Kapo Kāpa gūst 2019. gada pasaules čempionāta pirmos vārtus.

Somu puikas sāk pārsteidzoši; Krievija apspēlē norvēģus 0

Ar Somijas un Krievijas izlašu uzvarām piektdien Slovākijā sākās pasaules čempionāts hokejā.

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība 4

Somija A apakšgrupas mačā ar rezultātu 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) pārspēja hokeja dzimteni Kanādu.

Mača rezultātu septītajā minūtē atklāja Kāpo Kako, kurš ar precīzu metienu noslēdza izgājienu vienatnē pret vārtsargu. Tiesa, pusotru minūti vēlāk Žonatans Maršeso no vidējas distances raidīja ripu caur spēlētāju burzmai un panāca izlīdzinājumu.

Nākamie vārti tika gūti vien trešā perioda trešajā minūtē, kad veiksmīgi pretinieku cietokšņa priekšā nospēlēja Artu Ilomeki, kurš panāca 2:1 somu labā. Pamatlaika pēdējā minūtē kanādieši nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tajā vārtsargs Kevins Lankinens izglāba somus, kamēr ripu tukšo Kanādas izlases vārtos ieraidīja Kako, kurš panāca 3:1.

Zīmīgi, ka Somija uz pasaules čempionātu devusies vien ar diviem Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem, kuri turklāt nav starp vadošajiem savās komandās. Turpretī Kanādas izlase sastāv tikai no NHL spēlētājiem, taču traumas dēļ čempionāts turnīra priekšvakarā beidzās Džonam Tavaresam.

Krievijas uzvaru sabojā spēles beigās ielaisti divi vārti

Tikmēr Krievija B apakšgrupas cīņā ar 5:2 (2:0, 2:0, 1:2) uzveica Norvēģiju.

Pirmais norvēģu vārtsargu pārspēja Jevgēņijs Dadonovs, kurš devītajā minūtē vairākumā palika nepieskatīts tieši vārtu priekšā. Savukārt piecarpus minūtes pirms perioda beigām Artjoms Aņisimovs līdzīgā epizodē, bet jau vienādos sastāvos, panāca 2:0 krievu labā.

Otrā perioda devītajā minūtē ar nekļūdīgu raidījumu no iemetienu apļa izcēlās NHL rezultatīvākais spēlētājs Ņikita Kučerovs, bet pusotru minūti vēlāk Dadonovs no vidējas distances pilnīgi brīvi panāca 4:0, abiem krieviem realizējot vairākumus. Trešās trešdaļas otrajā minūtē piektos vārtus krieviem sarūpēja Ņikita Gusevs, kurš norvēģus pārspēja vairāku hokejistu aizsegā.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pirmo ripu krievu vārtos ieraidīja Tomass Valke Ulsens, neļaudams Andrejam Vasiļevskim izcīnīt “sauso” uzvaru. Nedaudz vēlāk ar tālu metienu Vasiļevski pārspēja arī Jūnass Holess.