Pasaulē
Eiropa

Juka Rislaki: Somija neplāno četru dienu darba nedēļu1


Sanna Marina.
Sanna Marina.
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Nesen Igaunijas iekšlietu ministrs, populistiskās Konservatīvās tautas partijas (EKRE) līderis Marts Helme Somijas jauno premjerministri Sannu Marinu nodēvēja par pārdevēja meiteni. (“Mēs kārtējo reizi redzam, kā pārdevēja uzdienējusies līdz premjerministra amatam, kā arī daži citi ielu aktīvisti un neizglītoti ļaudis kļuvuši par valdības locekļiem,” pērn decembrī teicis M. Helme, par ko izpelnījās lielu sabiedrības nosodījumu; vēlāk ministrs atvainojies par šiem izteikumiem. – Red.)

Jāpiebilst, ka Sannai Marinai ir akadēmiskā izglītība un jaunībā viņa savas studijas apmaksāja, strādājot veikalā par kasieri.

Rakstnieks Jari Tervo atzina, ka Somijā pārdevēja var kļūt par premjerministri, bet Igaunijā idiots – par ministru.

Egīls Līcītis ar savu vispāratzīto prasmi lasītājus smīdināja 7. janvārī “LA” feļetonā “Importējam nordisko modeli“, atklādams, ka Somijas valdības galva ir mājsaimniece, kuras pirmais lēmums šajā amatā bijis pāreja uz sešu stundu darba dienu un četrām darbadienām nedēļā.

Tā tik tiešām atsevišķi mediji vēstījuši (portālā “newsnowfinland.fi” 6. janvārī publicēts raksts “Kā viltus ziņa par Somijas četru darbadienu nedēļu kļuva par “faktu” Eiropas medijos”, kurā žurnālists izpētījis, ka ziņa par Somijas jaunās premjeres it kā iecerēto četru darbadienu nedēļu šā gada sākumā izplatījusies plašsaziņas līdzekļos Lielbritānijā, Īrijā, Beļģijā un arī Āzijā, Austrālijā, ASV. – Red.).

Lai “LA” lasītājiem nepaliktu nepareizs iespaids, būs vietā īss paskaidrojums.
Saistītie raksti

Dažus mēnešus pirms kļūšanas par premjerministri Sanna Marina kādā diskusijā (“newsnowfinland.fi” vēsta, ka tas bijis “kādā karstā dienā” 2019. gada augustā, kad Sociāldemokrātiskās partijas aktīvisti un tās atbalstītāji Turku atzīmējuši partijas 120. gadadienu, notikusi arī paneļdiskusija; Sanna Marina tobrīd bija transporta un sakaru ministre. – Red.) par nākotnes vīzijām izteicās, ka nākotnē darba nedēļa varētu būt četras dienas gara vai darba diena ilgtu sešas stundas.

Tātad ne abas iespējas uzreiz, bet vai nu, vai nu. Nekādi lēmumi šajā sakarā nav pieņemti un darba dienas saīsināšana nav Somijas valdības programmā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.