Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

SKT izmeklētāji dodas uz Ukrainu 0

Hāgā bāzētās Starptautiskās krimināltiesas (SKT) izmeklētāju grupa devusies uz Ukrainu, lai izmeklētu aizdomas par kara noziegumiem, vēsta britu raidsabiedrība BBC.

Reklāma
Reklāma
WSJ: Izraēla Irānā divu dienu laikā panāca to, ko Krievija 3 gados nespēja sasniegt Ukrainā 134
Brīdina par iespējamu katastrofu: Eiropu klusi iekaro “supermonstru” armija, kas posta ceļus un elektroapgādi
Kokteilis
Lauvas ir lepni, Dvīņi – aizmāršīgi: kā kura zodiaka zīme audzina savus bērnus
Lasīt citas ziņas

SKT uzsākusi izmeklēšanu, pamatojoties uz starptautisko kolektīvo prasību pret Krieviju.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, SKT galvenais prokurors Karims Hans ļāva noprast, ka Krievijas rīcība Ukrainā atbilst Hāgas tribunāla jurisdikcijai.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jebkura puse, kas tieši mērķē uz civiliedzīvotājiem un civiliem objektiem, pastrādā noziegumu, kas paredzēts Romas Starptautiskās krimināltiesas statūtos un starptautiskajās humānajās tiesībās,” norādīja Hans.

Kā vēstīts, Hans trešdien paziņoja, ka SKT sāks aktīvu izmeklēšanu par iespējamiem kara noziegumiem Ukrainā, kas kopš 24.februāra pakļauta pilna mēroga Krievijas uzbrukumam.

Izmeklēšanas uzsākšanu atbalstījušas 39 valstis.

SAISTĪTIE RAKSTI