādāties dāvanu kartes, rīkot kooperatīvos pasākumus darbinieku bērniem. Skolas un pirmsskolas vecuma bērniem ir iespēja braukt rotaļāties kopā ar klasi vai dārziņa grupu. Turklāt atrakcijas var arī izīrēt.

“Mūsdienu bērnu uzmanību noturēt ir samērā grūti, jo viss ir pieejams un nekas vairs īsti nepārsteidz. Taču izskatās, ka mums šis uzdevums ir pa spēkam, jo apmēram 80% bērnu dodas projām nelabprāt, pat ar raudāšanu. Tādos gadījumos mūsu komanda dodas palīgā ar kādu našķi vai mierinošām sarunām,” stāsta Sabīne.

 

 

Uzziņa

SIA “SM AMUSEMENTS”

* Bērnu izklaides centrs “Brīnumu mežs” atvērts no 2018. gada novembra vidus.

* Atrodas Siguldā un mājo 430 m2 lielās iekštelpās.

* Pieejamas atrakcijas bērniem vecumā līdz 13 gadiem.

* Atrakcijas veidotas un sertificētas pēc ES standartiem un prasībām; tiek arī izīrētas.

* 2019. gada februārī saņemts Goda raksts no LIAA Siguldas Biznesa inkubatora par straujāko startu uzņēmējdarbībā.

SAISTĪTIE RAKSTI

* Moto: Laimīgiem bērniem laimīgi vecāki.

* Meklē:www.facebook.com/brinumumezs, www.instagram.com/brinumu_mezs, drīzumā arī www.brinumumezs.com

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ACULIECINIEKA VIDEO. Rīgas centrā pa dzelzceļu ieved desmitiem tanku un militāro tehniku. Kas īsti notiek? 79
Ar malku vairs kurināt nedrīkstēs? Ministre skaidro, vai Eiropa plāno ierobežot malkas un šķeldas izmantošanu siltumapgādē 104
Boriss Džonsons nosauc galveno iemeslu, kā varēja izvairīties no Krievijas iebrukuma Ukrainā 33
VIDEO. “Tiešraide” no meža Smiltenes novadā – lūsis sagrauž kamerai vadus, pie reizes nofilmē arī pats sevi
Simonjana pārliecināta, ka Krievijai steidzami jāiet arī vāciešus “glābt no nacistiem” 21
Lasīt citas ziņas
Psihiatra atbrīvojumu no valsts valodas prasmes pārbaudes saņēmuši 22 cilvēki. Dažiem ticis arī atteikums 8
Vai Saeimas deputātiem vajadzīga augstākā izglītība? Tam pagaidām nav parlamentāriešu atbalsta
ACULIECINIEKA VIDEO. Rīgas centrā pa dzelzceļu ieved desmitiem tanku un militāro tehniku. Kas īsti notiek? 79
FOTO. Filmas veidotāji un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki pulcējas “Mātes piens” pirmizrādē
FOTO. Filmas veidotāji un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki pulcējas “Mātes piens” pirmizrādē
21:32
Vai Saeimas deputātiem vajadzīga augstākā izglītība? Tam pagaidām nav parlamentāriešu atbalsta
21:31
VIDEO. Pārim par dejošanu uz ielas piespriests 10 gadu cietumsods
21:26
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijai neveiksmīgs mēģinājums izlauzties cauri ukraiņu pozīcijām Bahmutā
Simonjana pārliecināta, ka Krievijai steidzami jāiet arī vāciešus “glābt no nacistiem” 21
VIDEO. Kadirovs sabēdājies. Pārmet Rietumiem, ka tie glābj neeksistējošu valsti Ukrainu, bet Čečeniju no krieviem nepaglāba 6
Boriss Džonsons nosauc galveno iemeslu, kā varēja izvairīties no Krievijas iebrukuma Ukrainā 33
Tiek solīts, ka antibiotiku krīze drīz beigsies. Beigsies arī ziemas slimību sezona
Kijivas izmisīgā cīņa par lidmašīnām. ASV un Vācija šoreiz pasaka strupu “Nē!”
Navaļnijs pārvietots uz vieninieka kameru. Cik ilgu laiku viņam tiks liegts satikt cilvēkus? 23
Erdogans: Ir nopietns iemesls, kāpēc Zviedrija nevarēs pievienoties NATO. Ar Somiju esot mazāk problēmu 8
Plāno izmaksāt prāvas kompensācijas tiem, kuriem pēc Covid-19 vakcinācijas pasliktinājusies veselība 55
VID: Pilnībā ir atjaunota EDS darbība. Vai par nokavētiem termiņiem piemēros sodu? 3
Ar malku vairs kurināt nedrīkstēs? Ministre skaidro, vai Eiropa plāno ierobežot malkas un šķeldas izmantošanu siltumapgādē 104
Ukrainā skolās poļu valodu varētu mācīt kā vienu no svešvalodām
Drošības dienesta kriminālprocesā vērtēs arī Grevcovas izteikumus par “pilsoņu karu Ukrainā”
Aktuālais par karadarbību Ukrainā kopā ar Jāni Slaidiņu 1
FOTO. “Kāds dekoltē!” Keita Midltone apmeklē pasākumu sev neierastā stilā – spilgts, drosmīgs, seksuāls 10
VIDEO. Dziedātājas Elīnas Gluzunovas ģimenē smags pārbaudījums – dēliņu piemeklējušas nopietnas veselības problēmas
VIDEO. “Neko neesmu dzēris!” Par interneta “hītu” kļūst video, kurā Bens Aflekss ballītē taisnojas sievai 1
“Ryanair” ievērojami samazinās galamērķu un reisu skaitu no Tallinas un Vilņas lidostas
FOTO. Cinisms, meli, krāpšana – šķebinoša patiesība nāk klajā par kādu Latvijas dzīvnieku glābšanas biedrību 5
Pirmais solis elektrības izmaksu samazināšanā. Valdība sāk ar normatīvo aktu sakārtošanu – ko tas mainīs?
Kādas “semočkas” kaisītas pasaules sporta galvenā vadītāja priekšā? Līcīša feļetons par agresorvalstīm atkal lielajā sportā
VIDEO. Jēkabpilī tiek veikts ārkārtas dambja remonts, gatavojoties iespējamajiem pavasara plūdiem
“Peļņu skaitām pavasarī!” Kā šoziem veicas Latvijas slēpošanas trasēm?
Jebkurš sīkums šodien sacels lielu vētru. Vismaz tavā dzīvē! Horoskopi 2.februārim