Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

SM pieprasījusi papildus 70 miljonus eiro ceļiem0


Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Foto: Latvijas autoceļu uzturētājs

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) ceturtdien tikšanās laikā ar Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītājas vietnieci Annu Upenu vienojušies par ciešāku sadarbību ceļu būvniecības jomā, aģentūru LETA informēja satiksmes ministra padomniece komunikācijas jautājumos Aļona Zandere.

Tikšanās laikā Upena uzsvēra, ka valsts ieguldījums tiltu un ceļu būvniecībā pēdējos gados ir bijis ar pieaugošu tendenci, pateicoties Eiropas Savienības finansējumam, tomēr būvnieki ar bažām raugās nākotnē. Viņa prognozēja, ka nākamie divi gadi būs smagi, jo nenoteiktība valda gan saistībā ar plānotajiem darbiem, gan finansējumu.

Linkaits sacīja, ka, rūpējoties par negatīvo seku mazināšanu nozarei, Satiksmes ministrija nākamā gada valsts budžetā ir pieprasījusi papildus 70 miljonus eiro ceļu stāvokļa uzlabošanai. “Šis ir laiks, kad ceļu būvniecības izmaksas samazinās, un šie apstākļi ļautu mums par mazāk līdzekļiem salabot vairāk ceļu,” norādīja ministrs.

Ministrs uzklausīja nozares redzējumu attiecībā uz situāciju publisko iepirkumu jomā, tendencēm saistībā ar Eiropas Savienības finansējumu, kā arī nozares vienmērīgu attīstību un spēju piesaistīt augsti kvalificētus darbiniekus. Viņš veltīja atzinīgus vārdus nozarei par tās spēju pašsakārtoties, mazinot ēnu ekonomiku.

Abas puses vienojās ciešāk sadarboties arī “Rail Baltica” būvniecības kontekstā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.