Latvijas basketbola izlase U-19 Pasaules kausa grupu turnīra pēdējā spēlē atzina Serbijas pārākumu 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Latvijas basketbola izlase vakar U-19 Pasaules kausa grupu turnīra pēdējā spēlē ar 70:71 atzina Serbijas pārākumu. Serbi pirmajās cīņās ar vismaz 20 punktu pārsvaru bija uzvarējusi gan Irānu, gan Puertoriko, bet latviešu rēķinā bija uzvara pār irāņiem.

Serbijas izlase bija izteikta favorīte arī pret mājiniekiem, tās līderis ar potenciālu kļūt par zvaigzni Nacionālajā basketbola asociācijā ir 2,08 metrus garais daudzpusīgais Nikola Jovičs.

Pirmajā ceturtdaļā Latvijas basketbolisti izmantoja serbu slinkumu aizsardzībā, ātri iekrājot astoņu punktu pārsvaru – pirmie tālmetieni iekrita Kristianam Šulcam un Tomam Skujam, ārējie spēlētāji labi saasināja spēli ar caurgājieniem, groza apakšā teicami spēlēja Rodijs Mačoha, kurš pirmajā ceturtdaļā guva deviņus punktus.

24:16 pēc desmit minūtēm Nikolaja Mazura padotajiem iedeva pārliecību, un otrajā ceturtdaļā iesāktais tika turpināts, pārliecinoši spēlē iesaistījās rezervisti un pārtraukumā ejot 45:32. Lai iegūtu pirmo vietu grupā, bija nepieciešama uzvara ar 12 punktu pārsvaru.

Lai gan trešo ceturtdaļu izdevās iesākt jaudīgi un panākt +17, turpinājums nebija tik labs, no ritma izsita piezīmju problēmas un savainojumi, serbi sajuta spēli un mača galotnē izrādījās par gramu veiksmīgāki.

Latvijas izlases ieņemtā vieta B grupā noskaidrojās pēc vēlās spēles starp Puertoriko un Irānu, attiecīgi arī pretinieki astotdaļfinālā, kas šovakar mūsējiem turpat Daugavpilī 18.00 (tiešraide “TV6”).

Basketbols

U-19 PASAULES KAUSS

Latvija – Serbija 70:71 (24:16, 21:16, 8:19, 17:20), Mačoha 16, Feierbergs 12, Vanags 11, Helmanis 9; Jovičs 16, Petrovičs 12.