Ķīnas Tautas atbrīvošanas armijas virsnieki sēž Ķīnas komunistiskās partijas 20. kongresa atklāšanas sesijā Pekinas Lielajā Tautas zālē
Ķīnas Tautas atbrīvošanas armijas virsnieki sēž Ķīnas komunistiskās partijas 20. kongresa atklāšanas sesijā Pekinas Lielajā Tautas zālē
Foto. Noel CELIS / AFP

Sji vēlas pārvērst Ķīnas armiju par “lielo tērauda mūri”, militāro izdevumus palielinās par 7,2% 12

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins runā Nacionālajā Tautas kongresā paziņojis, ka vēlas pārvērst Ķīnas armiju par “lielo tērauda mūri, kas efektīvi aizsargā valsts suverenitāti, drošību un attīstības intereses”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Sji sacīja, ka Ķīnai būtu “vispusīgi jāveicina valsts aizsardzības un militārās būvniecības modernizācija”.

Sji 10.martā Nacionālajā Tautas kongresā tika pārvēlēts uz trešo piecu gadu termiņu Ķīnas prezidenta amatā, kas faktiski ļaus viņam palikt pie varas uz mūžu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nacionālais Tautas kongress apstiprināja militāro izdevumu palielināšanu par 7,2%.

Sji savā runā kongresa noslēgumā arī runāja par Pekinas plāniem apvienoties ar Taivānu, bet ieturēja salīdzinoši piesardzīgu toni. Viņš neatkārtoja iepriekšējos izteikumus, ka Pekina neizslēdz militārā spēka izmantošanu.

“Mums būtu jāīsteno partijas vispārējā stratēģija, lai atrisinātu Taivānas jautājumu jaunajā laikmetā, jāpieturas pie vienas Ķīnas principa un 1992.gada konsensusa, aktīvi jāveicina miermīlīga attiecību attīstība pāri šaurumam, apņēmīgi jāiestājas pret ārējo spēku iejaukšanos un “Taivānas neatkarības” separātiskajām aktivitātēm un nelokāmi jāvirza uz priekšu dzimtenes apvienošanās process,” paziņoja Sji.

Taivāna un kontinentālā Ķīna tiek pārvaldītas atsevišķi, kopš 1949.gadā šajā salā patvērās pilsoņkarā sakautā Ķīnas Republikas nacionālistu valdība, bet komunistu ieņemtajā Ķīnas kontinentālajā daļā tika proklamēta Ķīnas Tautas Republika, kas joprojām uzskata Taivānu par savas teritorijas sastāvdaļu.

Taivāna pastāvīgi dzīvo Ķīnas iebrukuma draudu ēnā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.