Sports
Hokejs

Strīdi un haoss Hokeja federācijas kongresā0


Foto – LETA
Foto – LETA
Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Māris Baldonieks

Papildināta.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ikgadējais kongress piektdien sācies ar strīdiem par nepiešķirtajām balsstiesībām un haosu, novēroja aģentūra LETA.

LHF kongresa dienaskārtībā ir paredzēta LHF prezidenta Kirova Lipmana atskaite par pagājušo sezonu, finanšu atskaite, sezonas rezultātu apkopojums un citi jautājumi.

Lai arī Lipmana pilnvaru termiņš ir līdz 2018.gadam, pašlaik LHF valde nedarbojas pilnā sastāvā, tāpēc viens no darba kongresa punktiem ir LHF izpildinstitūciju vēlēšanas, tostarp arī valdes priekšsēdētāja pārvēlēšana.

Kongress sākās ar LHF biedra SIA “Niks” pārstāvja Edgara Jansona pretenzijām, ka viņam nav piešķirta karte ar balsstiesībām. Jansona un Lipmana vidū izcēlās domstarpības, bet starp viņiem stāvēja apsardze.

“Ja nespējat samaksāt 70 eiro, tad tā nav mana vaina,” noteica Lipmans.

Sanākušie dalībnieki arī nespēja ievēlēt sapulces vadītāju un protokolētāju. Ne Lipmana, ne Rīgas “Dinamo” izvirzītie pārstāvji nesaņēma savu atbalstu. Neko nespējot apstiprināt, kongresā tika izsludināts desmit minūšu pārtraukums.

Pēc pārtraukuma Lipmans runāja mierīgāk, un sapulces vadītājs tika ievēlēts, bet ar vairākkārtēju balsošanu neizdevās apstiprināt darba kārtību. Galu galā tika nolemts strādāt iepriekš izvirzītajā darba kārtībā.

Kongresā ir ieradušies visi 19 balsstiesīgie biedri. Biedra statuss bez balsstiesībām ir 22 organizācijām, bet vēl divas biedrības ir LHF biedra kandidātes. Paredzams, ka uz prezidenta amatu bez Lipmana pretendēs arī Viesturs Koziols, kurš Lipmanu centās gāzt jau 2004.gadā. Lipmans ir LHF prezidents kopš 1998.gada. Viņa pašreizējais pilnvaru termiņš beigsies 2018.gada 12.septembrī.

Atbalstu gaidāmajās vēlēšanās pašreizējam LHF prezidentam Lipmanam izteicis Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels, kurš pat nosūtījis vēstuli Valsts prezidentam Raimondam Vējonim. Tiesa, tas neko neietekmē, jo prezidentu ievēlēs LHF biedri.

Lipmans sola ar lielu prieku pamest LHF prezidenta amatu, ja atrastu uzticamu un turīgu aizstājēju

Uzrunā kongresā Lipmans atzīmē Latvijas panākumus hokejā un arīdzan piemin “Liepājas metalurga” bankrotu.

“Esmu audzināts tā, ka man pēc sevis jāatstāj kaut kas labs. Kopš 2008.gada federācijā esmu ieguldījis vairāk nekā divus miljonus, es nekad neskaitu naudu. Protams, vienmēr var izdarīt labāk, un mēs to cenšamies darīt. Neviens nestrādā bez kļūdām, vienmēr gribas, lai būtu labāk, bet es ar savu rezultātu parādu, kas ir hokejs,” uzsvēra Lipmans.

“Ja manā vietā būs cilvēks, kuram uzticos, kam ir nauda, ar lielu prieku aizietu prom, jo man ir bizness un daudz kas cits, ko darīt. Neesmu kā Guntis Indriksons, kurš federācijā ierodas 1-2 reizes mēnesī. Koziols nenoveda četrus projektus līdz galam, viņu no Rīgas “Dinamo” izdzina ārā. Tāpat “Dinamo” aicina mani nerīkot jaunu hokeja čempionātu, jo tad viņiem rastos konkurence ar vēl vienu halli,” atklāja Lipmans.

Tikmēr Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs pauda vēlmi, lai hokeja saime ir vienota.

“Neskatoties uz to, kas uzvarēs vēlēšanās, – saglabājiet uzticību hokejam, jo tikai tā izdosies panākt, lai sporta veids attīstās. Hokejs Latvijā ir viens no tiem sporta veidiem, ar ko varam pamatoti lepoties, jo tam ir lieli panākumi,” vēlēja Severs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.