LETA

Šure: Krievija ir parādījusi savu attieksmi pret Latviju 22

Pievieno LA.LV

Aizliedzot ievest sieru un ābolus no Latvijas, ko bija paredzēts nogādāt Kazahstānā, Krievija parāda savu attieksmi pret Latviju, kā arī citām valstīm, sacīja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītāja Ināra Šure.

Situācija kļūst arvien nopietnāka – strauji pieaug izsaukumu skaits uz 112; tūkstošiem iedzīvotāju palikuši bez elektrības 47
Kokteilis
Atceries 90. gadus? Šīs lietas toreiz kaitināja, bet tagad šķiet neticamas
Lielākā daļa to nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
Lasīt citas ziņas

Viņa skaidro, ka Krievija, aizliedzot ievest dažādas preces un produktus no citām valstīm, ne tikai parāda savu attieksmi pret šīm valstīm, bet arī cenšas regulēt iekšējo tirgu.

“Krievija vienmēr ir mēģinājusi spekulēt un atrast dažādus iemeslus, lai neļautu ievest kādus produktus, tādējādi regulējot savu iekšējo tirgu,” atzīmē Šure.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa arī prognozē, ka šādi un līdzīgi gadījumi, kad Krievijā aizliedz ievest dažādus produktus no citām valstīm, turpmāk būs vēl.

Kā ziņots, Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” nav ļāvis Krievijā ievest 12 tonnas siera un 20 tonnas poļu ābolu, kas no Latvijas vesti uz Kazahstānu, piektdien pavēstīja dienesta Tveras un Pleskavas apgabalu pārvalde.

Kravu pārvadāšanā neesot ievērota Muitas savienības likumdošanas normas.

Ābolu kravu Krievijā nav ļauts ievest, jo uz produkcijas iepakojuma nav bijis marķējuma, kādam vajadzēja būt atbilstoši Muitas savienības komisijas lēmumam un tehniskajiem reglamentiem.

Turklāt dienests nav ļāvis ievest Krievijā Polijas, Francijas un Itālijas sieru kravu.

Vēl ceturtdien dienests ziņoja, ka atpakaļ uz Latviju nosūtītas 39 tonnas poļu ābolu, kas arī tika vesti uz Kazahstānu.

Krievija uz gadu aizliegusi vairāku pārtikas produkti ievešanu no valstīm, kas Maskavai Krimas aneksijas un Austrumukrainas destabilizācijas dēļ noteikušas sankcijas. To vidū ir ASV, Eiropas Savienības valstis, Kanāda, Austrālija un Norvēģija.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.