Foto: Shutterstock

Spēkā stājas mentola cigarešu tirdzniecības aizliegums 0

Eiropas Savienībā (ES) no trešdienas stājies spēkā aizliegums tirgot mentola cigaretes.

Kļūdas, kas var maksāt ļoti dārgi! 14 lietas, ko nekad nedarīt, ja dzīvo viens
Kokteilis
Katram dzīvokļa vai mājas numuram līdzi nāk sava aura un “liktenis”. Noskaidro savējo!
Kokteilis
3 zodiaka zīmes, kurām gaidāmajās brīvdienās būs īpaši pozitīvi pavērsieni
Lasīt citas ziņas

Aizliegums tirgot aromatizētas cigaretes un tabakas produktus tika pieņemts jau 2016.gadā, taču produktiem, kuru daļa tirgū ir vairāk par 3%, piemēram, mentola cigaretēm līdz šim bija piemēroti atvieglojumi.

Mentola cigarešu aizliegums ir daļa no ES jaunās tabakas izstrādājumu direktīvas, kas tika pieņemta 2014.gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Direktīva arī pieprasa brīdinājumus par smēķēšanas kaitīgumu palielināt līdz 65% gan uz priekšējās, gan aizmugurējās cigarešu paciņu virsmas, kā arī nosaka un ierobežo nikotīna daudzumu e-cigaretēs.

Jauno noteikumu mērķis ir mazināt smēķētāju skaitu jauniešu vidū.

ES smēķē 26% no visiem iedzīvotājiem un 29% no eiropiešiem vecuma no 15 līdz 24 gadiem, liecina Eiropas Komisijas (EK) rīcība esošie dati.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.