Publicitātes foto

Uzņēmēji aktīvi izmanto atbalsta iespējas 0

Kopš 2016. gada oktobra Latvijā kopumā darbojas 15 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori.

Krievijas iebrukums Ukrainā var kļūt par Trešā pasaules kara sākumu
Ja Ukraina ir mobilizējusi 700 000 karavīru, kas ir pret 200 000 krievu, tad kāpēc ukraiņi neuzvar?
Šlesers: “Jāsēžas ar amerikāņiem pie galda un skaidri jāpasaka: mēs gribam kopā ar jums uzbūvēt atomelektrostaciju”
Lasīt citas ziņas

Tajos dažāda veida atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai var saņemt gan privātpersonas ar konkrētu biznesa ideju, gan jaunie uzņēmēji, kas savu darbību reģistrējuši pēdējo trīs gadu periodā.

Lai gan reģionālie biznesa inkubatori atbalsta ārkārtīgi daudz uzņēmējdarbības jomas, katrā vietā dabiski izveidojusies tendence, ka kādas konkrētas jomas tiek pārstāvētas vairāk, piemēram, Jelgavā, ņemot vērā Latvijas Lauksaimniecības universitātes klātbūtni, visplašāk pārstāvētas pārtikas, kosmētikas un IT nozares.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jelgavas biznesa inkubatora projektu vadītāja Renāte Bērante norāda, ka koncentrēšanās uz kādu atsevišķu uzņēmējdarbības jomu neesot, jābūt atvērtiem dažādām idejām, kas neietver zvejniecību, akvakultūru, lauksaimniecības produktu primāro ražošanu un pārstrādi, tirdzniecību un vairumtirdzniecību, finanšu starpniecību, komercpakalpojumus un azartspēles.

Biznesa inkubatori šīs nozares neatbalsta. “Pie mums inkubācijas atbalstu šobrīd saņem 26 uzņēmumu komandas, pirmsinkubācijas atbalstu kopumā ir saņēmis 71 dalībnieks.

No tiem 50 dalībnieki pirmsinkubāciju jau ir noslēguši, savukārt 21 ir aktīvie dalībnieki, kuri uz doto brīdi attīsta savas biznesa idejas,” ar statistikas datiem dalās R. Bērante.

Kopš LIAA biznesa inkubatoru izveides 2016. gada beigās kopā visos biznesa inkubatoros ir saņemti 1 659 klientu pieteikumi, no tiem 976 uzņemšanai pirmsinkubācijā un 683 – inkubācijā. Pavisam uzņemti 1257 klienti, no tiem 838 pirmsinkubācijā un 419 – inkubācijā.

LIAA Biznesa inkubatoru departamenta vecākā projektu vadītāja Beate Danusēviča stāsta, ka pašlaik biznesa inkubatoros ir uzņemti 648 biznesa ideju autori vai uzņēmumi.

No tiem 261 ir iestājušies pirmsinkubācijas atbalsta programmā, kurā pārbauda savas biznesa idejas dzīvotspēju, apmeklē mācības, seminārus, darbnīcas un saņem inkubatoru komandas un mentoru atbalstu.

Savukārt 387 uzņēmumi saņem inkubācijas atbalstu, kur papildus pirmsinkubācijas sniegtajām iespējām klienti saņem 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai.

Viesojoties Jelgavas biznesa inkubatorā, var manīt, ka jaunie uzņēmēji patiešām aktīvi arī izmanto sniegtās atbalsta iespējas. Pirmsinkubācijas dalībniekiem aktuālākas ir koprades telpas darbam un izglītojošie pasākumi, arī konsultācijas.

Savukārt inkubācijas dalībnieki aktīvi izmanto biznesa inkubatoru sniegto grantu atbalstu. 2018. gadā Jelgavas biznesa inkubators apstiprinājis 50% līdzfinansējumu vairāk nekā 100 grantu pieteikumiem.

Pārsvarā līdzfinansējums pieprasīts ražošanas iekārtu iegādei, dažādiem izejmateriāliem, iepakojumu dizainam, mārketinga materiāliem un zīmola izstrādei.

Tāpat vismaz reizi mēnesī Jelgavas biznesa inkubators saviem biedriem organizē dažādus izglītojošus kursus un apmācības, kas noder kā pirmsinkubācijas, tā inkubācijas posma dalībniekiem.

Piemēram, “Izstāde kā eksporta veicināšanas rīks”, “Zīmolvadība”, “Līdera loma”, “Izdegšana”, “Zināšanu pārnese – zinātnieks un uzņēmējs”, “Komandas veidošana”, “Facebook mārketings”, “G-suite pielietojums biznesā”, “SEO”, “Vizuālā komunikācija” un daudz kas cits.

Domājot par apmācību tēmām un gaidāmajiem notikumiem 2019. gadā, Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs informē: “Liela daļa no Jelgavas biznesa inkubatora uzņēmumiem ir attīstījušies līdz industriāli ražojošiem uzņēmumiem ar eksportspējīgiem produktiem un pakalpojumiem.”

Tieši tāpēc apmācību tēmas 2019. gadā tiks fokusētas uz uzņēmēju eksporta zināšanu attīstību, ražošanas optimizāciju un zīmola attīstību globālajā tirgū.

Inkubatora uzņēmumi ļoti aktīvi apmeklē savu industriju izstādes ārzemēs, meklējot potenciālus eksporta klientus un sadarbības partnerus.

2018. gada oktobrī uzņēmumi SIA “ZETZ”, SIA “Zekants” un SIA “Dabas Dots” prezentēja savus produktus lielākajā pārtikas inovāciju izstādē “SIAL Paris 2018”.

Arī 2019. gads Jelgavas biznesa inkubatora uzņēmumiem būs pilns ar dalību izstādēs. Jau februāra sākumā uzņēmums SIA “Purenn” dosies uz izstādi “Biofach 2019” un uzņēmums SIA “INEX Cosmetics” piedalīsies izstādē “VIVANESS 2019″.

 

UZZIŅA

Latvijā ir 15 biznesa inkubatori, kas sniedz atbalstu fiziskām un juridiskām personām uzņēmējdarbības uzsākšanai – konsultācijas, apmācības par uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un grantus.

Ja uzņēmums vēl nav nodibināts, ir tikai ideja, jāvēršas pēc pirmsinkubācijas atbalsta. Tas pieejams līdz sešus mēnešus ilgi un domāts biznesa idejas izvērtējumam.

Ja uzņēmums nav vecāks par trim gadiem, iespējams saņemt inkubācijas atbalstu. Tas pieejams, kamēr uzņēmums sasniedz inkubācijas mērķus, bet ne ilgāk kā četrus gadus.

Pieejamas mentoru konsultācijas. 50% līdzfinansējums dažādiem pakalpojumiem – ekspertu un tehnoloģiskajām konsultācijām, finanšu, IT, juridiskajiem, dizaina un mārketinga pakalpojumiem, kvalitātes vadīšanai, kā arī prototipēšanai, testēšanai u. c. pakalpojumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI

Dati: LIAA

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Krievijas iebrukums Ukrainā var kļūt par Trešā pasaules kara sākumu
Ja Ukraina ir mobilizējusi 700 000 karavīru, kas ir pret 200 000 krievu, tad kāpēc ukraiņi neuzvar?
Šlesers: “Jāsēžas ar amerikāņiem pie galda un skaidri jāpasaka: mēs gribam kopā ar jums uzbūvēt atomelektrostaciju”
VIDEO. Krievijas iedzīvotāji ielu intervijās atbild uz jautājumu – vai viņi atbalstītu “specoperāciju” pret Somiju vai Zviedriju?
VIDEO. Maskaviete par karu Ukrainā: “Mēs esam palikuši vieni paši. Mūs visi neieredz. Un pareizi dara.”
Lasīt citas ziņas
Uzbrucējs Teksasas skolā nošauj 19 skolēnus
“Mēs atsakāmies braukt uz slaktēšanu.” Doneckas kaujinieki atsakās karot
VIDEO. Traģēdija vai sakritība? Kādā Rīgas skolā audzēknis iesit skolotājam pa žokli: pedagogs nokļūst slimnīcā, bet vēlāk nomirst
Anita Muižniece: Nav iespējama vienota sabiedrība, ja bērnus šķirojam pēc valodas
VIDEO. Traģēdija vai sakritība? Kādā Rīgas skolā audzēknis iesit skolotājam pa žokli: pedagogs nokļūst slimnīcā, bet vēlāk nomirst
12:15
Atbalsta samazinājuma dēļ Rīgā uz citām mītnēm īsā laikā jāpārvieto 570 ukraiņu bēgļi
12:09
Liāna Langa: Vai kādu izbrīna, ka lustrācijas process Latvijā tā arī līdz galam nav veikts?
11:41
VIDEO. Patiess un ļoti emocionāls video: ko postošais karš ir atņēmis ukraiņu ģimenēm
Atbalsta samazinājuma dēļ Rīgā uz citām mītnēm īsā laikā jāpārvieto 570 ukraiņu bēgļi
Apinis: Latvijā ir vismaz 10 zinoši ārsti, kuri jau šodien varētu vadīt veselības ministriju labāk par pianistu
Skatītājs jautā: Kāpēc Ukraina nevar samaksāt privātajām militārajām vienībām, lai tās karotu viņu pusē?
“Sievietes dažreiz vakariņu vietā izvēlas kefīru, bet tā nedariet!” Dziedātāja atklāj, kā, atsakoties no cukura un piena, mainīja dzīvi
Sārts: Krievija gatavojas pamiera sarunām ar Ukrainu, grasoties atņemt tai atsevišķas teritorijas
“Trešdaļai no mums nemaz nav uzkrājumu!” Ekonomists atklāj, kā straujais apkures cenu kāpums ietekmēs mūsu maciņus
Ciklona ietekmē maija pēdējās dienas Latvijā būs vēsas un lietainas
“Maiji rāva sirdis cilvēkiem ārā, tāpēc jau nejaucam nost viņu piramīdas!” Bikše par atbrīvošanos no “Padomju mantojuma”
Eksperte: Krievija savu auditoriju sāk gatavot ilgākam karam Ukrainā
“Šis laiks ieplēš rētas.” Saruna ar režisori Lauru Grozu
Ķirsis atklāj, cik varētu izmaksāt pieminekļa Uzvaras parkā demontāža
VARAM ministra interese par azartspēlēm neatslābst
Krievijas iebrukums Ukrainā var kļūt par Trešā pasaules kara sākumu
“Kod kurā pirkstā gribi, visur būs kāds skandāls!” Kādēļ ģenerālis izvēlēts politiskam amatam
Ja Ukraina ir mobilizējusi 700 000 karavīru, kas ir pret 200 000 krievu, tad kāpēc ukraiņi neuzvar?
“Narkotikas, izpostīti viesnīcu numuriņi, ballīšu noslēgums slimnīcā,” pēc vētrainas kopdzīves Mosas liecība Depa tiesā varētu būt izšķiroša
“Es esmu pret vardarbību un toksiskām attiecībām!” “Māmiņu klubs” vadītāja Beitika aicina vardarbībā apsūdzēto reperi Strūbergu uz atklātu interviju televīzijā
“Karš nebeigsies, krievi sāks vēl asiņaināku un apjomīgāku ofensīvu!” Zelenskis firmām, kas pamet Krievijas tirgu, piedāvā turpināt darbu Ukrainā
Vaicājam Rajevam! Cik apdraudēti ir Ukrainas reģioni, kuros nenotiek tieša karadarbība?
Maestro Raimonds Pauls atklāti pasaka, ko domā par “Uzvaras” pieminekļa nojaukšanu
VIDEO. Maskaviete par karu Ukrainā: “Mēs esam palikuši vieni paši. Mūs visi neieredz. Un pareizi dara.”
izaudzēt tādus tomātus un gurķus, kādi auga vecmāmiņas siltumnīcā?
Garda uzkodiņa – avokado ar garnelēm