Uvis Balinskis pēc sezonas piektā vārtu guvuma.

Skarbi vārdi un gūti vārti – Balinskis meklē likumsakarības 0

Viena melnā sērija pārtraukta, cita turpinās – Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” aizsargs Uvis Balinskis par komandas motivāciju pagalam neveiksmīgās sezonas noslēgumā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Rīdzinieki pēc KHL sezonas trešās izlašu pauzes otrdien savās mājās ar 1:2 piekāpās Minskas “Dinamo” un septiņas spēles pirms turnīra beigām saglabā pēdējo vietu līgā, turklāt minskieši handikapu palielināja līdz trim punktiem.

Mazais prieks – ar 48. piegājienu Ģirta Ankipāna padotie beidzot realizēja vairākumu, no zilās līnijas skaistus vārtus gūstot Uvim Balinskim. “Treniņos lielāku uzmanību veltījām vairākumam un varbūt arī tāpēc beidzot iemetām. Tajā epizodē Andris Džeriņš labi atspēlēja un Gints Meija teicami nosedza vārtsargu, tīrs viņa gols. Ir grūti, kad ripa tik ilgi neiet vārtos, momenti jau rodas. Jāstrādā un veiksme atnāks,” sacīja Balinskis, kurš ar desmit punktiem (5+5) ir komandas rezultatīvākais aizsargs.

Otrais periods komandas izpildījumā bija pagalam bēdīgs, metienu attiecība 2:13, rezultāts no 0:0 kļuva 0:2. Spēlētāji neesot pildījuši trenera uzdevumu, pārtraukumā bijis arī kāds skarbāks vārds un izdevās atgriezt intrigu. “Iespējams, skarbie vārdi palīdzēja arī manam metienam,” atzina Uvis Balinskis.

Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo"

Rīgas “Dinamo” zaudējusi 11 spēles pēc kārtas un nedēļas turpinājums nesola vieglas dienas – ceturtdien Rīgā viesosies līgas vicelīdere Kazaņas “Ak Bars”, sestdien – Maskavas “Dinamo”. Komandas antirekords ir 14 neveiksmes pēc kārtas. “Neskatāmies uz zaudējumu sēriju. Jāspēlē, jāatdod visi spēki un pret jebkuru pretinieku jāiet uz uzvaru. Ar pašatdevi un komandas spēli varam pieveikt arī spēcīgās komandas. Atceramies, kā iemest Timuram Biļalovam un centīsimies gūt vairāk par vieniem vārtiem,” tā Balinskis.

Biļalovs pērn izcīnīja pirmā vārtsarga vietu Rīgas “Dinamo”, vasarā atgriezās Kazaņā un šosezon ir labākais līgas vārtsargs vidēji spēlē ielaistajos vārtos (1,36), otrajā vietā pēc atvairīto metienu procenta (94,7). Viņš arī tiek aicināts uz Krievijas izlasi, februāra Eirotūres sasaukums gan izrādījās neveiksmīgs – pirmajā spēlē pret Somiju septiņās minūtēs kapitulēja trīs reizes un tika nomainīts, divos nākamajos mačos laukumā vairs netiekot.