Ekonomika
Bizness

Skolotājiem un zinātniekiem budžetā neko nesolīs0


“Budžeta” portfelis.
“Budžeta” portfelis.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas darba kārtībā nav paredzēts pārskatīt nevienu no 12 likumiem, kuros noteiktais finansējums 2020.gada budžetā nav piešķirts, laikrakstam “Diena” norādījis komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP), kurš gan iepriekš sacījis, ka vajadzētu grozīt visus likumus, kas paredz finansējuma pieaugumu, neparedzot tā avotus.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV) laikrakstam uzsvēris, ka viņa vadītās komisijas darba kārtībā nav jautājuma par grozījumiem normatīvajos aktos, kuros paredzēts pedagogu atalgojuma kāpums un zinātnes bāzes finansējuma pieaugums.

Un arī Izglītības un zinātnes ministrija paudusi, ka no tās puses nav bijusi nekāda iniciatīva par konkrēta finansējuma izņemšanu no normatīvajiem aktiem.

Plāno protestus

Kā vēstīts, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga gan apgalvo, ka Ašeradens komisijas sēdē trešdien esot apstiprinājis, ka tiks virzīti attiecīgie grozījumi visos saistošajos likumos par pedagogu atalgojuma un zinātnes bāzes finansējuma kāpinājumu normu izslēgšanu.

Viņa arī sacīja, ka arodbiedrībai par iespēju svītrot no likumiem ierakstītās normas jau ir vaicājuši Finanšu ministrijas pārstāvji.

Ņemot vērā minēto, LIZDA nākamnedēļ grasās lemt par protesta akciju rīkošanu.

Likumā paredzēts algu kāpums

Vanaga atgādināja, ka algu paaugstināšanas grafiku iepriekšējā valdība pieņēma ar atrunu, ka grafikā iestrādātais īstenosies izpildoties konkrētiem faktoriem. Proti, jābūt valsts ekonomiskajai izaugsmei, skolu tīkla sakārtošanai, kā arī izglītības procesa uzlabošanai.

Saistītie raksti

Šogad pedagogu atalgojums tika paaugstināts līdz 750 eiro, bet no nākamā gada 1.septembra zemākā mēneša darba algas likme ir paredzēta – 790 eiro.

Pašlaik kopumā 12 likumos dažādām nozarēm Saeima apsolījusi par 700 miljoniem eiro vairāk nekā piešķirts budžetā, bet aiznākamgad atšķirība starp apsolīto un budžetu sasniegs miljardu, iepriekš vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
FOTO. Tūrisma izstādi-gadatirgu “Balttour 2020” varētu apmeklēt apmēram 30 000 interesentu
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Asociācija: Norakstot Kargina un Krasovicka parādu, valstij jādzēš arī citu Latvijas iedzīvotāju bezcerīgie parādi 2
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Gala slēdziena vēl nav, bet atzinības jau dala – ārlietu resora darbinieki saņems Atzinības rakstus par Latvijas interešu aizstāvību “Moneyval” komisijā
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
“Esmu palicis dzīvs un varu liecināt par notikušo.” Saruna ar Ukrainas patriotiem
Intervija 10 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Deva goda vārdu, bet uzmeta – Elbakjans paver LBS prezidenta vēlēšanu aizkulises 1
1 stunda
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Viens meta ar alus pudeli, otrs – aizstāvējās un iedūra kaklā nazi…
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Daugaviņš turpina gūto vārtu sēriju, bet “Spartak” zaudē
48 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lavrovs un Šoigu saglabā amatus jaunajā Krievijas valdībā
1 stunda