Sji Dziņpiņs un Vladimirs Putins
Sji Dziņpiņs un Vladimirs Putins
Foto. Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Ķīna nav vienaldzīga. Tā jau ilgi analizē, kas Krievijai Ukrainā nogāja greizi. Viens vainīgais ir atrasts 44

Ķīna rūpīgi analizē, kas Krievijas plāniem Ukrainā nogāja greizi. Un viens no glavenajiem secinājumiem, kā arī ieteikumiem – “jums jāiemācās notriekt “Starlink” satelītus un aizsargāt savus tankus no “džavelīniem,” tā raksta aģentūra Reuters.

Reklāma
Reklāma
Kā itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Jo īpaši Ķīnas pētnieki uzskata, ka pieredze komerciālo “Starlink” satelītu izmantošanā kaujas lauka sakariem ir ārkārtīgi veiksmīga, tāpēc iesaka izstrādāt līdzekļus šo satelītu iznīcināšanai. Vēl viens ieteikums attiecas uz nepieciešamību aizsargāt bruņumašīnas no “džavelīniem” jeb cilvēku pārnēsājamām prettanku raķešu sistēmām, kas ļoti veiksmīgi tika izmantotas kara sākuma fāzē.

Aģwentūra pārskatījusi 20 Ķīnas aizsardzības institūciju publikācijas un atradusi tajās vairāk nekā 100 rakstu, kuros analizēti dažādi Ukrainas kara aspekti. Simtiem pētnieku, kas saistīti ar Ķīnas Tautas atbrīvošanas armijas universitātēm, militāri rūpnieciskā kompleksa uzņēmumiem un pētniecības centriem, kas apkalpo Ķīnas militārās izlūkošanas vajadzības, ir strādājuši pie šiem pētījumiem un to publikācijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šajos rakstos diezgan atklāti analizēti Krievijas militārās organizācijas trūkumi un piedāvāti secinājumi, tostarp arī, kā rīkoties Ķīnai turpmāku militāru konfliktu gadījumā ar Rietumiem.

Vēloties palikt anonīmi, divi Ķīnas militārie atašeji un vēl viens Ķīnas diplomāts, kurš ir iepazinies ar pētījumu, aģentūrai Reuters sacīja, ka šādu pētījumu virzienu un prioritātes nosaka Ķīnas Komunistiskās partijas Militārā padome, kuru personīgi vada priekšsēdētājs Sji Dzjiņpins. Pēc viņu domām, materiālu apjoms liecina, ka Ķīnas augstākā vadība šādiem pētījumiem piešķir lielu nozīmi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.