Sabiedrība

Stankevičs vienos kristiešus0

Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs iecelts Vatikānā darbojošās Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomē. Pirmā padomes sēde, kurā Z. Stankevičs piedalīsies, notiks šā gada novembrī Romā. 


Pontifikālās padomes prezidents kardināls Kurts Kohs vēstulē, kas informē par šo Vatikāna valsts sekretāra Tarčisio Bertones nomināciju, izceļ Rīgas arhibīskapa metropolīta kompetenci ekumenisma jautājumos. Vatikāna lēmums Kristiešu vienotības veicināšanas padomē iekļaut arhibīskapu no Latvijas norāda uz to, ka labās kristiešu attiecības mūsu valstī kalpo par iedvesmojošu kristiešu sadarbības piemēru arī citur pasaulē, atzīst Z. Stankevičs. “Es uztveru to kā visaugstākā līmeņa apliecinājumu kristiešu sadarbībai Latvijā. Padomju gados izveidojušās labās attiecības starp dažādu konfesiju kristiešiem veicina vienotību ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Mūsu pienākums ir vēl vairāk tajā augt, jo, tikai būdami vienoti, mēs varam sniegt ticamu liecību par Dievu, kas ir mīlestība.”

Latvijai ir laba pieredze ekumenisma idejas veicināšanā – janvārī tradicionāli tiek rīkota kristiešu vienotības nedēļa. Valsts svētkos un piemiņas dienās notiek ekumeniskie dievkalpojumi, pirms Lieldienām vairāku konfesiju kristieši kopā iziet Krustaceļu. Katoļu informācijas centrs atgādina, ka pirms vairākiem gadiem bīskapi pulcējās uz kopīgām lūgšanu dienām Gaiziņā. Tajās piedalījās kardināls Jānis Pujats, arhibīskaps Jānis Vanags, kā arī baptistu un Vasarsvētku draudžu bīskapi.

 

Šāda iniciatīva, ka bīskapi kopā lūdzas un tiekas arī ārpus ļoti formāliem pasākumiem, ir diezgan unikāla. Arī situācijās, kad ir jāpārstāv kristiešu viedoklis attiecībās ar valsti, bīskapi parasti vienojas par kopīgu nostāju.

 

Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomes uzdevums ir veicināt ekumenisku nostāju katoliskajā baznīcā, kā arī attīstīt dialogu un sadarbību starp katolisko baznīcu un citām baznīcām un kristiešu kopienām. Šobrīd padome ir iesaistījusies starptautiskā teoloģiskā dialogā ar ortodoksālo baznīcu, koptu ortodoksālo baznīcu, anglikāņu kopienu, Pasaules luterāņu federāciju, Pasaules baptistu aliansi u. c. Pontifikālo padomi veido apmēram 30 locekļi – kardināli, bīskapi, konsultanti.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ar draugu esot saderējuši, vai pietiks drosmes. Nolecot no Salu tilta, dzīvību zaudējis kāds vīrietis 3
2 dienas
LE
LETA
Latvijā
Vairums piepūšamo atrakciju bērniem nav drošas. Ko pirms īrēšanas noskaidrot?
3 dienas
LA
LA.LV
Latvijā
Ūdenslīdējs no jūras dzīlēm pie Stokholmas izceļ fotokameru: 2010.gada fotogrāfijās redzama jauna sieviete Rīgā 1
3 dienas

Lasītākie

AP
Anita Pirktiņa


Laukos
“Ideja padarīt teju visu lauksaimniecību par bioloģisko nav reāla.” Vai pesticīdu un minerālmēslojuma samazināšanas mērķi ir nesasniedzami? 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Jaunais koronavīruss varētu būt radies citur. PVO paziņo par vērienīgu pētījumu 2
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Uz Liepājas šosejas notikusi smaga autoavārija
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Deputāts Kaimiņš, steidzoties uz vizīti pie ārstiem, pamet savu BMW džipu uz gājēju ietves
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lietuva pievieno vēl divas valstis “melnajam sarakstam”. Eiropai var nākties atgriezties pie robežu slēgšanas
5 stundas