Ekonomika
Darbs un nauda

“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā33

“Tas, kas cilvēkus iedzen frustrācijā, ir tas, ka no vienas puses mēs dzirdam – pašvaldībās, sevišķi Rīgas, mēdz būt neskaitāmie korupcijas skandāli un izsaimniekošanas, tajā pašā laikā tagad ceļ NĪN, lai pašvaldībām celtos ienākumi – tas ir kaut kas tik ļoti nesavietojams, ka iedzen cilvēkus aizvainojumā vai sarūgtinājumā,” Rīga TV24 raidījumā “Ziņu Top 5” stāsta Jānis Vanags, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps.

Raidījuma vadītājs Ansis Bogustovs viņam jautā: “Jūs caur palīdzību baznīcā redzat šo izmisuma pakāpi, kas varbūt mainās. Vai mēs varam teikt, ka esam godīgāki pret tiem, kuri dažreiz nāk ar pastieptu roku? Šeit ir runa par to, cik nelīdzvērtīgi ir šie ieņēmumi tiem, kas pelna lielu algu, un cik mazas ir bāzes, pēc kā mēs rēķinām, piemēram, GMI. Tie, kas būtu jāsaņem, saņem kapeikas pret tiem, kuri “groza ekonomiku”!”

“Teiksim 200, 300 vai 400 eiro – pamēģiniet izdzīvot ar tādu naudu. Es zinu, ka cilvēki iemanās izdzīvot, bet viņu dzīve tad kļūst tik ierobežota un tik minimāla, ka to var saukt par izdzīvošanu. Ar es kā drīz vien pensionārs, protams, esmu priecīgs gan par visiem pensionāriem, gan par sevi, ka šī bāze tiek pacelta.

Tomēr cilvēks ir nostrādājis 30-40 gadus, maksājis nodokļus godīgi, nu vajadzētu būt cilvēka cienīgai dzīvei un man liekas, ka tas ir tas atslēgas vārds!” teic Vanags.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.