SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 29

Zelenskis: Ukrainai bija beigušās raķetes, lai aizsargātu svarīgu spēkstaciju

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Krievija spēja iznīcināt svarīgu Kijivas reģiona spēkstaciju, jo Ukrainai bija beigušās aizsardzības raķetes, otrdien sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Krievija trīsarpus nedēļas veic teju nepārtrauktus uzbrukumus Ukrainas elektrības infrastruktūrai, atstājot bez elektrības vairāk nekā miljonu cilvēku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijas 11.aprīļa raķešu triecienā tika iznīcināta Tripiļļjas termoelektrostacija (TEC), kas bija viens no no svarīgākajiem Kijivas reģiona elektrības ražotājiem.

“Lidoja 11 raķetes. Mēs iznīcinājām pirmās septiņas. Četras iznīcināja Tripiļļjas TEC. Kāpēc? Jo bija nulle raķešu,” intervijā amerikāņu telekanālam PBS sacīja prezidents.

Ukraina pēdējā laikā arvien skaļāk norāda uz problēmām, ko rada no sabiedrotajiem gaidītās militārās palīdzības, arī pretgaisa aizsardzības bruņojuma, aizkavēšana.

Zelenska brīdinājumi izskan laikā, kad papildu slodze trauslajai Ukrainas elektroenerģijas sistēmai radusies arī postījumu dēļ, ko nule nodarījusi vētra.

“Slikto laika apstākļu dēļ četros apgabalos 173 apdzīvotas vietas palikušas bez elektrības,” otrdien pavēstīja Ukrainas Enerģētikas ministrija.

Vissmagākā situācija ir Dņipropetrovskas apgabalā, kur bez elektrības 96 pilsētās un ciematos palikuši vairāk nekā 15 000 cilvēku, norādīja ministrija.

Foto: REUTERS/SCANPIX
Karš Ukrainā.

Sji izklāsta Ukrainas konflikta noregulējuma četrus principus

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins, otrdien Pekinā tiekoties ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu, izklāstījis Ukrainas konflikta noregulējuma četrus principus.

Ķīnas mediji tos raksturo kā “četrus principus, lai novērstu Ukrainas krīzes iziešanu ārpus kontroles un atjaunotu mieru”.

Pusēm ir jākoncentrējas uz miera un stabilitātes atbalstu, un jāatturas no savtīgu mērķu meklēšanas. Tām arī ir “jāatdzesē situāciju”, un tām “nevajadzētu liet eļļu ugunī”, sacīja Sji.

“Mums ir jārada nosacījumi miera atjaunošanai un jāatturas no tālākas spriedzes pastiprināšanas,” pauda Ķīnas prezidents, piebilstot, ka ir “jāmazina negatīvā ietekme uz pasaules ekonomiku”.

Reklāma
Reklāma

“Četri principi” pārsedzas ar Pekinas pagājušā gada dokumentu, kurā pausts aicinājums uz “konflikta politisku noregulējumu”. Kā uzskata vairāki rietumvalstu eksperti, plāns ļautu Krievijai paturēt vairumu sagrābto Ukrainas teritoriju.

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins.
Foto: Noel Celis/AFP/SCANPIX

Latvijas valdība nolēmusi nosūtīt pirmo dronu partiju Ukrainas atbalstam

Latvijas valdība otrdien nolēmusi nosūtīt pirmo dronu partiju Latvijas iniciētajā dronu koalīcijā Ukrainas atbalstam, otrdien žurnālistiem apliecināja premjerministre Evika Siliņa (JV).

Ja pirms tam dronus sūtīja no sabiedrības ziedojumiem, tad Latvijas iniciētajā dronu koalīcijā pirmā lielā partija tiek nosūtīta līdz ar šodienas valdības lēmumu.

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) norādīja, ka šis ir pirmais nozīmīgais pienesums no Latvijas puses šajā koalīcijā. Šajos iepirkumos tiek iesaistīta vietējā industrija, un minētais nozīmē, ka dronu koalīcija aktīvi uzņem apgriezienus Ukrainas atbalstīšanā.

Ukrainai nosūtāmie droni ir kvalitatīvi un pārbaudīti, piebilda ministrs.

14.februārī līdzās Latvijai nodomu vēstuli par dalību dronu koalīcijā parakstīja Ukraina, Dānija, Igaunija, Lietuva, Nīderlande, Vācija un Zviedrija. 15.februārī koalīcijai pievienojās arī Lielbritānija un vēlāk par pievienošanos paziņojusi arī Kanāda.

Latvija dronu koalīcijas attīstībai gadā atvēlēs vismaz 10 miljonus eiro. Dronu koalīcijā esošo dalībvalstu ambīcija ir nodrošināt 1 miljonu dronu Ukrainas vajadzībām. Parakstot nodomu vēstuli, valstis apņemas ieguldīt resursus dronu ražošanai, veikt dronu un rezerves daļu piegādes Ukrainai, kā arī īstenot dronu testēšanu un karaspēka apmācību, un citu tehnisko risinājumu ieviešanu.

FOTO: Zane Bitere/LETA
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.