Foto: EPA/LETA

Studentu protestos Kašmirā vismaz simt cietušo 1

Protestos pret centrālo valdību Indijas pārvaldītajā Kašmiras daļā pirmdien ievainoti vismaz 100 studenti.

Lai krīzes vai kara situācijā neciestu badu… 10 pārtikas produkti, kuri nebojājas gadiem ilgi
Kokteilis
Kas jūs bijāt iepriekšējā dzīvē? Vienkāršs aprēķins pēc dzimšanas datuma var sniegt atbildi
Pēc Irānas “nē” Trampam ASV “pastardienas lidmašīna” pamanīta riņķojam virs ASV kodolieroču vadības centra
Lasīt citas ziņas

Studentu protesti, kas sākās Šrīnagarā un izplatījās arī uz citām vietām Kašmirā, pārauga sadursmēs ar valdības spēkiem. Studenti apmētāja karavīrus ar akmeņiem, uz ko valdības spēki atbildēja ar asaru gāzi un gumijas lodēm.

Šrīnagarā ielās izgāja simtiem studentu, lai protestētu pret policijas nedēļas nogalē veikto reidu koledžā Pulvamā, kurā tika ievainoti vismaz 50 studenti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Amatpersonas ziņoja, ka pirmdien sadursmēs ar protestētājiem cietuši arī vairāki policisti.

Daļu Kašmiras, kur vairums iedzīvotāju ir musulmaņi, kontrolē Indija, daļu – Pakistāna, bet kā Deli, tā Islamabada pretendē uz visu Kašmiras teritoriju. Reģionā izvietoti simtiem tūkstoši Indijas karavīru, padarot Kašmiru par vienu no militarizētākajiem reģioniem pasaulē.

Saspringta situācija Kašmirā valda jau kopš 9.aprīļa, kad sadursmēs ar karavīriem vēlēšanu dienā gāja bojā astoņi cilvēki.

Vēlēšanās par vietu Indijas parlamentā piedalījās tikai 7% no reģiona 1,3 miljoniem vēlētāju, kas ir zemākā vēlēšanu aktivitāte pēdējo 50 gadu laikā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.