Ekonomika
Bizness

Šonedēļ gaidāms “Moneyval” ziņojums par Latvijas paveikto0

Foto: SCANPIX/Alexander Demianchuk/ITAR-TASS/LETA

Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejas “Moneyval” ziņojums par Latvijas paveikto varētu būt gaidāms šonedēļ, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja ir Ilze Znotiņa.

Ziņojums ir, bet publiskot nedrīkst

“Diemžēl no “Moneyval” vēl joprojām nav saņemts oficiāls apstiprinājums tam, ka mēs varam publiskot kā mums ir gājis. Līdz ar to vēl ir jāpaciešas,” sacīja Znotiņa, piebilstot, ka atbilstoši attiecīgās organizācijas sekretariāta vēstītajam paziņojums gaidāms šīs nedēļas laikā.

Tāpat Znotiņa norādīja – lai arī kāds būs vērtējums, Latvija nepilna pusotra gada laikā ir paveikusi ļoti būtisku darbu. “Lai gan vēl nav iemesls milzīgi lielām prieka fanfarām, (…) izdarītais darbs ir ievērojams,” viņa sacīja.

Tajā pašā laikā dienesta vadītāja uzsvēra, ka tikai februārī pasaules centrālās naudas atmazgāšanas apkarošanas organizācijas FATF sanāksmē kļūs zināms, vai ir izdevies pārliecināt ekspertus par Latvijas paveikto un valsts netiks iekļauta tā sauktajā “pelēkajā sarakstā”.

Znotiņa arī atzīmēja, ka līdz šim panāktais progress ir tikai sākums. “Visas pārmaiņas, kuras mēs esam sākuši, lai kā mēs tās arī sauktu, ir tikai un vienīgi labs starts un iespēja līdz galam pārveidot iestāvējušos sistēmu, kurā mēs apdraudējām ne tikai sevi, bet arī starptautiskos tirgus un starptautisko sabiedrību. (..) Vēl ir daudz darāmā gan prokuratūras, gan tiesas līmenī, gan arī uzraugu un politiķu līmenī, lai saprastu, kurā brīdī, kas ir jādara, lai mēs nedarītu to tikai tad, kad ārēja spiediena rezultātā mums saka, ka nav labi,” viņa sacīja.

Uzziņa:

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka 2019.gada decembrī “Moneyval” plenārsēdē Strasbūrā skatīja Latvijas iesniegto progresa ziņojumu par piektās kārtas novērtēšanā iekļauto rekomendāciju izpildi.

Savukārt februārī Parīzē notiks pasaules centrālās naudas atmazgāšanas apkarošanas organizācijas FATF, kuras asociētais biedrs ir “Moneyval”, plenārsesija, kurā varētu pieņemt lēmumu par Latvijas iekļaušanu valstu sarakstā, kurās ir konstatēti stratēģiski trūkumi naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanā jeb tā saucamajā “pelēkajā sarakstā”. Pašlaik FATF “pelēkajā sarakstā” ir iekļautas 12 pasaules valstis, tostarp no Eiropas – Islande.

Latvijai šobrīd ir “Moneyval” pastiprinātas uzraudzības režīms.

LA.lv
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Ruduša kļūst par “Latvijas Televīzijas” prokūristi
7 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Pieprasījums pēc talantiem ir daudz lielāks nekā vietējā tirgus piedāvājums
7 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Tīmeklī, pa tālruni un dzīvesvietā – Centrālā statistikas pārvalde veic iedzīvotāju aptauju par interneta lietošanu
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Uzdevumi, kas jāpilda ķīmijas olimpiāžu dalībniekiem, kļūst aizvien grūtāki. Saruna ar Nauri Narvaišu
2 stundas
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie
1 stunda
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
ASV Senāts sāk izskatīt Trampa lietu
55 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām VP vadītāja amata kandidātiem
1 stunda