Roberts Akmens

Smaiļotājs Akmens kļūst par Eiropas čempionu U-23 vecuma grupā 0

Latvijas smaiļotājs Roberts Akmens sestdien Rumānijas pilsētā Pitešti izcīnīja zelta medaļu pasaules U-23 čempionāta sacensībās 200 metru distancē.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107

Akmens finālā distanci veica 35,060 sekundēs. Otro vietu izcīnīja ukrainis Ivans Semikins, kurš latvietim zaudēja 0,118 sekundes, bet trešais bija polis Bartošs Grabovskis, kurš atpalika 0,138 sekundes.

Jau ziņots, ka priekšsacīkstēs Akmens uzrādīja piekto ātrāko laiku. Savukārt sestdien pusfinālā viņš bija trešais ātrākais, 200 metrus smaiļojot 37,218 sekundēs un iekļūstot A finālā. Šajās sacensībās startēja 33 smaiļotāji.

Šovasar Akmens triumfēja arī Latvijas čempionātā 200 metros, pārspējot titulēto Alekseju Rumjancevu. Līdz ar to tieši Akmens augusta beigās pārstāvēs Latviju pasaules čempionātā 200 metru distancē, kur būs iespējams izcīnīt ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. Tikmēr Rumjancevs pasaules čempionātā startēs četrinieku sacensībās.

Tāpat sestdien sesto vietu 200 metros kanoe airēšanā U-23 vecuma grupā izcīnīja Ansis Grišāns, kurš A finālā finišēja pēc 40,519 sekundēm.

Uzvarētājam Arturam Gulijevam no Uzbekistānas viņš zaudēja 1,802 sekundes, bet goda pjedestāls bija 0,572 sekunžu attālumā.

Priekšsacīkstēs Grišānam bija devītais rezultāts, bet pusfinālos viņš uzrādīja ceturto ātrāko laiku. Šajā klasē startēja 23 laivas.

Sestdienas rīta sesijā B finālos par desmitajām vietām startēja vēl trīs Latvijas sportisti. Junioru konkurencē kanoe airētājs Iļja Lučenkovs uzvarēja B finālā 200 metros un izcīnīja desmito vietu starp 30 startējušajiem atlētiem, bet smaiļotājs Aigars Cīrulis 200 metros finišēja otrais, kas deva 11.pozīciju 36 sportistu konkurencē. Savukārt U-23 grupā kanoe airētāja Jūlija Gutova 200 metros bija trešā un ierindojās 12.pozīcijā no 24 startējušajām sportistēm.

Pēcpusdienā sešas Latvijas laivas startēs priekšsacīkstēs 500 metru distancē.

Pasaules junioru un U-23 čempionāts Rumānijā norisināsies līdz svētdienai.