Latvijas U-20 hokeja izlase pirmajās divās pasaules čempionāta spēlēs svinēja uzvaru un priecājās, bet svarīgākajā mačā, cieta neveiksmi.

Svarīgākajā spēlē zaudējums: Latvijas U-20 hokeja izlase ar 1:2 zaudē Baltkrievijas vienaudžiem 2

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71

Latvijas U-20 hokeja izlase vakar pasaules čempionāta pirmās divīzjas A grupas spēlē, visticamāk, izšķirošajā mačā ar 1:2 zaudēja Baltkrievijas vienaudžiem.

Kārļa Zirņa trenētā komanda turnīru sāka ar divām uzvarām – 4:2 pret Norvēģiju un 5:4 pret Dāniju. Otrais mačs bija smags, nācās atspēlēties no 1:3 un 2:4. Latvijas juniori parādīja raksturu, uzvaras ripu pirmspēdējā minūtē iemtot Raivim Ansonam. Tikmēr Baltkrievijas juniori pirmajos divos mačos kā ar ceļa rulli pārbrauca pāri Dānijai (9:1) un Ungārijai (8:2).

Cīņa ar baltkrieviem bija ļoti līdzvērtīga, mūsējiem daudz labas iespējas gūt vārtus, tas pats arī pretiniekiem, jo tas ir junioru hokejs. Veiksmīgāki bija pretinieki, kuri otrajā un trešajā periodā iemeta pa vienai ripai Bruno Brūvera sargātajos vārtos.

Latvija atbildēja ar Ansona re­alizēto soda metienu nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām. Pēdējās divas minūtes Latvijas puiši spēlēja ar tukšiem vārtiem, bet izglābt maču nespēja. Tagad jācer, ka atlikušajos divos mačos baltkrievi paklups divas reizes, bet mēs uzvarēsim. Baltkrieviem spēles pret Kazahstānu un Norvēģiju, mūsējiem Ungāriju un Kazahstānu.

NHL čempionātā zaudējums Elvim Merzļikinam, kurš atvairīja 35 metienus, taču Kolumbusas “Blue Jackets” ar 3:4 zaudēja Vankūveras “Canucks”. “Zilās žaketes” bija vadība ar 3:0, bet beigās zaudēti divi punkti, pretiniekiem uzvaras ripu Merzļikina vārtos iemetot 59 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Elvis šosezon 18 spēlēs izcīnījis 11 uzvaras, kas ir 14. rādītājs līgā. Vārtsargiem svarīgākās statistiskas ailēs – atvairīto metienu procentā un vidēji mačā ielaisto vārtu ziņā – viņš atrodas zemāk, attiecīgi 33. un 43. vietā. Mazliet ierūsējuši arī Latvijas uzbrucēji labākajā hokeja līgā.

Rūdolfs Balcers ceļgala traumas dēļ nespēlē jau kādu laiku, bet Teodors Bļugers un Zemgus Girgensons pa nullēm aizvadījuši attiecīgi piecas un četras spēles. Balcers pēdējo reizi laukumā devās 3. decembrī, tad savainojot ceļgala saiti. Visiem Latvijas uzbrucējiem šosezon pa 10 rezultativitātes punktiem.