Foto – AFP/LETA

Svarcēlājam Plēsniekam septītā vieta Londonas Olimpiādē 0

Latvijas jaunais svarcēlājs Artūrs Plēsnieks pirmdien izcīnīja augsto septīto vietu Londonas olimpisko spēļu sacensībās svara kategorijā līdz 105 kilogramiem.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Olimpisko spēļu debitants Plēsnieks startēja B grupā, kur izcīnīja pirmo vietu. Latvijas sportists raušanā ar pirmo mēģinājumu pacēla 175 kilogramus, bet grūšanā arī ar pirmo mēģinājumu pieveica 215 kilogramus smagu stieni, kas summā deva 390 kilogramus, kas ir jauns sportista personiskais rekords.

Plēsnieks grūšanā centās pacelt arī 225 kilogramus, tomēr tas viņam šoreiz neizdevās.

Raušanā Plēsnieks sākotnēji bija pieteicis 162 kilogramus, tad sākuma svaru pacēla uz 165 kilogramiem, bet pēc tam pieteica 167 kilogramus smagu stieni, un tikai tad iesaistījās sacensībās. Latvijas sportists 167 kilogramus pacēla jau ar pirmo mēģinājumu.

Savukārt grūšanā latvietis kā sākotnējo svaru ar pirmo mēģinājumu pieveica 208 kilogramus.

Tikmēr A grupas sacensības, kurās piedalījās 11 potenciāli spēcīgākie svarcēlāji, labāku rezultātu par Plēsnieku spēja sasniegt seši sportisti.

Par olimpisko čempionu kļuva ukrainis Oleksijs Torohtijs, kurš raušanā pacēla 185 kilogramus, bet grūšanā pieveica 227 kilogramus smagu stieni. Tas summā viņam deva 412 kilogramus.

Otrajā vietā ar summā paceltu 411 kilogramu ierindojās Irānas pārstāvis Navabs Nasiršelals, bet pie bronzas medaļas tika polis Vojcehs Bonks, kurš summā pacēla 410 kilogramus.