Foto: Shutterstock

SPRK paziņo, no kura datuma būs lētāki zvani uz Eiropas valstīm 0

No 15. maija stājas spēkā mazumtirdzniecības tarifi starptautiskajiem zvaniem uz Eiropas Ekonomisko zonu (EEZ), portāls “LA.lv” noskaidroja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Reklāma
Reklāma
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas
Tas nozīmē, ka zvanot uz Eiropu, operators drīkstēs piemērot lietotājam ne vairāk kā 19 centus par zvana minūti un 6 centus – par īsziņu.

Tāpēc SPRK aicina noskaidrot savas iespējas pie sava operatora – kādu maksu tas piemēro pašlaik?

CITI ŠOBRĪD LASA

Šādi tarifu griesti starptautiskajiem zvaniem uz Eiropu līdz šim netika noteikti; katrs operators piemēroja lietotājiem tarifus atšķirīgi.

Arī pēc 15. maija operatoru starptautisko zvanu un SMS tarifi uz EEZ valstīm lietotājiem ar dažādiem tarifu plāniem var būt dažādi, bet šādu pakalpojumu tarifs nedrīkstēs pārsniegt noteikto augšējo robežu.

Pērn visbiežāk Latvijas iedzīvotāji zvanījuši uz kaimiņa valsti – Lietuvu, Lielbritāniju un Vāciju. Pašlaik zvans uz Vāciju izmaksā līdz pat 49 centiem par minūti, Lietuvu – līdz pat 27 centiem, savukārt uz Lielbritāniju – līdz pat 49 centiem.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija kā daudznozaru regulators darbu uzsāka 2001. gada 1. septembrī ar uzdevumu realizēt sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apglabāšanas un ūdenssaimniecības nozarēs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.